JAWARO

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

JAWARO

#1 Nový příspěvek od pinkygsx »

rok výroby -..............2007
motor-...................... JAWA 250 panelka s přídavným chlazením
pøevodovky-..............1. Jawa 4q
2. vlastná výroba stálý převod
3. ARO 10 4q, pátečka + redukce

nápravy -..................přední ARO 10 vyztužená
zadná ARO 10
brzdy -...................... hydraulické zadní naprava
kola .........................6x16
pøíslušenství- ............. kára
hydraulika- ................ ruční hydraulika z nějaké káry za TK4
váha .........................nevím
šíøka ......................... 120cm
rozvor.........................nevím
celková délka...............nevím
Trakror nás nikde nenechal a sílu má dost velkou na naše potřeby stačí. výhoda je vypínání záběru na přední nápravě.
Přílohy
P1010118.JPG
P1010120.JPG
P1010114.JPG
P1010127.JPG
P1010115.JPG
P1010111.JPG

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: JAWARO

#2 Nový příspěvek od vaclavs »

Pěkně zpracované. Slušel by mu silnější motor, ale pokud to majiteli vyhovuje 8)

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#3 Nový příspěvek od pinkygsx »

vaclavs píše:Pěkně zpracované. Slušel by mu silnější motor, ale pokud to majiteli vyhovuje 8)
no nám to stačí bohatě. motor má nějakých 14 koní což stačí

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#4 Nový příspěvek od pinkygsx »

přidáváme ještě fotku s károu
Přílohy
P1010146.JPG

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#5 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Co práce dokáže udělat JAWA250 ví jen ten kdo s ní dělá!Prosím o několik informací.Kolik zubů má rozeta na druhém převodu,jak jste převedli řazení zpředu k sobě.Ty šípy jsou nové,kde se seženou?Mám doma připraveno od hl.převodovky až po kola z LADA NIVA.Budem předělávat mltr. který byl s náhonem na zadek a motor pérák 250.Natahal z lesa mraky dřeva,až se člověk divil co utahne takové kotě .Prosím kdyby bylo možno časem ještě nějaké fotky uveřejnit.Dík.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: JAWARO

#6 Nový příspěvek od Toreto »

rudla.0002 píše:Co práce dokáže udělat JAWA250 ví jen ten kdo s ní dělá!Prosím o několik informací.Kolik zubů má rozeta na druhém převodu,jak jste převedli řazení zpředu k sobě.Ty šípy jsou nové,kde se seženou?Mám doma připraveno od hl.převodovky až po kola z LADA NIVA.Budem předělávat mltr. který byl s náhonem na zadek a motor pérák 250.Natahal z lesa mraky dřeva,až se člověk divil co utahne takové kotě .Prosím kdyby bylo možno časem ještě nějaké fotky uveřejnit.Dík.
Co práce dokáže udělat JAWA250 ví jen ten kdo s ní dělá!
Kámo tak toto si zabil presne :ano: Máš upnu pravdu niet čo dodat :ano: 8) :friends:

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#7 Nový příspěvek od pinkygsx »

rudla.0002 píše:Co práce dokáže udělat JAWA250 ví jen ten kdo s ní dělá!Prosím o několik informací.Kolik zubů má rozeta na druhém převodu,jak jste převedli řazení zpředu k sobě.Ty šípy jsou nové,kde se seženou?Mám doma připraveno od hl.převodovky až po kola z LADA NIVA.Budem předělávat mltr. který byl s náhonem na zadek a motor pérák 250.Natahal z lesa mraky dřeva,až se člověk divil co utahne takové kotě .Prosím kdyby bylo možno časem ještě nějaké fotky uveřejnit.Dík.
no ohledně toho řazení je to jednoduché, řadíme přes tu kolíbku na řadícím automatu (jak v tom žlábku jezdí ta kulička co vypíná spojku), je to vidět na té poslední fotce to táhlo. Řadí se to podobně jako sekvenční převodovka. Ty kola jsou nové koupené v Čáslavi, mi tam teda dali 6,5 jako že nám je naprotektoruji, ale asi je někde prodrbali tak nám nabýdli tyto 6x16. Zatím nás nikde ohledně výkonu nenechal, horší bylo než se vyladill motor :-)

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#8 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Včera jsem se asi nevyjadřil moc přesně,když jsem se ptal na to,jak je připojená řad.páka k té hřídeli co je na ní ta vačka u poloautomatu.Na foto je vidět,že ta páka vlevo pod volantem směřuje přímo k té hřídeli řazení.Zapomněl jsem se taky včera zeptat startování je na ruku nebo nohou?Moc se mi JAWARO líbí a použijem některé nápady,akorát že to bude na 2 sic.Dík.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#9 Nový příspěvek od pinkygsx »

rudla.0002 píše:Včera jsem se asi nevyjadřil moc přesně,když jsem se ptal na to,jak je připojená řad.páka k té hřídeli co je na ní ta vačka u poloautomatu.Na foto je vidět,že ta páka vlevo pod volantem směřuje přímo k té hřídeli řazení.Zapomněl jsem se taky včera zeptat startování je na ruku nebo nohou?Moc se mi JAWARO líbí a použijem některé nápady,akorát že to bude na 2 sic.Dík.
no na tu houpačku je navařen kousek trubičky a na tu je pak nasunuta ta dlouhá tyč řazení, takto už to děláme na nějakém několikkátém traktoru. Startování je normál na nohu, ale rukou by se to zmáklo.

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#10 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Dík, za tak rychlou odpovědˇ.Sice mi trochu svítá,jak to máš udělaný.Nejsem od černýho řemesla a tak ještě prosím až budeš mít čas o detail foto.Jinak moc děkuji za trpělivost.Rudla Mýto.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#11 Nový příspěvek od pinkygsx »

rudla.0002 píše:Dík, za tak rychlou odpovědˇ.Sice mi trochu svítá,jak to máš udělaný.Nejsem od černýho řemesla a tak ještě prosím až budeš mít čas o detail foto.Jinak moc děkuji za trpělivost.Rudla Mýto.
jj dám sem nějaké lepší foto toho nechanismu :)

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#12 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Příteli ,moc děkuji.Rudla,Mýto v Cˇechách.

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#13 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Tu trubku na tu kolibku řazení jsem pochopil,je to vynikající.Mám ještě dotaz,jak velký máš poměr převodu z kolečka na motoru na převodovku ARA.Mě to vychází 2,88,je to 17zubů u motoru a 49zubů na převodovce z Nivy.Jak se na to díváš,bude to stači?Dík za tvou odpověď.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWARO

#14 Nový příspěvek od pinkygsx »

rudla.0002 píše:Tu trubku na tu kolibku řazení jsem pochopil,je to vynikající.Mám ještě dotaz,jak velký máš poměr převodu z kolečka na motoru na převodovku ARA.Mě to vychází 2,88,je to 17zubů u motoru a 49zubů na převodovce z Nivy.Jak se na to díváš,bude to stači?Dík za tvou odpověď.
mezi motorem a převodovkou z ara je ještě jedna malá převodovka, mezi motorem a tou malou převodovkou je to 1:1 a pak ta převodovka je je mylim 1:2 neob tak nějak už úřesně nevim

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: JAWARO

#15 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Takže ty tam mezi motorem a převodovkou máš tu převodovku a žádný řetěz?Tam chci dát řetěz, ten převod vychází 2,88.Co ty na to?Vím,že ten řetěz bude namáhán.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“