Traktor od Novak - generální oprava.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#31 Nový příspěvek od Terablick »

pawka píše:jeste v noci bych na nej namontoval predek s pohonem a brzdama a muze slapat po skalach, jak me by se to hodilo na tu zahradu v kopci
Na tenhle stroj se hnanej předek dodělat nedá. Druhá převodovka je součástí rozvodovky, takže by bylo dost komplikované nějak vytáhnout pohon pro předek... Samozřejmě nic není nemožné, ale muselo by se to řešit nějak uvnitř převodovky/rozvodovky a vytáhnout to skrz obal ven... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#32 Nový příspěvek od novak »

O výkendu se trošku pracovalo.

Obrázek
Úchyt spojkového pedálu jsem ještě jednou předělal - trochu posunul nahoru.

Obrázek
Přepracován i úchyt brzdového pedálu. Posunoto nahoru a dopředu. zvětší se páka a síla na brzd. válec.

Obrázek
Trochu přepracována ruční brzda - páka a uchyt bovdenu. Posunuto dozadu.

Obrázek
Obuty nové zadní gumy.

Obrázek
A ještě zezadu. Co ale obout dopředu, problém.

Obrázek
Nahoru asi půjdou trochu i blatníky.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#33 Nový příspěvek od novak »

Již jsem tady jednou řešil problém propojení první převodovky s druhou. Chtěli jsme to řešit napevno, přesuvnou mufnou přes drážkované hřídele. Bohužel nikdo neporadil.
Brouzdáním po těchto stránkách jsem došel k názoru, že i když to bude uděláno přesně, což se dá,
přesto by mohlo docházet k problému např. při kroucení rámu.
Napadla nás obyčejná Hardy spojka, ale masivní , prům. cca 150 - 180 mm, síla 15 - 2O mm.
Nemáte s tím někdo zkušenost zda to přenese ten krouťák ? Dát to až za druhou před diferák bych si asi netroufnul. Tady by to snad mohlo zvládnout.

Obrázek
Zde je vidět mrkev která kouká z druhé převodovky (Desta).
Proti je příruba na vývodu z přev. Multicar 25.

Obrázek
Pohled z druhé strany.

Ještě jedna myšlenka, která se honí hlavou. Když by se vyráběla ta Hardy spojka, což takhle dát na tu přírubu co bude na té první převodovce klín. řemenici, nebo řetěz. kolo a svést pohon pod traktor na duhou řemenici neb řetěz. kolo a hřídelí to přenést dopředu. Docela to geometricky vychází.

Obrázek
Zde je dutý čep, zkrz přední nápravu, kterou by se dala ta hřídel protáhnout dopředu.

Obrázek
Pohled zepředu.

Byla by zde možnost připojení příp. sekačky. Ještě vymyslet přev. poměr. Asi by se to muselo udělat
cca 1 : 2 dorychla, aby ta hřídel měla nějaké rozumné otáčky, kdyby se jelo na přední přev. např. na 2.
Pomůžete nám někdo se nad tím zamyslet, nebo dát tip, jestli tady něco podobného není ?
Sice jsem toho již hodně pročetl, ale není tolik času.
Díky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#34 Nový příspěvek od Terablick »

No 1203 má hardy spojku na kardanu - mezi převodovkou a kardanem. Utáhne to plnej výkon při plným zatížení celý roky... Myslím, že mezi převodovkama to bude šlapat ;-). a co víc, 1203 má origo unašeč vhodnej jak na výstup převodovky 1203, tak na vstup týhle desty ;-). Vyzkoušeno :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#35 Nový příspěvek od novak »

Terablick píše:No 1203 má hardy spojku na kardanu - mezi převodovkou a kardanem. Utáhne to plnej výkon při plným zatížení celý roky... Myslím, že mezi převodovkama to bude šlapat ;-). a co víc, 1203 má origo unašeč vhodnej jak na výstup převodovky 1203, tak na vstup týhle desty ;-). Vyzkoušeno :)
Díky Terablicku za reakci. Tu spojku znám, je taková šestiboká - silná. Já tam mám přev z M 25 na tu by to nepasovalo a dost bych to prodloužil. Já měl na mysli normální pryžovou co se pužívá třeba na čerpadla. Našel jsem na webu různé prům. cca 150 - 200 mm, síla 15 - 20 mm a ještě by to šlo zkombinovat příp. s tou vývodovou hřídelí na předek. Co myslíš.??
Jak tam někdo minule nadhodil, že by na ten můj traktor okamžetě dal přední náhon, tak si psal, že by to bylo obtížný. Trochu jsem se nad tím zamyslel, ono by to asi docela šlo. mezi přev . Desta a diferákem Desta je takovej tunel za přírubou, ve kterém je uložena bubnová brzda. Tak dole vyřezat okno a vytáhnout např. řetězem dolů pohon s vypočítaným poměrem a kard. hřídelí to dotáhnout na předek ??

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#36 Nový příspěvek od Terablick »

No a to je málo složitý? :). Tak by to samozřejmě asi šlo, ale je to dost komplikovaný... Ta spojka má asi 5cm, a dá se na ty příruby namontovat jakoby obráceně (ty příruby se schovaj do ní), takže celkově přidáš jen asi 10cm se všim všudy... Ty to teď máš na tvrdo? Já tam právě tuhle spojku mám v plánu :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#37 Nový příspěvek od novak »

Terablick píše:No a to je málo složitý? :). Tak by to samozřejmě asi šlo, ale je to dost komplikovaný... Ta spojka má asi 5cm, a dá se na ty příruby namontovat jakoby obráceně (ty příruby se schovaj do ní), takže celkově přidáš jen asi 10cm se všim všudy... Ty to teď máš na tvrdo? Já tam právě tuhle spojku mám v plánu :).
Na tom původním pohonu byl motor a přev. Octavia a na tu mrkev přev. Desta to bylo přivedený přes kardan kříž Octavia, uložený v pomocném ložisku v té silné desce na které je uchycená ta Desta. Teď, když jsem to rozebral tak ten kříž co byl v tom ložiskubyl dost opotřebovanej. Tenkrát jsem neměl možnost listovat na tomto foru, nepočítal jsem , že se bude rám kroutit (je docela subtilní), tak se to v tom spoji asi dost šponovalo a asi jsem tam trošku větší vůli. Ctělo to určitě 2 kříže, proto to teď chci udělat pružně na tu gum. spojku.
P.S. Jak pokračuješ, kde najdu Tvoje vlákno ?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#38 Nový příspěvek od Terablick »

No tak jestli tam byl kloub, tak do stejnýho místa se musí ta spojka vejít taky ;-). Já nepokračuju teď vůbec. Jednak dlouhodobě marodim, a druhak to vázne na několika věcech, a tenhle konkrétní projekt (s touhle převodovkou co máme stejnou) je pozastavenej ve prospěch Sněžky atd :). Časem na něj taky snad dojde zas řada.. Je skoro před dokončenim, ale protože na něm nemám vyřešenej pohon nářadí atd, upřednostnil jsem jinej stroj... Témata tu mám dvě, ale ani v jednom se už dlouho nehnul vzduch... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#39 Nový příspěvek od novak »

Terablick píše:No tak jestli tam byl kloub, tak do stejnýho místa se musí ta spojka vejít taky ;-). Já nepokračuju teď vůbec. Jednak dlouhodobě marodim, a druhak to vázne na několika věcech, a tenhle konkrétní projekt (s touhle převodovkou co máme stejnou) je pozastavenej ve prospěch Sněžky atd :). Časem na něj taky snad dojde zas řada.. Je skoro před dokončenim, ale protože na něm nemám vyřešenej pohon nářadí atd, upřednostnil jsem jinej stroj... Témata tu mám dvě, ale ani v jednom se už dlouho nehnul vzduch... :-/
Tak se brzo uzdrav a pokračuj.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#40 Nový příspěvek od Terablick »

Díky :). Snažim se ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#41 Nový příspěvek od DIFER »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30#p615523 ja bych do te roury moc neřezal, a jestli je litinova tak už vubec ne. :)
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#42 Nový příspěvek od Terablick »

Ten odkaz nějak nechápu - směřuje zpátky sem, ale jinak máš v podstatě pravdu. Muselo by se to řešit trochu komplexněji (vyztužit atd), a celé je to poměrně složité, takže já to vzdal rovnou, a Novakovi doporučuji totéž :). Tento stroj bych kdyžtak jen dovybavil uzávěrkou, a 4x4 neřešil...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#43 Nový příspěvek od DIFER »

Ja sem chtel odpovědět přimo na to co napsal nepovedlo se,neumim to, tak proto, ja nevim přesně jak to tam ma ta desta řešene ale řezat do toho to se mi nezda moc dobre řešeni, uděla tam vrub a pujde to dal, Terablicku šetři se někdy řešiš čtyři temata současně to musi strašně vyčerpavat :friends:
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#44 Nový příspěvek od Terablick »

Jen 4? :smich: Denně odepisuju průměrně na 30 věcí :). A chodí mi kolem 10 SZ denně, ale někdy taky 50 :).
Tu reakci uděláš tlačítkem Citace a pak pod to co se tam už samo zkopíruje napíšeš to svoje (nesmíš z toho nic smazat - ani ty závorky) :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#45 Nový příspěvek od DIFER »

Terablick píše:Jen 4? :smich: Denně odepisuju průměrně na 30 věcí :). A chodí mi kolem 10 SZ denně, ale někdy taky 50 :).
Tu reakci uděláš tlačítkem Citace a pak pod to co se tam už samo zkopíruje napíšeš to svoje (nesmíš z toho nic smazat - ani ty závorky) :).
Že by to šlo? seš blazen dyt to s neda stihat :-/
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“