FRANCOUZSKÉ domaděly

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

FRANCOUZSKÉ domaděly

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Začnu toto téma jedním typickým Traktorem řemeslné výroby , který se právě dražil na Ebay.Fr
a později budu přídávat do tohoto tématu další a další - mam jich uloženo spoustu.


Ve Francii se domadělům říká traktory řemeslné / Tracteur Artisanal/ - protože je stavěli řemeslníci - kováři, zámečníci a automechanici v malých dílnách. V letech těsně po válce měl doma málokdo takové nářadí, abysi postavil traktor celý doma.

Tipické je na tomto traktorku
- źe je otypovaný - tedy má štítek - a kdysi mel jistě i techničák a značku
- že má dvě převodovky
- že je zachován vzhled předku auta
- že byl postaven po válce z předválečných aut - tehdy se stavěly nejvíc
- že je z Citroena - ve Francii je dost značek aut, traktory se alestavěly vždy hlavně z Citroenů- alespoň nadpoloviční vetšina domadělů, které mam z Francie uložené jsou z Citroenů. A celkem ma m francouzkých domadělů uložených asi 70


TENTO byl na ebay.fr dvakrát a sledoval jsem to
Poprvé za pevnou cenu 800E se neprodal
ale teď se prodal dražbou za 918,13 E od vyvolávačky 750 E

http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0465427174


Obrázek
NA ŠTITKU JE NAPSANO
Zemědělský traktor postavený na základě automobilu Citroen C6 a přidělená čísla
Obrázek
!BbTq6HQ!2k~$(KGrHqMOKi0Eq5FKQN1LBKvZ1,6+IQ~~_12.jpg
!BbSUCBw!2k~$(KGrHqEOKiUEq3cbggEmBKvSOGtr7g~~_12.jpg
MÍSTO = Lieu : St Julien Chapteuil, France métropolitaine

Rare et ORIGINAL
Tracteur artisanal base CITROËN C6 des années1930-1940
Moteur 4 cylindres (de la Citroën C4)
Deux boites à vitesses (Citroën)

můj jakýs takýs překlad
Vzácný a originální
traktor řemeslné výroby na základě Citroenu C6 z let 1930 až 1940
Motor 4 válec ( z Citroena C4)
Dvě rychlostní skříně ( obě Citroen )


Citroen C6 byla velká limuzina s šestiválcem a dělaly se na jejim zakladě i malé autobusy .
Citroen C4 byla menší limuzina se 4 válcem.

Takže traktorek má zřejmě podvozek a druhou převodovku z C6 a motor a první převodovku z C4

_______
najít fotky starých Citroenů C4 a i C6 je dost těžký - protože se i teď dělají nové Citroeny C4 a C6 :D
Přílohy
C4 motor.jpg
c4 ambulance.jpg
C6 - 24 bus.jpg
Citroën C6 de 1928 Limo.jpg
CITROEN C6.JPG
ooooooooooooo

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#2 Nový příspěvek od Jiřin »

Ty primitivni motory, to je nadhera 8) Da se poznat, jestli je to dvoutakt nebo ctyrtakt s rozvodem SV?? Mam ale pocit ze z te elektriky je tam asi par veci novejsiho data.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

Pěkný kousek. Je to něco uplně jiného než na co jsme tady zvyklý. I když občas se u nás taky ukáže kompletní osobák,se dvěma převodovkama a zadkem třeba z V3S

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Je to čtyřtakt SV a ta elektrika je nová - to jio.
Ty trošku starší Citroeny mely ještě magneto !!

No nesmí se zapomínat nato, že tyhle traktorky stavěli v době, kdy Zetor 25 byl naprostá novinka. :smich: v letech těsně po 2.svetový.
A taky nato, že tehdy byly běžné i seriové traktory s benzínovými motory . najděte si třeba Massey Ferguson TE 20.

Cena 900E = cca 23 000 za tento Citroen traktorek - nato z jak starého je to veterána - není nijak závratná.- na naše poměry je to laciný.
Strašně jsem chtěl takový podobný z naší Pragy - aby to mělo taky masku , kapotu atd
narazil jsem zatím za celý leta na 3
jeden jsem chtěl koupit, ale veteranisti mě přeplatili, byl v daleko horším stavu, než ten Citroen a prodal se za 48 000 /nato nemam/ a ty další byly už rozebraný,ještě dřív, než jsem ty inzeráty jako staré a neplatné našel. BOHUŽEL
U nás nebudeme mít z té historie nejstarších samodomo traktorků NIC !!!!!
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak v muzeu by toto byla naprostá bomba. A z čeho to má zadní nápravu,to se asi neví???

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Milhauss píše:Tak v muzeu by toto byla naprostá bomba. A z čeho to má zadní nápravu,to se asi neví???
No ví !!

Rám, 2. převodovka a zadní náprava je nejspíš z toho většího Citroena C6 = težší šestiválcové limuzíny
a
Motor, první převodovka a asi i přední náprava je z menšího Citroena C4 = lehčí 4 válcová limuzína
____

A podobně to francouzké domádo co mám v muzeu
má Motor a převodovku a přední nápravu z Citroena B2 / to je daleko starší, než C4, nebo C6/
a
zadní nápravu a druhou převodovku z nákladního citroena - asi 2 tuny - typ nevím - více typů melo stejné ty díly, ale fotky mám - ten náklaďák se stejnou zadní nápravou a převodovkou jako má ten můj exponát jsem osobně viděl a nafotil ve Francii vloni.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#7 Nový příspěvek od Milhauss »

To pak na tom musejí být nějak naroubované ty zadní disky se šípama,takhle velké disky nemá ani jedno auto. To mě zmátlo. A myslíš že to mělo uzávěrku???

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No týýýbgrďo

tak jsem začal asi před měsícem pravidelněji chodit na nejlepší francouzké forum a starých traktorech. Jsem tam sice registrovanej dýl a znam to forum asi 2 roky, ale chodit víc jsem tam začal jen a jen kvůli té dívce Asmaraldat.- s ní si ale už píšu jinde.

No a maj tam nekolik témat i o domadělech. Něco jsem tam psal a pak stačilo napsat, že bych nekdy do budoucna napsal knížku o domadělech z celého světa a že mě zajímají francouzké.
No a to je jasný - oni jsou hrdí na svoji zemi.
A začali mi tam dávat další obrázky .
A celkově se to tam rozjelo - stačí se podívat na data příspěvků.
Předtim už ty témata o domadělech byly mrtvý pár měsíců či týdnů.
Začal jsem si s nima psát - no pěkně se to rozjelo.
Musím se snažit francouzky, naučil jsem se i pár zdvořilých frází a zabírá to - pohoda.

tohle téma je o domadelech z Citroenů
http://mototracteurs.forumactif.com/tra ... -t5739.htm

tohle obecně o dalších a je tam nekoli stařičkých 4x4x4
to je už 4 strana tématu
http://mototracteurs.forumactif.com/pet ... .htm#68306

Takových témat o domadělech je tam roztříštěně asi 7 na tom foru

Píšu si i s Adminem Fora - ostatně on asi bude mít motor na Asmeraldin pásáček.
No a sním nejak snad dohodnu, že by se tam časem udělala místnost domadělů -na tom foiru je jinak docala zmatek v těch příspěvcích - jsem hroznej - budu dělat "revoluci ve Francii " :red:

_______________________________________

No a stejně postupuju občas i v jiných zemích.
Hodně toho mam z Itálie, nemecka, USA a Ruska - pak asi ještě 30 zemí, ale to už vždy jen pár strojů / slovensko pro mě není cizina a Polsko taky asi ne
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Milhauss píše:To pak na tom musejí být nějak naroubované ty zadní disky se šípama,takhle velké disky nemá ani jedno auto. To mě zmátlo. A myslíš že to mělo uzávěrku???
Uzávěrku to témeř jistě nemá a ty disky mal C6 18ky , možná i 20ky kola a kdyžý na to dáš silnější gumu, tak je to tak velký - no
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#10 Nový příspěvek od Milhauss »

Furt mě vrtaj hlavou ty papíry. já si osobně myslím že je mu to stejně hovno platný,že to má papíry a štítek,když to je komplet překopaný. Automobil to není a tím pádem jsou mu papíry k ničemu.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#11 Nový příspěvek od Moribundus »

Moc pěkný. :pohar: 8) Akorák když ten když žabožrout sekal ty bukvy na tu tabulku, tak měl v krvi asi litránek božolé v krvi a pár panáků absintu k tomu. Nic ve zlym, to je vtip. :smich:
Je to zas něco jinýho, než co jsme znali. Dík.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Milhauss píše:Furt mě vrtaj hlavou ty papíry. já si osobně myslím že je mu to stejně hovno platný,že to má papíry a štítek,když to je komplet překopaný. Automobil to není a tím pádem jsou mu papíry k ničemu.
No jak houby platný ??
papíry má ten domaděl jako takový !!!!
To není štítek z původního auta !!!
To je štítek toho domadělu !!!
ten štítek dostal ten traktorek po jeho postavení !!!
Ten můj Citroenový samodomo traktorek v muzeu má taky takovej štítek
na nem je i napsáno
ZEMĚDĚLSKÝ TRAKTOR POSTAVENÝ NA ZÁKLADĚ AUTOMOBILU CITROEN B2
číslo+rok+ váha+dílna co to postavila
a v techničáku mam napsaný rozměry atd
Normálně jsme postupovali, jako když kupuješ auto - na úřadě to na mě odhlásil.

ty traktorky s papírama stavěly z vraků aut malé vesnické autoservisy, kováři, zámečníci - prostě dílny živnostníků - dali na to štítek a přihlásili - BASTA !!
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#13 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Moribundus píše:Moc pěkný. :pohar: 8) Akorák když ten když francouz sekal ty bukvy na tu tabulku, tak měl v krvi asi litránek božolé v krvi a pár panáků absintu k tomu. Nic ve zlym, to je vtip. :smich:
Je to zas něco jinýho, než co jsme znali. Dík.
No to je fakt
ale buď to sekal od zadu, a nebo postupně střízlivěl
První řádek je strašnej a poslední je ůhlednej
ono je to spíš tak, že ten štítekl dělal prvně v životě a na prvnim řádku se to teprve učil.

jo, ale to přízvisko, kterým jsi je nazval, podle toho co jeděj, - to jakožto moderátor smažu - asi by se jim to nelíbilo, až si to zdeotevřou a přeložej - anechci si tam pokazit vztahy. I když je to fakt divný jíst ty obojživelníky - no hned jak přejedeš už ve Švýcarsku z německý do francouzký části, tak to začne - okolo silnic billboardy a na nich obrázky žáb v kuchařskech čepicích, nebo s příborem v ruce - no, tak jako u nás na řeznicví jsou prasata ve vestičkách a v botech a tak.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#14 Nový příspěvek od Milhauss »

Takže to má klasickej TP a jezdí se s ním technický a tak?? Tak to pak jo,jestli to je štítek traktoru,já myslel že to je štítek z původního auta. Tak to by bylo terno,to koupit a jezdit s ním oficielně po silnici. A ty jsi to byl přihlašet???? Jak na to koukali na STK???? To je zajímavé,v cizině jde vše,u nás HOVNO

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZAHRANIČNI domaděly FRANCIE

#15 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Milhauss píše:Takže to má klasickej TP a jezdí se s ním technický a tak?? Tak to pak jo,jestli to je štítek traktoru,já myslel že to je štítek z původního auta. Tak to by bylo terno,to koupit a jezdit s ním oficielně po silnici. A ty jsi to byl přihlašet???? Jak na to koukali na STK???? To je zajímavé,v cizině jde vše,u nás HOVNO
Na technická STK to tam nejezdilo - už tonebylo takl dlouho v provozu a stejně - tam traktory této kategorie technické prohlídky nemaj.

No to víš, že to tady nepůjde přihlásit na normální značky - dyť by nešlo přihlásit ani starší auto - musí být homollogace a podobný věci.
Ve Francii by to lae jezdit po silnici smělo !!!
ALE
zatímco na domaděla bych u nás veteranský papíry nedostal, tak na tohle je dostanu
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“