Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Plasmová řezačka

#1 Nový příspěvek od picus78 »

Pánové nemáte někdo zkušenosti s touto věcičkoů? http://www.bergland24.cz/svareci-techni ... rter-bps40

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#2 Nový příspěvek od FandaP »

nemám, ale budu taky něco takového potřebovat.

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#3 Nový příspěvek od picus78 »

Tu samou,nebo máš v merku něco jinýho?

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#4 Nový příspěvek od FandaP »

Cokoliv - nemám zkušenost. Potřebuju rozřezat 100t různě dlouhých traverz na 3m kusy.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#5 Nový příspěvek od pepa.traktor »

pánové už tady byla diskuse o těchto levnějších řezačkách ale ota psal o jejich firmě jestli si dobře pamatuji že to bylo věčně přehřátý a furt se čekalo na zchladnutí a náké ty hořáky strašně drahý -snad si toho tady ota všimne a objasní to více
já jsem také o něčem v takovéto fin.relaci na práci domu uvažoval ale chtěl bych to vidět v činnosti :ano: pak se rozhodnout

kdysy jsme takhle chtěli na veterány koupit pískovačku a přijel díler s konkrétní ukázkou a mašina jako bejk tak se vzala maska z feliny nasypalo abrazivo a jen tak se pískovalo a ejhle ono to nedělalo žádný zázraky a chtěl za to 65tis bez daně a za ty peníze to fakt nestálo a tak se pokračovalo lamelákem v rozbrusce a tato podle něj perfektní mašina mě teda nenadchla vůbec :nene:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#6 Nový příspěvek od zelenac »

No,tuto plazmu mam ja,sice sa vola Dedra 40,ale to je jediny rozdiel.Do 6mm reze pekne,8cku uz pomalsie.10tku este akotak prepali,ale rez uz dost uteka do stran.Treba si o tom viac precitat na svarfore.Tam skuseni zvaraci pisu,ze u tychto lacnych rezaciek na 220V treba hned odratat aspon tretinu vykonu deklarovaneho predajcom a necakat od toho zazraky.Na rezanie plechov do 6mm je to celkom dobre oproti flexe,aj je to ovela rychlejsie a clovek nedycha prach z kotuca,ale pouzivat to na palenie traverz :D ,to uz musi byt ina kategoria.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#7 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, už jsem si všimnul tohoto vlákna.
Ta plazma byla Migatronic. Je to do 6 mm jenom. Na plazmu je třeba hodně vzduchu. Výkonný kompresor. Jinak stojíš a čekáš na vzduch. Ta naše se po pořezání tak 3 m dlouhého řezu 3 mm plechu vypne a čeká na ochlazení. Je tam ventylátor, ale nestčí to. Ty trysky jsou prej z nějakýho Hafnia. Sice ta tryska vydrží docela dost, ale nesmíš ji naklánět, nebo pálit z dálky. To se ta tryska hodně podpaluje. Je to na ní potom vidět a už to tak dobře nejde fouká to do stran.
Když budeš chtět dobrou plazmu na pálení třeba těch traverz, chtělo by to něco pořádnýho. Tu Berlan neznám. To nemůžu poradit. Ale už se tady o tom psalo, je to třeba pohledat. Možná na vláknu svářecí technika http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=750
Co jsme dělali pro firmu kontejnery tam měli plazmu a s ní pálejí víceméně všechny otvory. Do traverz, jeklů, plechů. Ale mají tam profi mašinu za pěknej ranec, to se doma nevyužije.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#8 Nový příspěvek od zelenac »

Tento Berlan,ci Dedra(obidva sa vyrabaju na jednom pase v Cine a lisia sa len menom) vydrzi rezat dost dlho,nevyplo ho ani po dvoch metroch 6tky plechu.Prud bol nastaveny na maximum.Kompresor mam stary 2valec z Liazky,stiha v pohode.Ta tryska aj s elektrodou vypadaju byt medene,neviem,mozno tak vypada aj to hafnium.Lenze,za cenu 1E za trysku,ci elektrodu asi clovek nemoze cakat nejaky zazracny material.Do tych 6mm je to celkom v pohode za tu cenu

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#9 Nový příspěvek od zelenac »

http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=2452
tu je trocha o tom z cias ked som to riesil ja.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#10 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Tož jsem to všechno přečetl a moc chytrý z toho nejsu,mám o ni zájem využil bych ji na řezání tak do tych 8mm,no nevím když to kupím jestli to vubec bude fungovat nebo to budu moset první rozkuchat prohlédnůt a opravit?Máte tento tip nekdo doma? Ať vím jestli do toho jít na takové to domácí žvýkání :prace:
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#11 Nový příspěvek od picus78 »

Já už ji koupil a jsem spokojenej,10 mm to prořeže slušně.Dokonce jsem řezal 14 mm,ale to byl porod.Jenom mi na plnej výkon cca po 10ti cm řezu vypadává jistič,mám tam 16 A.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#12 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

A to jsi kupoval přes aukro nebo od berglandu?A mám zrovna kůpit ty keramické vehemty co všeci píšů že hned odejdu při nesprávném zacházení?A co všechno za vehementy nakůpit do zásoby než se s tím naučím?
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#13 Nový příspěvek od Brit »

kamarád jí má. Jednu už oddělal a koupil si druhou. Ty trysky jsou prý pěkně drahé. Viděl jsem to v provozu a asi bych šel do něčeho lepšího. Tohle je tak pro kutila.

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#14 Nový příspěvek od picus78 »

Mám to rovnou od Berglanu,pár náhradních věcí tam bylo,ale dokup si hlavně http://www.bergland24.cz/svareci-techni ... ena-spicka a asi 2x http://www.bergland24.cz/svareci-techni ... na-objimka.

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Plasmová řezačka BERLAN

#15 Nový příspěvek od picus78 »

Brit: Řek bych že je tady každej kutil ;-) A jestli se Ti zdá že 39 kč za trysku je moc,tak pak teda :-/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“