Hopova mašina

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#136 Nový příspěvek od Hop »

Atlan píše:To aj ja, ked pozeram na ten komplikovany tunel.
Co přesně myslíš tím odborným výrazem "komplikovaný tunel" . Asi Ti chybí trocha představivosti a už asi potřetí píšu, ze je to prototyp a myslím, že parametry má ten kryt dobré. Ze všeho nejvíc se mi líbí, jak se mi to podařilo podle modelu udělat, když porovnáš fotky. Jak se to bude chovat v provozu se uvidí.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#137 Nový příspěvek od Hop »

Nevím jestli to tu ještě někoho zajímá, ale kdyby náhodou tak kryt žacího ústrojí se dokončuje.
Co se týká mechaniky, tak náboje a hřídele se vyrábí a úhlová převodovka je po GO.
Ložiska, řemenice, unašeče nožů a nože už jsou doma. Finální skládačka už se blíží. Pokud to bude
všechno držet pohromadě, tak už "jenom" dodělat mechanismus uchycení a nastavování výšky sečení.
Na to se těším asi nejvíc :) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Hopova mašina

#138 Nový příspěvek od Jarda-k »

To víš, že nás to zajímá a tvoje vlákno sleduju. Škoda, že ta převodovka nemá spirálový ozubení, byla by tišší.
Jinak pěkná práce.... 8) Jen už by to chtělo dokompletovat aby bylo možno taky zasáhnout do boje s trávou. :)

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#139 Nový příspěvek od Hop »

Jarda-k píše:To víš, že nás to zajímá a tvoje vlákno sleduju. Škoda, že ta převodovka nemá spirálový ozubení, byla by tišší.
Jinak pěkná práce.... 8) Jen už by to chtělo dokompletovat aby bylo možno taky zasáhnout do boje s trávou. :)
Čau Jardo, díky za reakci. Jasně, že by byla vhodnější uplně jiná převodovka. Na téhle musel kámoš upravovat obě hřídele,
má obyčejné čelní ozubení a je hodně těžká. Musím říct, že vymezovat vůle těsněním bylo opravdu něco :-). Na druhou
stranu je ta převodovka poměrně masivní, jsou v ní kuželové válečkové ložiska a to co přes ni půjde zvládne jako nic.
Jsem zvědavý co to všechno udělá, až to smontuju a osadím na mašinu. Taky už se nemůžu dočkat.
Budu teda přihazovat ještě fotky z montáže a dalšího vývoje :-).

A co tvoje mašiny? Všechno bez problémů? Nějaké nové nápady nebo úpravy? ;-)

Samot
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 17, 2017 2:11 pm
Bydliště: Prešov

Re: Hopova mašina

#140 Nový příspěvek od Samot »

Obcas sem zazriem ci je nieco nove, vždy sa potesim. inak Super.vsetko precizne ako vždy. Ustrojenstvo luxusne.. Nevidim dovod aby to nefungovalo.. Ja sa musim priznat, ze som po nezdaroch s prevodmi prace na teraz ukoncil :co?: .. uz je kupeny z mountfieldu :D

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hopova mašina

#141 Nový příspěvek od traktorfanda »

8) Já tu taky hodně nakukuju, a shromažďuju informace na přestavbu. V sekci 4x2 má mladý vlákno, traktorova motokára, ze kter už při počátku bylo uvažováno že to jednou bude sekačka. Samozřejmě po výměně motoru za větší, a nějaké úpravě rámu.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#142 Nový příspěvek od Hop »

Samot píše:Obcas sem zazriem ci je nieco nove, vždy sa potesim. inak Super.vsetko precizne ako vždy. Ustrojenstvo luxusne.. Nevidim dovod aby to nefungovalo.. Ja sa musim priznat, ze som po nezdaroch s prevodmi prace na teraz ukoncil :co?: .. uz je kupeny z mountfieldu :D
Tak to je škoda!! Tvůj traktorek byl hodně podobné konstrukce a byl parádní, jen to chtělo trochu poladit :-).
Doufám, že se k tomu ještě vrátíš a neskončí to ve šrotu, když tak bych od tebe vzal nějaké díly :-).
Tak snad bude traktor od Mountfieldu sloužit. :-)

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#143 Nový příspěvek od Hop »

traktorfanda píše:8) Já tu taky hodně nakukuju, a shromažďuju informace na přestavbu. V sekci 4x2 má mladý vlákno, traktorova motokára, ze kter už při počátku bylo uvažováno že to jednou bude sekačka. Samozřejmě po výměně motoru za větší, a nějaké úpravě rámu.
Tu traktorovou motokáru znám, a mnohokrát jsem na ni nahlížel a díval se na řešení pohonu. Předělat to na sekačku
určitě půjde a bude to jednodušší, protože předpokládám, že tam bude jenom jeden nůž. Doufám teda, že v mém vláknu
najdeš nějaké užitečné poznatky a inspiraci, kvůli tomu to tu přece je.
Je to můj první stroj, který jsem navrhl a realizuju. Jde to ale pomalu, protože není tolik času a hlavně si se vším hraju
a snažím se to dělat nejlíp, jak to jen jde :-).

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#144 Nový příspěvek od Hop »

Kámoš dokončil náboje a hřídele a společně jsme poskládali žací ústrojí.
Že to bude až tak dokonalé jsme ani nečekali. Nože se přesně potkávají
ve stejné rovině a všechno sedí tak, jak to bylo vymyšlené.

Takže zbývá usadit na rám žacího ústrojí úhlovou převodovku a může
přijít na řadu lak. Momentálně dělám na mechanismu uchycení žacího
ústrojí a systému napínání řemenů.

Nezdá se to, ale ještě na tom nějaká práce bude.



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Hopova mašina

#145 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pěkná a pečlivá práce. 8)
Jak máš upevněný ty řemenice na hřídeli? Přes svěrný pouzdra? A taky jsem se chtěl zeptat jak budeš napínat ten řemen co požene nože od převodovky?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hopova mašina

#146 Nový příspěvek od Atlan »

Na tu hriadel by som doplnil plech aby sa zakrylo lozisko. Nieco take ako sa pouziva na hruske diferencialu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#147 Nový příspěvek od Hop »

Jarda-k píše:Pěkná a pečlivá práce. 8)
Jak máš upevněný ty řemenice na hřídeli? Přes svěrný pouzdra? A taky jsem se chtěl zeptat jak budeš napínat ten řemen co požene nože od převodovky?
Ahoj Jardo,

díky za pochvalu, od tebe to zvlášť potěší. Jinak jasné, všude mám svěrné kuželové pouzdra Taper Lock.
Je to parádní způsob upínání a zajištění. Co se týká napínání řemene, který bude pohánět nože, tak přikládám
obrázek 3D modelu. Snad to je dobře vidět. Řešení je hodně podobné jako napínání řemene od motoru
(kladka s ložiskem na rameni a na druhé straně bude tlačit šroub). Jen si to ještě musím nasimulovat podle
zvolené délky řemene.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#148 Nový příspěvek od Hop »

Atlan píše:Na tu hriadel by som doplnil plech aby sa zakrylo lozisko. Nieco take ako sa pouziva na hruske diferencialu.
Nazdar chlapče,

nevím úplně přesně co myslíš s tím diferenciálem, ale tohle ložisko je docela kvalitní, kryté plastem
a vyplněné vazelínou, do kterého by se neměla dostat ani voda ani prach. Je mně jasné, že pracovní
podmínky budou agresivní, ale něco by to snad vydržet mohlo než se budou ložiska měnit.
Jinak co možná ještě dodělám, tak budou kryty na horní straně kolem řemenic, ať se tam něco nenamotá.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hopova mašina

#149 Nový příspěvek od Atlan »

Je to taky to typ krytu.
Obrázek

Kryje lozisko zo spodu aj z boku aby ked sa nieco namota nenatlacilo spinu az do loziska cez gumu.
I ked v tvojom pripade to az take nutne nebude kedze mas dost miesta medzi loziskom a unasacom. Zase pouzitim krytu bude lozisko ciste, a pripadna vymena lachsia kedze to tam mozno n3bude tak hrdzaviet.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Hopova mašina

#150 Nový příspěvek od Jarda-k »

Já mám ložiska ze spodu chráněný guferama který byly součástí toho náboje z RU 5tky.
Ložiska jsou samozřejmě 2 RSkový a to gufero jsem zevnitř vyplnil vazelínou.
Zatím jsou ložiska zcela OK. A ani se tam nemá tendence něco motat.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“