Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2611 Nový příspěvek od Terablick »

Myslím že většina neselektivních herbicidů má stejnou nebo hooodně podobnou účinnou látku :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2612 Nový příspěvek od Spagre »

pali píše:jeden rok jsem použil levnou textílii a už na podzim byla rozpadlá na kusy. minulý rok jsem koupil dražší( tá vypadá už spíš jako plátno) a tá ještě drží. jinak propíchnout textílii není žádní problém.

tento rok jsem vyzkoušel herbicid Dominator http://www.prohopo.cz/cs/p-860-dominato ... tAod_3QAfQ a kam se hrabe roundap. míchal jsem to 3dcl na 10l vody a zůstala jen holá půda. myslím, že bude klid minimálně rok :smich: .

No tak to já ředím 1:100 až 1:133 podle velikosti a hustoty plevele a to stačí v pohodě. 1:33 mi příjde už teda dost silná koncentrace. To se nedivím, že po chvilce zbude jen hlína :) Ale rok to asi nevydrží :'(
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Rychlerostoucí topol

#2613 Nový příspěvek od wlcoun »

Taky jsem do postřiku přidával trochu DAMU , zlepšuje to účinek .

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Rychlerostoucí topol

#2614 Nový příspěvek od tomous »

Hodně záleží na době aplikace. Nejlepší po dešti,když je smytá vosková vrstva.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2615 Nový příspěvek od fajlla »

tak sem to byl po včerejších vydatných deštích okouknout a přežili bez úhony.
Největší stromky mají 70cm některé jsou ale sotva 40cm. Myslím že ti lounské předeženou tam mají největší 170cm

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2616 Nový příspěvek od Terablick »

Mě bohužel ty sucha stály vrchní výhonky. Zčernaly a upadly :( Ale jinak se topolum daří dobře, a už sprchlo, tak snad budou ok :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2617 Nový příspěvek od fajlla »

já bez problémů. Akorád na tom sou občas mšice. Ale pomocníci mravenci :potlesk: se do nich statečně dali.

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Rychlerostoucí topol

#2618 Nový příspěvek od wlcoun »

http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna ... aji-msice/ :smich: :D jenom výtah z článku ::::Svá chovná zvířata chrání před predátory – ani dravé slunéčko nemá proti několika mravencům šanci a na mšici si musí nechat zajít chuť.
Mšice také přenášejí na místa, kde je dostatek potravy, vybírají pro ně nejlepší rostliny a jejich nejšťavnatější části a přímo na ně je věší.
Když se celá mravenčí kolonie stěhuje, svoje mšice si odnáší s sebou.
Některé druhy mravenců dokonce opatrují vajíčka mšic přes zimu v mraveništi a starají se i o larvy mšic - na jaře je vynesou na nejlepší a nejšťavnatější rostliny, přenášejí je sem a tam, čistí je.
Nechci Tě naštvat, ale s těma mravencema je to asi trošku jinak :smich: :friends: :friends:

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2619 Nový příspěvek od fajlla »

aha sakra. :cert:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2620 Nový příspěvek od Terablick »

Tak tak, mravenci si mšice hejčkaj :) Maj je jako výrobnu cukru :) Mimochodem trochu mimo téma - měl jsem doma pytlík Bonparů, a nějak jsem na něj zapomněl a ležel tam asi 2 měsíce. A vždycky na jaře se k nám nastěhujou mravenci a za 2 měsíce zase vypadnou. A minulej tejden jsem na ty bombóny narazil... A co myslíte. Zbyly mi tam jen prázdný úhledně zamašličkovaný celofány. Po bombónech ani stopa. V každým celofánu malá dírka a zevnitř vyžranej obsah. Komplet celej pytlík... :zly: Oni jsou to sakramentsky chytrý potvory... :) Ale zase ničemu neškodí, tak je nechávám bejt. Na zahradě mám tajk stovku mravenišť a dokonce dvě velký kolonie lesních mravenců :) Ale já tu mám trochu malou zoo, a mravecni jsou to nejmenší :) Mám tu i užovky (dokonce i některý vzácnější druhy), slepýše, ještěrky, žáby, ježky, veverky, asi 100 druhů ptáků, a dokonce dvě nebo tři toulavý kočky mi sem chodí pravidelně na návštěvy :) Jedna se nám tu kdysi usadila asi na 2 roky, ale jednou odešla a už nepřišla :( Hmyzu taky mraky, hlavně pavouků tu mám tolik, že jsem to v životě neviděl, a taky hodně šneků a slimáků, ale mšice naštěstí prakticky vůbec. Jeden rok byly nějaký na místních kroviskách, ale někam zmizely samy... Ale nebylo jich moc.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2621 Nový příspěvek od xbedla »

Larvy berušek, nebo přímo berušky žerou mšice. Všiml jsem si že na topolech je nějak podezřele moc berušek (ještě navíc se pletou s madelikou topolovou) a pak jsem kdesi četl o tom jak likvidujou mšice. Takže mravence nebrat ale berušky jo.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2622 Nový příspěvek od Terablick »

JJ, "berušky" (správně tedy Slunéčka, protože Beruška je úplně jiný zvíře a ne moc hezký :)) jsou na mšice ideální :) Nevím tedy jak ty nový Asijský druhy co se nám tu rozmáhaj, ale asi taky, nebo ne? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2623 Nový příspěvek od jirkasbk »

tak jsem vcera projel les kultivatorem ocekavaje nejakeho velkeho deste a nic do rana u nas tady sice zaprselo ale pod stromy sucho :-/ asi to vypada ze se budu muset dat na modleni :shock:

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2624 Nový příspěvek od Spagre »

No tak to u nás u Pardubic se to zalilo nádherně. Vody plno a stromkům se daří pěkě. Přírůstky na loňských stromech okolo 1,3-1,8 metrů a ty výmladky po kácení už přes 2,5.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2625 Nový příspěvek od jirkasbk »

tak mi sem nejaky mrak foukni jestli budes od ta dobroty diky :D

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“