Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Minibalíkovače

#61 Nový příspěvek od chobotek »

Konečně přišla odpověď. Stačí se pod zaslanou proforma fakturu podepsat a bude pochopena jako objednávka.
MRB0885T je bratru za 624tis. JPY, což je dnešním kurzem asi 131tis. Kč. Kdo to chce?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#62 Nový příspěvek od super 50 sk »

chobotek píše:Konečně přišla odpověď. Stačí se pod zaslanou proforma fakturu podepsat a bude pochopena jako objednávka.
MRB0885T je bratru za 624tis. JPY, což je dnešním kurzem asi 131tis. Kč. Kdo to chce?
ked podpises fakturu je splatna bez toho ci si nieco dostal alebo nie pozor objednavka nie je faktura

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#63 Nový příspěvek od petr laz »

Ja ti nechtel do toho kecat tohle uz mam davno za sebou nabidli ti take mnozstevni slevu jako me.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Minibalíkovače

#64 Nový příspěvek od chobotek »

Jestli bych se ještě neměl omluvit, že to sem píšu... :hm:
Nevšimnul jsem si, že by ses o to, co už máš dávno za sebou podělil, takže taková informace je mi (a asi i ostatním) k ničemu. Alespoň cenu jsem nikde neviděl a když už jsi napsal, mohlo tam být alespoň uvedeno jestli Ti nabídli cenu vyšší nebo nižší a řádově o kolik.
Na komunikační barieru jsem s Japoncema nenarazil, Číňany jsem nezkoušel. IHI Star má od roku 2002 pobočku v Šanghaji.
Kontejner z Japonska k nám pluje asi jeden a půl měsíce, očekávám, že doprava vyjde kolem 30.000,- a těch balíkovačů se tam vejde dobrá desítka. Cena se mi nezdá nijak přehnaná, jde o nový stroj a chápu, že cokoliv použitého z inzerce bude levnější. Vzhledem k tomu, že za podobnou cenu se to dá koupit i u nás je taková nabídka zcela nezajímavá. Samozřejmě si vážím příspěvků upozorňujících na rozdíl mezi objednávkou a zálohovou fakturou, víc by ale pomohlo, kdyby někdo věděl jaký je kvalitativní rozdíl toho co se dělá přímo v Japonsku a co je kompletované v Číně (http://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a- ... -seri-mrb/).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#65 Nový příspěvek od petr laz »

Tak promin ze sem napsal, ale o tyhle lisi se zajimam vice jak deset let. Takze si uz nepamatuji jak to tenkrat bilo komunikacni bariera bila v tom ze jsem pouzival prekladac pres pc a dale me prekladal kamarat z angliny. A ten me tenkrat upozornil bacha nedelej to dnes bich bil asi v klicovem prumislu. tenkrat uz se dohadovalo kdy jejich stroje poslou. Daleko jine jednani bilo s firmou Abbriata Italie o proti Wolagri (keri maji zastopeni firmou Nerez Vizovice meli firmu a finance) delaji lisi s bocni oji takze se da lis tahnout tremi zpusobi, od nich nez jsem prerusil komunikaci jsem mel pro republiku neexkluzivni zastoupeni cekaji na to az bude mit zajem nejaka firma. Pak je dalsi lis c.a.e.b zastoupeni bilo na moravje (nevim jestli jeste je) o to jsem nestal je to postavene jinak nez na tahani. Je jeste nekolik firem ktere delaji ja je hledal tak ze jsem si to nasel na netu (mini round baller) pak sem zadal o blizsi informace a dale.

Dnes uz je to prakticky jedno finance nemam a mit nebudu a zdravi je v hajzlu tak sem rad ze se kopil welger wsa 350 nemam s nim problem a nikdo nevi jak dlouho se bude hospodarit.
Jeste jedna vec jak se uz dovazeji mini traktory tak sem take k nim dovazeji stroje a i lisi uz tam bili, nejsou finance.
Takze jeste jednou promin jestli jsem se te nejak dotknul.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Minibalíkovače

#66 Nový příspěvek od chobotek »

Nic se neděje. Jestli to bylo před tak dávnou dobou, tak by ty ceny byly k ničemu i kdyby sis je pamatoval. Mě se sem těch pár kousků tahat rozhodně nevyplatí, zvlášť když tu jsou firmy, které je prodávají. Kdyby nabídli nějakou zajímavější cenu, byla by to jiná, ale takhle je to mimo mísu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#67 Nový příspěvek od petr laz »

Ja sem se te rozhodne nechtel dotknout tak to mysleno nebilo. O lisech na kulate jsem psal v ruznych tematech. Navic kdyz se podivas na moje prispevky tak vydis moji cestinu tak dost casto premyslim jestli mam vubec psat. Muj problem jsou finance a kdybi nebilo rodiny tak neni doma ani ten welger. Zemedelcina me bavi proto se o to zajimam, hlavni duvod proc sem skakal o kulaty je ze se nemusi uklizet okamzite pokud jsou spravne slisovany coz u hrnatich nejde. I welgra mam trochu upravenyho tak ze dnes uz dela celkem baliky podle mych predstav (velikost baliku a slisovani).
Doufam ze vse dobre.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Minibalíkovače

#68 Nový příspěvek od chobotek »

Nic se neděje, myslím, že už se to vysvětlilo. No a piš dál, čte se to sice špatně, ale lepší nějak sdělená zkušenost než vůbec.
Já jsem napřed prohledal web a teprve potom našel tohle téma. Sice mě to stálo nějaký čas navíc, ale zas jsem viděl hodně reklamních videí a četl dosti letáků na to, abych věděl co se mi na těch minibalíkovačích nelíbí. Asi nejvzhlednější balíky padají z CAEB MP550, ale když se podíváte na video (http://www.youtube.com/watch?v=T2kLLnImIcc, video výrobce http://www.caebinternational.it/video/v ... =mp550.flv) je to spíš taková hra na balíkování. Jde to neskutečně pomalu, ovládání stroje jakousi pomocnou pákou, jednoosák musí umět vyřadit pojezd bez zastavení vývodového hřídele (to je snad podmínka pro použití všech těchto balíkovačů) a balík je třeba ručně vyjmout. Při představě, že to dělám 100x denně mě bolí záda už teď. Zkrátka si za tyhle peníze představuju trochu jiný komfort obsluhy. Takže kdybych se náhodou jednou vzbudil s pocitem, že se mi chce promarnit několik mesíců života stavbou čehosi takového, asi bych byl ochotný si to ještě zkomplikovat a zvolit osu balíku rovnoběžnou se směrem jízdy, aby ten balík vypadnul na stranu pokud možno sám...

No a nakonec odkaz na docela hezké video s animací principu: http://www.youtube.com/watch?v=zBcUME026w0
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#69 Nový příspěvek od super 50 sk »

je to pravda 8) jeto hra na balikovanie aj ked predstavy nas niekedy zavadzaju treba si uvedomit ze aj ti co maju velke balikovace a stroje a robia neporovnatelne vacsie vykony nemaju velke zisky takze nejake ministroje su skor o hrani sa a dotovani svojich zalub to nehovorim o nejakej navratnosti :tyty: takze velky balikovac alebo zberaci voz a velky senik

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#70 Nový příspěvek od petr laz »

Nevim jestli je to jeste platne kontakt pred lety C.A.E.B 777838389 cena tenkrat 200 000-250 000 kc
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#71 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

chobotek
Příspěvky: 10559
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Minibalíkovače

#72 Nový příspěvek od chobotek »

Jo, to už tu někde je. Když jsem se naposledy ptal, byla ta cena orientační a ještě to nedováželi. A ty stránky vypadají furt stejně. Cenu jsem našel akorát v rublech, http://vostokagrotehnika.tiu.ru/p213250 ... -dlya.html, asi 100tis. Kč.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minibalíkovače

#73 Nový příspěvek od Fery »

Tak kdo ho koupí??
h[url]ttp://zemedelska-technika.sbazar.cz/mini-lis-mini-balikovac-dabaki-mrg-0870-benesov-o6355979.html[/url]

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Minibalíkovače

#74 Nový příspěvek od smirad »

Rad bych se podelil se skusenostmi po prvni sezone s minibalikovacem. Jedna se o wolagri r 500, koupeno nove ve firme Nerez diky dotaci pro mlade zemedelce. V sezone to odlisovalo cca 20 ha, netvrdil bych, ze je to hra na lisovani,ale s velkymi lisy a 100 hp traktorem se to samozrejme srovnat neda. Pri optimalne nahrabanem radku s timto lisem jedu se zetorem 3011 na redukovanou 5tku, sberac to ma velmi uzky a nez jsem se ho naucil optimalne pouzivat tak se to casto ucpavalo, nicmene lisoval jsem taky s velkym lisem Claas Rolant se 120 cm sberacem a ten 80 cm se s tim da ve vykonu temer srovnat. Lisovani po velkem kombajnu nebo po velkem dvourotorovem shrnovaci tak na dvakrat, staci vyhodit prihrnovaci kolecka, ty jsou stejne dobre tak akorat na otavu, jinak se sberac ucpava. Castecne to ale ovlivnilo nahrabavani tonem, pri vetsim mnozstvi sena je po shrabani prevalene a zauzlovane, chce to rotorova nahrabovac. Idealne se mi k tomuto lisu jevi univerzal sp4 od rozmitalu, nema prilis velky zaber, da se nastavit sirka vysledneho radku(lis vetsi hmotnost radku zvlada pokud neni prilis siroky), pripadne se da jezdit na necely zaber nahrabovace. Rychlost lisovani při dobrem radku redukovana 5-normalni 2ka(zetor 3011), i se zvedanim komory zcela srovnatelna s vyokotlakymi lisy, ty uz chteji kolem 65 hp a do baliku nesmí napršet. Manipulace s baliky: rucne skutálet na hromadu, zatím jsem nakladal rucne na trailer, pak dopravnikovym pasem nahoru do stodoly a ulozit do stohu, seno pod strechou a skvele vyuziti dopravnich prostredku i skladovacích prostor, chce to dva lidi. Pro pristi rok dumam pro vetsi plochy nad sberacem baliku zavesenym za lisem s podavacem baliku pohanenym od kol, neco jako sberac hranatých baliku, který je sesbira a pak na jedne hromade vyklopi. Nicmene skutaleni baliku na hromadu není zadna práce a jde to velmi rychle, zvlast když pomuze gravitace. Horsi je nakladani na trailer, zvazuju hydraulickou zvedaci plosinu na 12 baliku, jde o to aby se baliky nemusely rucne zvedat, pouze kutálet, pak prekutaleni na fure uz jde lehce. Volim radeji cestu castecne manualni práce nez popojizdez pro baliky traktorem,skoda nafty. Slisovani baliku je skvele, teprve ted v zime vidim kolik materialu tam vlastne je, zakaznikum jsem tvrdil, ze to vychazi na cca 2,5-3 male hranate baliky z vysokotlakého lisu, ale to jsem lhal, bude jich tam vic. Na velke kulate 120 cm vychazi cca 9-12 mych malych, zvlaste otavu to slisuje klidne do 45 kg baliku, jinak cca 30-35 kg při maximálním tlaku, lis ma samozrejme pojistku proti pretizeni. Senaz jsem nevazil, ale balik zvednout lehce teda fakt nejde. Sitka vychazi cca 4 kc na balik, zvazuju objednavku v Cine. Dále po zaruce zvetsim rychlost hydraulického okruhu nezávislého na traktoru, komora bude zvedat rychleji a predelam start vazani zatahnutim za provazek na elektromotor a tlacitko, po 300 balicich uz boli ruka. Takze obecne, o co vic casu stravim lisovanim, o to vic usetrim při krmeni, stlani a navazeni sena mezi kone(idealni davkovani), kulate baliky jsem před tim rozebiral. Kvalita stroje velmi dobra, ergonomicky par detailu co bych poupravil(třeba ten provazek), dulezite je nahrabovani a seno musí byt suche, slisovani je silne a baliky se mohou zapařit, stejne jako u velkych kulatych. Pribiram hektary a tak jsem pro jistotu koupil ještě ten claas rolant na baliky 150 x 120, ty nejsou tak silne slisovane, takze je zvlada trivalec 4911, tim padem při vetsi plose a hrozicim desti do pole vyjedu se dvěma stroji a slisuju srovnatelne s novym velkym lisem a 100 hp traktorem, na tyto stroje nejsou finance. Spotreba paliva v lisovani je miziva, jako u všech trivalcu. Lis jsem zakoupil hlavne s ohledem na horske tereny, co se tyka služeb tak pripadni zakaznici zatím spise okukuji baliky, ale na pristi rok to vypada, ze se stroj nezastavi. Pokud se budou male kulate dobře prodávat konickarum pak se nebranim tomu rolanta prodat a koupit si druhy japonsky(není o moc drazsi nez ten cinsky),IHI Machinery Star dela i o něco vetsi midi roun baler s sirsim sberacem, vetsi rychlosti lisovani a dvojstrannym ovazovanim provazem, a stále to zvlada i ta 3011. Viz. http://www.ihi-star.com/english/product/index.html , kdybych o nem vedel dřív tak ho koupim z dotace, u cinskych jsem se bal kvality a petileta dotace zavazuje. U volagri r 500 je zase dokonaly servis, sice se tam nemá moc co zkazit, ale třeba při poruse hydrauliky se da akutne vzit z darce organu u firmy Nerez klidne i v nedeli, jsou sikovni. Nicmene pokud bych mel stroj kupovat za svoje a pocitat ze se mi na službách vrati kupni cena tak se asi udru. Pokud kohokoliv cokoliv zajima, piste, rad zodpovim dotazy.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Minibalíkovače

#75 Nový příspěvek od petr laz »

Jsem rad ze je nekdo spokojeny a ze jsem si nedelal z hubi prdel. Jen tak dal a at se dari. Skoda ze nevim odkud jsi.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“