Rezisek od rezise

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rezisek od rezise

#196 Nový příspěvek od oco13 »

Čo je to špéra? uzávierka? 8)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Rezisek od rezise

#197 Nový příspěvek od rezis »

Ano přesně tak.
Na předku mi chybí... a zrovna v tomto případě to šlo znát - kolo bylo v koleji ze které prostě bez pohonu nevyskočilo.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rezisek od rezise

#198 Nový příspěvek od oco13 »

Tam by pomohol aj navijak- ja mám jeden na 12v odložený už roky. Nejako mi ho nemá kto namontovať.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Rezisek od rezise

#199 Nový příspěvek od harijaro »

Keď si tak pomyslím na bejbynu tak toto by pre ňu nebola žiadna výzva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Rezisek od rezise

#200 Nový příspěvek od rezis »

oco13 píše:Tam by pomohol aj navijak- ja mám jeden na 12v odložený už roky. Nejako mi ho nemá kto namontovať.
No jo jenže ten bych nejdříve utopil :smich: A navíc potřeboval bych dozadu a kdo se s tím má tahat :D
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Rezisek od rezise

#201 Nový příspěvek od rezis »

harijaro píše:Keď si tak pomyslím na bejbynu tak toto by pre ňu nebola žiadna výzva
No jo jenže popravdě nejvíc se vyblbnu s takovou elektrickou kravinou co tu mám. Stačí ti malá díra nebo kopec a vyblbneš se. Navíc škody jsou pak minimální.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Davib21
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 02, 2020 7:34 am
Bydliště: Dobrčice

Re: Rezisek od rezise

#202 Nový příspěvek od Davib21 »

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jak máš udělané ten vývod na přídavné převodovce z robura. Dělals novou hřídel?

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Rezisek od rezise

#203 Nový příspěvek od Lukibos »

Pecka 8) 8)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Rezisek od rezise

#204 Nový příspěvek od rezis »

Davib21 píše:Zdravím. Chtěl bych se zeptat jak máš udělané ten vývod na přídavné převodovce z robura. Dělals novou hřídel?
Ten vývod tam zatím není dodělaný. Ale je tam prodloužena ta hlavní hřídel o drážkování.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Rezisek od rezise

#205 Nový příspěvek od rezis »

Lukibos píše:Pecka 8) 8)
Díky.... čekám na tvůj výjezd :-)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Rezisek od rezise

#206 Nový příspěvek od Lukibos »

Já už relativně jezdím, ale jen testovací jízdy, není zavařeno kompletně vše, přední náprava je jen poheftovaná, elektrika jen dráty na plus a žhavení. A bez oleje. Doufám, že letos už dotáhnu.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Rezisek od rezise

#207 Nový příspěvek od Marián »

Rezis, mohol by si prosim Ta sem dat rozmery redukcnej prevodovky robur? Dlzku aj s unasacmi, sirku, hrubku a aj osovu vzdialenost. Dakujem.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rezisek od rezise

#208 Nový příspěvek od jirik610 »

Před třema lety jsem říkal že mi na mojem traktoru chybí přední uzávěrka a sere mě malá světlost a malej rejd Aro M461 přední náprávy, o co má tak ten samuraj víc jako těch 26 cm co má pod diferákem to aro na 6,5x16" kolech není ono to spíš tak o 4 cm míň? Každej mi tvrdil jak to nepotřebuju a co blázním, nakonec jsem usoudil že zlí jazykové mají pravdu a kašlal na to, pak jsem jednou zase dostal dřevo na místě, kde je terén sjízdný jen koňmo a to jen za sucha a i tak dost blbě! no zůstal jsem viset na kořenu, kterej prostě přední kolo nemohlo přeskočit - protože jsem byl v lese sám tak jsem si udělal 7 km procházku domů pro hupcuk a 7 zpátky s hupcukem, traktor jsem vycukal skoro za tmy a fakt kadence sprostejch slov byla vyšší jako u samopalu vzor 58. Chvilku jsem váhal a zalamoval se na kravinama a dementníma nápadama jak vyrobit chodící uzávěrku bez drastickýho zásahu do konstrukce přední nápravy - no akdyž jsem rozebral tu zadní co se mi válí deset let na zahradě a porovnal jsem střeva s diferákem kazz co mám v drifťáku tak jsem zjistil že ten sedmilamelovej samosvor by tam pasoval skoro bez úprav, vlastně šlo jen o sedla na ložiska protože já mám diferenciál používanej ne pro BMW ale pro Nisan 200sx tak bylo potřeba jen zvětšit půměry domků v obalu diferenciálu, vyrobit podložku pod věnec Aro a převrtat díry v diferáku z M10 na M12,jo a ještě nechat obrousit protiběžkou planety o 0,7mm ze šířky a 0,4 z průměru - v kupě jsem to měl za tři odpoledne a chodí to báječně, nicméně ten diferák je fakt drahej a dost lidí by řeklo že je to fakt škoda dát na traktor NE NENÍ! svornost mám 80% a neumíte si nikdo představit co to udělá a jak se zvýší průjezdnost terénem nejlepší je že se o to člověk vůbec nemusí starat a samosvor pracuje naprosto v klidu sám, a drahej zase tak moc nebyl koupil jsem ho asi před dvěma lety na náhradní díly 2000 Kč protože lamely byly KO nicméně se ukázalo že tam bez úprav pasuje spojka ze suzuki DR 650 a na tu stojí sada lamel 1200Kč takže nic z čeho by se člověk měl zlomit v pase. PRO VŠECHNY KDO NEPOTŘEBUJÍ PŘEDNÍ UZÁVĚRKU MÁM OBDIV! Tak dobrej zkrátka nejsem já jí potřebuju! A přišel jsem na to až když jsem si jí dodělal, je to věc jak prase!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezisek od rezise

#209 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jelikož je přední a zadní dif stejný, dej se nějaký přesný info, co je to za diferak ten samosvor a do jakých aut se případně dával, díky

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Rezisek od rezise

#210 Nový příspěvek od vaclavs »

Zevnitř je ještě bytelnější než se zdá z venku. Pro takhle velký stroj je lepší než převodovka z robura snad jen převodovka z robura s vývodem na naviják. :rohy:
Převody jsou 1 a 1,8 :)
Ta přidavka z granita je strašně podobná, jen má jednu ovládací páku.

Máš k ní nějaké obrázky, nebo návod k řazení?
Díky

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“