Traktorek s motorem SIMMERINGER

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Traktorek s motorem SIMMERINGER

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Byl jsem kupovat na inzerát traktorek bez motoru - vizhttp://www.nasetraktory.cz/forum/viewto ... 0111#30111
, takjsem tam vidìl jeden nádherný a kompletní historický traktorek domácí výroby.
Motor - stabilák s pumpou a chladièem - 5 HP pøi 1350 ot/min
jedna pøevodovka - asi pøedváleèná Praga
Pøední náprava domácí výroby
Zadní náprava z nìjakého starého auta. Diferák otoèen osou hrušky nahoru a tam je nasazen další talíøový pøevod

Obrázek...Obrázek...Obrázek

Obrázek....Obrázek....Obrázek

Obrázek....Obrázek....Obrázek

ten motor je dost podezøele podobný té mé Slavii, tak jí do toho torza dam - ale kde splašit takový nádherný chladiè ??

Hledam o tom motoru Znaèky Simmeringer materiály Je na tom štítek vídìòské vagonky Simmeringer, typ 190 a výkon 5 HP pøi 1350 ot/min - ale o motorech té znaèky nikde nic není - jen o vagonech, tramvajích,lokomotivách, lanovkách a podobnì. Mám podezøení, že je to buï z drezíny, nebo z nìjakého zdroje proudu èi tak nìco - co bylo ve vlacích. Ostatnì ti lidé bydlí hned u trati Videò - Budìjice - tesnì u hranic - což je jedna z nejstarších tratí u nás. Možná ten motor jen koupili tøeba od Slavie a pøeštítkovali. Je docela možné, že to vyrobila SLAVIE na zakázku pro vagonku Sinneringer a tam na to dali jen svùj štítek.
Obrázek......Obrázek
Z podobné Draissiny by to mohlo být - tato má taky jen motorkový benzinový motorek Puch 6 HP a je taky Rakouská, ale novìjší z roku 1936.

Asi jsem tam nemìl vùbec jezdit. - traktorekje tak Fantastickej,
že mi to teï nedá spát.
Maj teï Zetora 40ku. Už ten starý traktorek prej 5 let vùbec nepoužívaj stojí na vìtru jen pod støíškou , ale je po dìdovi na památku. Musím je nìjak pøesvìdèit, že v Muzeu bude na èestném místì.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#2 Nový příspěvek od Standa »

Tak to je opravdu nádhernej kousek,opravdu si zaslouží nìjaké reprezentativní místo v muzeu.Moc se pøimlouvám a doufám,že si toto pøeètou majitelé a nechají se pøesvìdèit k prodeji do Muzea domácích traktorù.Držím palce.
ÈÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Standa píše:Tak to je opravdu nádhernej kousek,opravdu si zaslouží nìjaké reprezentativní místo v muzeu.Moc se pøimlouvám a doufám,že si toto pøeètou majitelé a nechají se pøesvìdèit k prodeji do Muzea domácích traktorù.Držím palce.
ÈÁGOS!!!
Fakt je fantastickej.
Ale ten mladej mi neøekl, že to používaj- mluvíl jsem znova s jeho tátou s tím ještì furt pleèkuje brambory a nedá to ani za boha pryè. Na ten úèel je samozøejmì lepší než 4011. Poslal jsem jim fotky Bafáka , muzea a pøedstavil naše Forum - mladej to ukázal tátovi, ale marnì.
Ale to je dobøe, že to ještì používaj - a vážej si ho.
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne sob pro 15, 2007 10:22 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Kvùli tomu štítku na motoru - firmy Simmeringer jsem psal jednomu spolku v Rakousku, na jejichž stránkách toho bylo o té firmì / vagonce/ nejvíce a zdá se , že tomu rozumìjí.
Odpovìdìli mi, že to není výrobìk té firmy a není to urèitì s draissiny.

Hallo!
Leider wissen auch wir auf die Frage keine Antwort, aber ich glaube,
dass dieser Motor nicht von einer Draisine oder allgemein nicht von
einem Eisenbahn-Fahrzeug kommt. Von der Art des Aufbaus her, glaube
ich vielmehr, dass er als fest stehender Motor für Pumpen oder die
Maschinen einer Werkstatt gedacht war.

Jedenfalls ist er sehr alt und sehr wertvoll!
Viel Glück für die Restauration und viele Grüsse nach Tschechien!
Ronald

Dipl.-Ing. Ronald Durstmüller
Schriftführung / Neue Medien
--------------------------------------------------------------------
Österreichische Gesellschaft für Lokalbahnen
http://www.lokalbahnen.at


Myslím si tedy, že to možná vagonka Simmeringer jen oštítkovala a je to výrobek tøeba Slavie a bylo to tøeba jako agregát ve vlaku.


Tento motor se ìtítkem Simmeringersou si se Slavií strašnì moc podobné. Tvar hlavy a všeho. Nesouhlasí jen tvar deklu na klikovce a místo kam vstupuje do motoru voda.

Zde je moje benzínová Slavie .........................................a jak vypadá komplet
Obrázek...Obrázek...........Obrázek
...........................................................................................................
Zde dole je motor oštítkovaný vagonkou Simmeringer
Obrázek....Obrázek....Obrázek

Vypadají docela stejnì - že ???
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#5 Nový příspěvek od Rostislav »

Úžasný stroj to je paráda

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“