Soustruh S28 Žebrák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Soustruh S28 Žebrák

#1 Nový příspěvek od Wyky »

Tak jsem koupil takovýho chudáčka z Sbazaru.
Při prodeji byla mašina na paletě, pod paletou paleťák a prodejce neměl ani kabel, ani chuť soustruh předvést v chodu. Už to mi bylo divný. Potom jsem zjistil, že nejde posouvat supportem po loži, klička se točila volně. Po rozebrání supportu jsem našel ustřiženej kolík. Kolík se vyměnil a po sestavení jsem nedokázal posouvat supportem bez nezanedbatelnýho násilí. Volal jsem příteli na telefonu (díky Bibosi) a nějak jsme to dali dohromady - že je moc přitažená rybina. Doma jsem zjistil, že ten chuj pootočil ložiskový domek kličky a jak na sebe nepasovaly díry tak to šlo ztuha. Díky tomu jsem na milimetrový vakl supportu na loži přišel až doma. U vřeteníku je vakl takovej, že se na soustruhu dá dělat s přesností +/- milimetr a půl a to umím i flexou. :zly:

Takže teď musím nějak pořešit tuhle závadu a pak to snad bude jako soustruh i pracovat.

Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Jak to opravit? Dík.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: S28 Žebrák

#2 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

dej fotky :shock: a ja bych chtel od toho cloveka penize aspon pulku spatky 8)

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#3 Nový příspěvek od Tata »

za darmo drahy :( , hod sem fotky, vidím to na hodiny a hodiny škrábání máš ktomu i nějaké příslušenství?
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#4 Nový příspěvek od kenybz »

no a to jsem dal inzerát sem jako že je dobrá cenovka.... :vztek:
kupní smlouvu asi nemáš že? jako opravit jde vše ale to je stav tak za šrotovku a ta je nějkých 6 tisíc
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#5 Nový příspěvek od kenybz »

nedávno někdo prodával celé přebroušené lože
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#6 Nový příspěvek od Wyky »

Jak se škrábe lože zespodu?? Zeshora to vím, dokážu si to představit, ale zespodu si to představit neumím. Myslel jsem, že se to třeba nějak zfrézuje a pak se do dovymezí tím klínem, co se tam strká.
A když bych vyměnil lože, bude mi pasovat support??

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#7 Nový příspěvek od Tata »

tydy máš fotky jak se stím peru já http://multicarm22.rajce.idnes.cz/Volman_S28
a ne každe lože je stejné třeba ted jsem zistil že mi nesedí hřebeny, neseděly mi diry na přišroubování k nadrži
projdi si fotky mojeho supportu před upravou jestli ho nemáš taky vyjev ploše a klin jak dotahneš se začne příčit

jestli někoho zajimá kolik jsem dotoho strčil a kolik času tak bych šel do uloženky, ja ho kupoval za šrotovku a příslušenství nebylo žádné, momentalně mi schází kuželové pravétko a dorazy příčného supportu

Děkuju Drtikolovi za poskytnuté díly

jinak mám plno koleček a některé dvakrát ty můžu nabídnout, a nějaké šroubý ale nejsou na S28 kdyby někdo věděl jsou k prodeji
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: S28 Žebrák

#8 Nový příspěvek od romus145 »

jo dělám na něm ve škole docela dobrá mašina, ale pár chyb má. Jinak koník se k loži tou páčkou co je z pravé strany nedotáhne. Proto když se podíváš tak jsou tam matky myslím na 19 nebo na 22 klíč a tou to dotáhneš pěkně k loži. Dej prosím tě pak nějaké fotky toho co potřebuješ opravit. Zkusím se ti zeptat mistra vedle na dílně co a jak s tím. Na drobnější práci je to soustruh dobrý nicméně jsem rád za 18tku :) Dal ti k tomu pán aspoň nějaké věci? Třeba lícní desku, nějaký nůž, sklíčidla, lunetu? Třeba to půjde nějak snadno opravit a zase to bude makat :friends:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#9 Nový příspěvek od Tata »

ta paka by měla stačit na navrtavák, určitě to bude vyškově projeté
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#10 Nový příspěvek od Wyky »

Mám k tomu lunetu, krabici nožů, výměnný ozubený kola, doraz supportu, otočný hrot, druhou kostku (nožovou hlavu) a ještě něco, ale to nevím, co je. :-/ Vyfotím.
Jo a mluvil jsem s tím prodejcem. Že prej mu to mám přivézt zpět, že vrátí peníze. Že prý má dalších 20 zájemců (to věřím). Tak nevím, jestli to fakt neudělat. :-/ :-/ Je to přes půl republiky, prachy za palivo z něj asi (určitě) nevyrazím a nakonec se tam budu s někým ještě dohadovat.

Nabídl mi, že mi pošle nějaký nože, nebo tak, ale peníze žádný nepošle. Napadá mě, že bych to zkusil nějak poopravit (to lože myslím) a soustruh si nechal. Co myslíte? Nebo nemá někdo třeba cestu kolem, že by se na to kouknul?? Jsem z toho takovej rozladěnej (nestál pětikorunu a žena řve jak tur).
Naposledy upravil(a) Wyky dne ned bře 16, 2014 5:51 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: S28 Žebrák

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

davej fotky :vztek:

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#12 Nový příspěvek od Wyky »

Křivou rybinu těžko vyfotím, ne?? :tyty:

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#13 Nový příspěvek od Tata »

tady je fotka http://multicarm22.rajce.idnes.cz/Volma ... 130516.jpg vytahni klín odšroubuj přidržné plechy, a skřín supportu a sundej to celé , za ty prachy to prodáš vždyčky a ušetřiš za phm
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: S28 Žebrák

#14 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ale ne to celi soustruh a casti .s tech fotek jak byl inzerat moc sem nevidel .nejake lepsi foto a co vsechno si dotal . 8)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#15 Nový příspěvek od Wyky »

Na druhou stranu, dal jsem do univerzály osičku, co mam z tiskárny, která je absolutně rovná a aniž bych cokoliv ladil, tak mi házivost vřetene na hodinkách ukazuje do 0,01mm. Takže až na to lože to asi nebude až taková hrůza. Já fakt nevím. :-/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“