Domaděl z T805.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
jaro super50
Příspěvky: 308
Registrován: čtv bře 01, 2012 3:57 pm
Bydliště: kezmarok

Re: Domaděl z T805.

#121 Nový příspěvek od jaro super50 »

zdravim gde sa da zehnat taki vivodovi hriadel a ako se zapina ta hriadel na ten vivod ti to mas viborne spravene 8)

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#122 Nový příspěvek od Standam »

jaro super50 píše:zdravim gde sa da zehnat taki vivodovi hriadel a ako se zapina ta hriadel na ten vivod ti to mas viborne spravene 8)
Zdravím, celé je to vyrobené, zasouvání je ve výrobě, až bude hotové nafotím. Standa.
Přílohy
SNC00716 (Small).jpg

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#123 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, všechny konstuktéry, mám dotaz, s převodem navijáku se nedostanu lépe než 22:1, co na to majitelé Tater? Zil má údajně ještě lepší převod, ale véeska zase horší. Hřídele z pomocných vývodů nemám kalené pouze 11600. Standa.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Domaděl z T805.

#124 Nový příspěvek od HonzaT. »

Standam píše:Zdravím, všechny konstuktéry, mám dotaz, s převodem navijáku se nedostanu lépe než 22:1, co na to majitelé Tater? Zil má údajně ještě lepší převod, ale véeska zase horší. Hřídele z pomocných vývodů nemám kalené pouze 11600. Standa.
Jsem jen bejvalej majitel a byla bez vývodu...No jestli máš obavy z velkyho namáhání,tak dej mezi vývod a naviják nějakou redukci,naviják bude pomalejší,ale odlehčíš vývod atd.Jestli to vývod a jak dlouho snese bez redukce napřímo si netroufnu odhadnout.Byt na tvym místě,tak dám redukci a v klidu spím,šak tě naviják živit nebude,ne? :)

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#125 Nový příspěvek od Standam »

HonzaT. píše:
Standam píše:Zdravím, všechny konstuktéry, mám dotaz, s převodem navijáku se nedostanu lépe než 22:1, co na to majitelé Tater? Zil má údajně ještě lepší převod, ale véeska zase horší. Hřídele z pomocných vývodů nemám kalené pouze 11600. Standa.
Jsem jen bejvalej majitel a byla bez vývodu...No jestli máš obavy z velkyho namáhání,tak dej mezi vývod a naviják nějakou redukci,naviják bude pomalejší,ale odlehčíš vývod atd.Jestli to vývod a jak dlouho snese bez redukce napřímo si netroufnu odhadnout.Byt na tvym místě,tak dám redukci a v klidu spím,šak tě naviják živit nebude,ne? :)
Zdravím, mám připravené díly vymyšlenou koncepci, ale chci to probrat v diskuzi a případně to celé překopat. Na dálší redukci už nemám mítsto. Mám i naviják z véesky, ale ten se mi tam nechce moc dávat, protože má opačný smysl otáčení a musel bych upravit volné odvíjení. Standa.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Domaděl z T805.

#126 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Stando daj tam navijak zo Zila 131 a maš sväty nebesky klud overny odskušany rokmi nemusiš tam davat všeliake redukcie a čo ja viem čo ešte od vymyslu sveta,a budeš spokojny :ano: to je moja rada :friends:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#127 Nový příspěvek od Standam »

fabikmiroslav píše:Stando daj tam navijak zo Zila 131 a maš sväty nebesky klud overny odskušany rokmi nemusiš tam davat všeliake redukcie a čo ja viem čo ešte od vymyslu sveta,a budeš spokojny :ano: to je moja rada :friends:
Zdravím Miro, určítě máš pravdu, ale do té mojí konstrukce by byl problém ho teď napasovat. Snad by to šlo, ale musela by se zkrátit cívka. To je další práce navíc a když k tomu ještě připočtu pořizovací cenu, tak mě určítě vyjde levněji vlastní konstrukce šitá přesně na míru stroje. Dokončil jsem komplet vývodové hřídele a budu pokračovat výrobou cívky a pastorku. Navrhnul jsem 3/4 duplex řetěz na pohon cívky od převodovky. Velké řetězové kolo se bude připínat k cívce pomocí čepové spojky, 6 čepů o průměru 16mm by mělo stačit. Standa.
Přílohy
SNC00740 (Small).jpg

Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 111
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:06 pm
Bydliště: zilina

Re: Domaděl z T805.

#128 Nový příspěvek od zajo »

Standam píše:
fabikmiroslav píše:Stando daj tam navijak zo Zila 131 a maš sväty nebesky klud overny odskušany rokmi nemusiš tam davat všeliake redukcie a čo ja viem čo ešte od vymyslu sveta,a budeš spokojny :ano: to je moja rada :friends:
Zdravím Miro, určítě máš pravdu, ale do té mojí konstrukce by byl problém ho teď napasovat. Snad by to šlo, ale musela by se zkrátit cívka. To je další práce navíc a když k tomu ještě připočtu pořizovací cenu, tak mě určítě vyjde levněji vlastní konstrukce šitá přesně na míru stroje. Dokončil jsem komplet vývodové hřídele a budu pokračovat výrobou cívky a pastorku. Navrhnul jsem 3/4 duplex řetěz na pohon cívky od převodovky. Velké řetězové kolo se bude připínat k cívce pomocí čepové spojky, 6 čepů o průměru 16mm by mělo stačit. Standa.
Cau standam pekna praca 8) mohol by si viac nafotit to ovladanie vyvodu vyzera to velmi zaujmavo a pre informaciu kolko si dal za ten klb na kardan
Radsej dvakrat ako raz a nevratit sa.


http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=35702

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Domaděl z T805.

#129 Nový příspěvek od harijaro »

fabikmiroslav píše:Stando daj tam navijak zo Zila 131 a maš sväty nebesky klud overny odskušany rokmi nemusiš tam davat všeliake redukcie a čo ja viem čo ešte od vymyslu sveta,a budeš spokojny :ano: to je moja rada :friends:
zil je sice pomalsi (ked zaradim 4 a pol plynu tak ma optimalnu rychlost) ale na domace chystanie dreva je to bomba(3 kubiky suroveho dreva proti kopcu zo skarpy vydre jedna radost) sam ho mam a uz by som ho s traktora prec nedaval. mal som tam predtym dva domarobene a furt sa tam nieco jebalo. najlepsi je origoš 8)

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Domaděl z T805.

#130 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

harijaro píše:
fabikmiroslav píše:Stando daj tam navijak zo Zila 131 a maš sväty nebesky klud overny odskušany rokmi nemusiš tam davat všeliake redukcie a čo ja viem čo ešte od vymyslu sveta,a budeš spokojny :ano: to je moja rada :friends:
zil je sice pomalsi (ked zaradim 4 a pol plynu tak ma optimalnu rychlost) ale na domace chystanie dreva je to bomba(3 kubiky suroveho dreva proti kopcu zo skarpy vydre jedna radost) sam ho mam a uz by som ho s traktora prec nedaval. mal som tam predtym dva domarobene a furt sa tam nieco jebalo. najlepsi je origoš 8)
Presne tak :ano: :ano:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#131 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, ještě jeden pohled na domek řazení. Standa.
Přílohy
SNC00742 (Small).jpg

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#132 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, po delší době opět mírná aktivita, vyrobil jsem cívku navijáku a snažím se ho dodělat komplet. Standa.
Přílohy
SNC00805 (Small).jpg

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#133 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, naviják skoro dokončen, chybí pouze vidlička volného odvíjení. Tu dodělám podle umístění dalších komponentů, aby si vzájemně nepřekáželi. Potom ještě západku na rohatce, taky dle dispozice. Převod je 23:1, je to méně než Zilácký a více než V3Ska. Standa.
Přílohy
SNC00812 (Small).jpg
SNC00811 (Small).jpg

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#134 Nový příspěvek od traktorfanda »

Parádní 8) 8) 8)
Jaký má ta cívka rozměry?

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#135 Nový příspěvek od Standam »

traktorfanda píše:Parádní 8) 8) 8)
Jaký má ta cívka rozměry?
Zdravím, ta trubka je 133mm vnější průměr a stěna cca 10mm. Cívka váží asi 50kg, osa na které ja nasazena má průměr 62mm a také něco váží, ty bočnice jsou z 20mm silného materiálu. Levý je přivařený a pravý je šroubovaný, aby to šlo rozebrat. Standa.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“