Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3743
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 A od Filipa

#226 Nový příspěvek od Jaro25 »

Fakt je, že mohla byť zrovnaná aj krajšie, vidno že je len tak ledva ledva líznutá, čo je na jednu stranu dobre, lebo neubúda vzácny materiál, na druej strane keď to má byť zrovnané, tak nech je. Tá Mihiho hlava je podľa mňa urobená veľmi dobre, lebo zasa ani zrkadlovo lesklý povrch (tak ju mám spravenú ja) nie je ideál. Nejaká drsnosť povrchu je na prospech, lepšie k nej priľne tesnenie.
A tá cena? Dobre všetci vieme aký je trh s hlavami. Priekupník si bez hanby vypýta 200E za hlavu ktorú práve zhodil z motora, ešte z nej tečie olej a nikto ani len netuší v akom stave naozaj je.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
marek171
Příspěvky: 289
Registrován: ned lis 14, 2010 9:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25 A od Filipa

#227 Nový příspěvek od marek171 »

Ahoj Filippo, nekupoval si tú hlavu, štartér, dynamo od jedného mladého chlapca z Bystrian (ja som tiež odtiaľ)? Mám taký pocit že hey, lebo jeden kamarát má dve 25ky a tieto diely predával niekomu do Spišských Tomašoviec asi si to bol ty či? Ja len preto, že o tých jeho traktoroch dosť veľa viem, a aj o tých dieloch ktoré k tomu má a ponúka.

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#228 Nový příspěvek od filippo »

Marek, áno ja som kupoval tie veci z Bystrian. Dnes som bol hlavu zaviezť naspäť. V sobotu vraj pôjdu do Prešova a cez reklamáciu ju vymenia za novú. Telefonicky to majú dohodnuté. Dúfam, že to dobre dopadne.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 A od Filipa

#229 Nový příspěvek od Bellian »

Držím palce ať ti to vše klapne 8) . Člověk když se rozkejve že do to jde a pak toto, to by jednoho muselo ... :vztek: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
marek171
Příspěvky: 289
Registrován: ned lis 14, 2010 9:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25 A od Filipa

#230 Nový příspěvek od marek171 »

filippo píše:Marek, áno ja som kupoval tie veci z Bystrian. Dnes som bol hlavu zaviezť naspäť. V sobotu vraj pôjdu do Prešova a cez reklamáciu ju vymenia za novú. Telefonicky to majú dohodnuté. Dúfam, že to dobre dopadne.
Ahoj, viac v SS. A inak chlapi o tú hlavu by som starosť nemal, podľa mňa to bude ok, poznám ich.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#231 Nový příspěvek od mihi »

Filipo a ako to vlastne dopadlo s tou hlavou??


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#232 Nový příspěvek od filippo »

Konečne som tu späť na fóre.
Začala renovácia Z 25 A. Na dvore už čaká nový motor po GO a čaká ma výmena motora, oprava zadného čapu prednej nápravy, pretesnenie zadných poloosí a pretesnenie bŕzd lebo sú zamastené a presakuje olej z diferenciálu, pretesnenie hydrauliky. Zatiaľ som opravil vôľu riadenia výmenou kolesa a šneku v prevodke riadenia. Dal som tam riadenie zo starších typov Z 25 s rovnými zubami - vraj sú tieto riadenia presnejšie. Teraz je vôľa riadenia v pohode a zdá sa mi, že aj na mieste sa s kolesami točí ľahšie čo predtým išlo iba veeeeľmi ťažko alebo až po pohnutí s traktorom. Pri tejto príležitosti prosím o info aké rozmery tesniacich krúžkov-guferá budem potrebovať pri oprave bŕzd a zadnej poloosi prípadne hydrauliky. Totižto v katalógu ND tam rozmery nie sú. :nene: Vopred všetkým ďakujem. Pridávam nejaké foto....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 A od Filipa

#233 Nový příspěvek od McPeci »

:potlesk:
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#234 Nový příspěvek od filippo »

Dnes poobede sa mi podarilo zhodiť dole prednú nápravu a motor. Teraz musím premontovať kompletnú spojku zo starého motora na nový a nahodiť na traktor. Pridávam pár fotiek. 8)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#235 Nový příspěvek od mihi »

Pekné 8) , a kde Ti robili motor??

MIhi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#236 Nový příspěvek od filippo »

Výbrusy kľukoviek, opravy motorov na traktory aj na Z 25 robia V Oravskej Polhore. Majú na to kompletné strojové vybavenie. Motor po GO Z 25 - cena 650 €. Ak by niekto chcel kontakt, môžem zverejniť. Na dvore sa povaľovalo kopec vrakov Z 25 tak čo som potreboval tak mi chlapík odmontoval. Akurát motor po GO bol bez spojky a bez vodnej pumpy. Toto si musíte premontovať zo starého motora na nový. Do vstrekovacieho čerpadla dávajú 7-čkove elementy, čím nie som moc nadšený lebo je tam potom iný predvstrek. Ja som pred rokom zohnal z Agro Billy Prešov ešte v pohode 6,5 ky elementy takže mám po GO vstrekovacie čerpadlo na starom motore. Neviem ako to bude šlapať. Ešte keby niekto pradil aké rozmery gufera treba na pretesnenie bŕzd aby som to v predstihu zohnal.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 A od Filipa

#237 Nový příspěvek od Peter768 »

Gufero brzdového hriadeľa GP 60 – 80 – 13 NBR - 2 ks

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#238 Nový příspěvek od filippo »

Peter768 - veľká vďaka za info 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 A od Filipa

#239 Nový příspěvek od Bellian »

Pěkné 8) 8) 8) , ale muím přiznat, že když vidím řízení tak mě polívá pot. Užil jsem si sním svoje a pro mě snad nejhorší věc z celé opravy 25 :vztek: .


Jinak pěkně to děláš, budeš to i stříkat?
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#240 Nový příspěvek od filippo »

Bellian, - to riadenie dalo zabrat aj mne. Dva dni som okolo toho špekuloval a menil diely z dvoch riadení, kým bola vôľa čo najmenšia. S tým excentrom sa mi nepodarilo pohnúť žiadnym násilím tak som to vzdal. Teraz je myslím si riadenie v norme. A traktor budem kompletne čistť, niektoré diely pieskovať a nakoniec lakovať. Keďže v TP mám farbu modrú, tak bude vypadať asi takto:

Obrázek

...dúfam :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“