Marabu Traktor z FA

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#271 Nový příspěvek od marabu »

tak jsme testovaly ten čelák první video ještě v pohodě



ale při druhém se projevil slabej článek praskla poloosa




u konce videa je jasné že už mne nezajímalo natáčení zajímal jsem se co se stalo v 18 sekundě videa je slyšet to prasknutí
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#272 Nový příspěvek od marabu »

začal jsem řešit stálé přehřívání traktoru a to že se mi stále přeléva voda z nádobky ven ....

sundal jsem hlavu a těsnění bylo podpálené u prvního válce ... těsnění jsem vyměnil poskládal nalil vodu nastartoval a po zahřání se mi voda zase vylila je sice možné že jsem nalil moc , také se mi zdá jako by čerpadlo více vytlačilo než nasálo při zvýšení otáček se automaticky zvedne hladina vody v přepadové nádobce ..už nevím co s tím a to se traktor jen zahřál než pustil termostat a jel asi 10min ....

navíc se mi stále zasazují svíčky jestli je to špatným předstihem nebo špatnou směsí nevím ..odborníci radte .
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Marabu Traktor z FA

#273 Nový příspěvek od Jarda-k »

Když jsi měl hlavu dole, zkoušel jsi alespoň pravítkem jaká jsou přesahy vložek?
Taky by možná nebylo od věci když bys sem hodil pár fotek jak máš pospojovaný okruh chlazení.
Co tam máš za svíčky?

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#274 Nový příspěvek od marabu »

chlapi raďte .brzy budu potřebovat traktor ..... upravit terénu před zámkovou dlažbou ,ubrat zeminy před podsipem atd
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Marabu Traktor z FA

#275 Nový příspěvek od Jarda-k »

Chceš radit a přitom ani neodpovíš na otázky......

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#276 Nový příspěvek od marabu »

Jarda-k píše:Když jsi měl hlavu dole, zkoušel jsi alespoň pravítkem jaká jsou přesahy vložek?
Taky by možná nebylo od věci když bys sem hodil pár fotek jak máš pospojovaný okruh chlazení.
Co tam máš za svíčky?
Okruh mám stejně jako ty dělal jsem to podle tebe , vložky jsou asi 0.3mm tedy přibližně... nemám přesné měřidlo jen šupleru a je pravda že na různých místech se to lišilo o nějakou tu setinku.

pral jsem to že ten kovotěs co je na těsnění to dorovná snad jsem něco nepojebal ..

jinak svíčky mám více bodé jiskřiště ale pokaždé je očistím a jede to chvilku a jsou černé místo cihlově červené ......problém je v tom že sem hnul z rozdělovačem a pak to následně nastavil jen něco kolem 10 před horní
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#277 Nový příspěvek od marabu »

odpovídám ..jen jsme psali zároven
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Marabu Traktor z FA

#278 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pokud hladina kolísá, je to zavzdušněný. Pokud to máš ale zapojený jako já, tak s odvzdušněním nejsou žádný potíže - odvzdušní se to samo.
Po otevření termostatu stačí doplnit hladinu v expanzce.
Svíčky tam zkus dát obyč. Brisk DR 17 YC S těmi to musí chodit bez problémů. Pokud se budou taky zanášet, je něco špatně.

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#279 Nový příspěvek od marabu »

Jarda-k píše:Pokud hladina kolísá, je to zavzdušněný. Pokud to máš ale zapojený jako já, tak s odvzdušněním nejsou žádný potíže - odvzdušní se to samo.
Po otevření termostatu stačí doplnit hladinu v expanzce.
Svíčky tam zkus dát obyč. Brisk DR 17 YC S těmi to musí chodit bez problémů. Pokud se budou taky zanášet, je něco špatně.
máš nějaký fígl jak zkusit ten předstih když nemám stroboskop rád bych věděl jestli šlape dobře ta podtlaková regulace v rozdělovači.

svíčky mužu koupit nové ale ani nevím kde se dá upravit v karburátoru směs :::
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Marabu Traktor z FA

#280 Nový příspěvek od Atlan »

A kedy bude zmena zadnej napravy za V3S alebo aspon aviu. Inak je blbe ze nemas redukovanu rychlost kedze mas nakladac hodila by sa ti.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Marabu Traktor z FA

#281 Nový příspěvek od Jarda-k »

Bez stroboskopu můžeš nastavit pouze výchozí přesdstih pro pozdější doladění stroboskopem.
Uděláš to tak, že rysku na řemenici nastavíš na 5° před HU a palec nastavíš na rysku na obalu rozdělovače.
Pokud je rozdělovač v dobrým stavu, tak předstih může zhruba sedět i při vyšších otáčkách.
Jinak je třeba zdůraznit, že nastavování předstihu podle sluchu jako se to dělalo na starých octávkách u favorita nefunguje.

Když jsi dělal to těsnění pod hlavou, v jakým stavu byla dosedací plocha hlavy? Většinou bývá vyžraná a je nutný ji nechat srovnat.
A přesahy vložek jsou tuším 0,07 až 0,13 mm, nechápu tedy jak jsi mohl naměřit 0,3 mm.... Netočil jsi motorem když byla hlava dole?
Vložky totiž nejsou nijak zajištěný a snadno se povysunou. Může se pak dostat pod dosedací plochu a měděnej kroužek nějaká nečistota a bude prolínat voda do oleje.

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#282 Nový příspěvek od marabu »

Jarda-k píše:Bez stroboskopu můžeš nastavit pouze výchozí přesdstih pro pozdější doladění stroboskopem.
Uděláš to tak, že rysku na řemenici nastavíš na 5° před HU a palec nastavíš na rysku na obalu rozdělovače.
Pokud je rozdělovač v dobrým stavu, tak předstih může zhruba sedět i při vyšších otáčkách.
Jinak je třeba zdůraznit, že nastavování předstihu podle sluchu jako se to dělalo na starých octávkách u favorita nefunguje.

Když jsi dělal to těsnění pod hlavou, v jakým stavu byla dosedací plocha hlavy? Většinou bývá vyžraná a je nutný ji nechat srovnat.
A přesahy vložek jsou tuším 0,07 až 0,13 mm, nechápu tedy jak jsi mohl naměřit 0,3 mm.... Netočil jsi motorem když byla hlava dole?
Vložky totiž nejsou nijak zajištěný a snadno se povysunou. Může se pak dostat pod dosedací plochu a měděnej kroužek nějaká nečistota a bude prolínat voda do oleje.
ne z motorem jsem netočil ,a hlava nebyla nijak vyžraná ani plochy na bloku ,vše jsem očistil jen brusnou houbičkou od zbytků a fleků od těsnění a odmastil ...u hlavy jsem skoušel i těsnost ventilů tak že jsem ji dal vzůru nohama a na ventily nalil benzín po 30 ti minutách kontrola v sacích komorách i výfukových sucho ventyli podpálené nebyly ...........
a co se týče toho měření psal jsem že mám jen starou šupleru dosti obroušenou a ošoupanou měření pod 1 mm je sázka do loterie ....já si kdysi koupil novou v Lídlu digitální ale je to nějakej šmejd spíš měří teplotu dlaně čísla na ní lítají jak se jim zachce .při deseti měření jedné a té samé věci pokaždé jinej výsledek podotýkám před každým měřením nulováno ....

jinak jardo moc díky za rady


Altan - zádní nápravu bych ani neměnil na to co ten traktor zvládá je žigulikácká náprava nezmar ,je pravda že ještě jedna převodovka by bodla , více bych ocenil ale hnanou přední nápravu a posilovač řízení rozvážel jsem po příjezdovce 10 tun strusky
neco kolem hodinky hotovo ale ruce bolely (ale rozhodně méně než kdybych to musel nakládat lopatou a rozvážet kolečkem )
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Marabu Traktor z FA

#283 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja taky delam bez posilovace a neni to zas tak hrozny...jde mi to asi tak tezko s celakem, jako tatovi oktavacka prevodka bez celaku :) i s plnou lopatou tocim za jizdy normalne dlani :) ale bez redukce bych neco oddelal a bez predku bych udelal polovinu prace :) jinak si na celak nestezuju a ty prachy vuuuubec nelituju :)

Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 182
Registrován: pon bře 18, 2013 8:44 pm
Bydliště: Orlová

Re: Marabu Traktor z FA

#284 Nový příspěvek od marabu »

Ondras83 píše:ja taky delam bez posilovace a neni to zas tak hrozny...jde mi to asi tak tezko s celakem, jako tatovi oktavacka prevodka bez celaku :) i s plnou lopatou tocim za jizdy normalne dlani :) ale bez redukce bych neco oddelal a bez predku bych udelal polovinu prace :) jinak si na celak nestezuju a ty prachy vuuuubec nelituju :)
to ti věřím je to pomocník k nezaplacení.... hnanej předek pro čelák je super ale já bych měl asi problém udělat rozdilovou převodovku nejsem takovej machr ...... i když jsem to okukoval a misto na nějakou hnací hřídel tam mám ..
kdo nic nezkusí nic nezkazí

traktor z podkopem , čelní nakladač, sněhová radlice

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Marabu Traktor z FA

#285 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja zadnou vyrovnavacku nemam :) stacilo jen tejden pocitat :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“