Traktor M25

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Traktor M25

#1 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Začínam zo stavbou môjho prvého malotraktora.Všetko by to mali byť komponenty z Multikar M25.Na začiatok by som chcel spraviť 4X2 ale s možnosťou dorobiť predný náhon.Kolesá by mali byť asi 7,50 x 16.Prikladám aj neaké fotky zo GO Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#2 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Otvoril som diferák a našiel som toto:ObrázekObrázek

Ešte k tomu akoby nestačilo tak menšie prekvapenie v podobe chýbajúcej uzávierky
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#3 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Musel som objednať nielen to vymlátené koleso ale aj ceú uzáverku, lebo ten PÁN čo mal tú multikáru tak to celé vymlátil.Foto z opravy:ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#4 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Začal som z výrobou redukčnej prevodovky a aj s vývodom na zadný kardan.Polovicu tejto prevodovky som kúpil za dobrú cenu od jedného pána a chýbalo mi dorobiť len tretie kolo aby mi pasoval smeo otáčania .Rám je hotový ešte ju musím skompletovať.ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Traktor M25

#5 Nový příspěvek od Jirka K »

Motor převodovka taky M 25 ? Rovnou bych to dělal 4x4.Než uděláš rám usadíš motor a převodovky,tak nápravu seženeš byla by to dvojí práce.Uchycení,řízení,výkyv,výška a výroba té nápravy co ti pak nebude nanic.Ztráta času.Sehnal jsi diferák,seženeš i nápravu.Pokud nechceš jezdit jen po cestách okolo baráku a nechvátáš na to,tak rovnou 4x4.Já bez předku s károu bych na mokru nikam nevycouval.Kopce u vás jsou taky,sněhu v zimě určitě taky dost.Bez předku se nehneš.Komponenty budou kvalitní,tak ať ti to roste.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor M25

#6 Nový příspěvek od pinkygsx »

ta převodovka my připadá zbytečně velká ne? uděla bych jí jen okolo soukolí.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor M25

#7 Nový příspěvek od Angel »

Dělal bych ten předek rovnou chlape dodělávat tě to bavit nebude :tyty:

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#8 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Jirka K píše:Motor převodovka taky M 25 ? Rovnou bych to dělal 4x4.Než uděláš rám usadíš motor a převodovky,tak nápravu seženeš byla by to dvojí práce.Uchycení,řízení,výkyv,výška a výroba té nápravy co ti pak nebude nanic.Ztráta času.Sehnal jsi diferák,seženeš i nápravu.Pokud nechceš jezdit jen po cestách okolo baráku a nechvátáš na to,tak rovnou 4x4.Já bez předku s károu bych na mokru nikam nevycouval.Kopce u vás jsou taky,sněhu v zimě určitě taky dost.Bez předku se nehneš.Komponenty budou kvalitní,tak ať ti to roste.
Ďakujem ale neviem z čoho by som zohnal tú prednú napravu .Videl som takéto niečo- vložený diferák z M25 v prednej naprave z ARA ale ako to tam ten pán napasoval tak to neviem.Nemusel by som dorábať ešte jednu prevodovku na zosúladenie predku zo zadkom.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#9 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Motor převodovka taky M 25 ? Áno podarilo sa mi zohnať celú Multikáru ale chcel som najprv robiť 4x4 , lámací.Zistil som, že mi to nebude vyhovovať tak som sa rozhodol pre 4X2.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#10 Nový příspěvek od Tom-Tom »

nevedeli by ste mi niekto poradiť, kde zohnať redukčnú prevodovku na Multikar M25?Lebo mám taký problém že chcel by som tento rtaktor používať aj na oranie alebo kosenie trávy ale keď by som použil iba jednu prevodovku z M25 tak by to bolo rýchle.Uvádzajú v tabulke pre M25 na 1. rýchlosť 6-13km/hod a to je dosť rýchlo na tieto práce.A keď by som tam dal ešte jednu prevodovku tak by sa mi to zdalo moc dlhé.Podarte mi prosím

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#11 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Tak som sa rozhodol spravím to tak ako bola prvotná myšlienka.Dorobím tú redukčnú prevodovku ale aj s možnostou dopojenia predného náhonu.Prikladám fotky z prác:ObrázekObrázek

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor M25

#12 Nový příspěvek od Angel »

tak to si celkem frajer se do toho takle doma na koleni pustit já bych si to netroufnul

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#13 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Inšie mi ani neostávalo.INak 2/3 tej prevodovky som kupil ao jedného pána čo ju mal kvalitve spravenú.Robil si ju totiž v AVC Raková kde mali na takú prácu stroje a velmi dobre vyškolených ludí.Ja som len dorábal ten spodok kde je to redukčné kolo.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor M25

#14 Nový příspěvek od Angel »

to potom jo ono se to na koleni dělá fakt špatně

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#15 Nový příspěvek od Tom-Tom »

pridám video nášho staršieho stroja ako sťahuje drevo http://www.youtube.com/watch?v=C6wqYXUePM0

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“