Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3046 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak nádrž neteče, rozlil jsem trošku palivo a vytýkalo mezi blatnikem a nádrží.

Dneska jsem odprahnul čelak a dal traktor zpět do dílny na další práce. To mi překazili brzdy, musel jsem zrepasovat jeden váleček, byl rezatý a začal téct. Naštěstí tam mají rusové jen dva o-krouzky, tak to bylo v domácích podmínkách proveditelné. Jak bude čas, budu pokračovat. V plánu je toho hodně.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3047 Nový příspěvek od Ondras83 »

nutne potrebuju na predek dat jeste jedny svetla - kdyz mam lzici na celaku, nejsou ty predni videt a kdyz pracuju, zakryva svetlo zase lopata, takze potreubju dat svetla nahoru, jen premyslim, jak to udelat - puvodne byla v planu nejaka rampa na svetla, ktera ale vypada hrozne, dalsi plan byl zakomponovat ty svetla do masky, tam se ale nevejdou, jsou tam fanfary a chladic, dalsi vec je na kapotu nebo zarezat do kapoty, to je ale vetsi zasah, nezli si preju a nahoru na kapotu je to jako pest na oko...takze laboruju dal...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3048 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro videl som svetlá aj na ramenách čeláku tesne za tým zlomom :typek:

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ondras83 - traktor

#3049 Nový příspěvek od peter bendr »

Oco to znie ako dobry napad tie svetla ak mu nebude vadit zo po zdvihnuti.budu svietit do neba :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3050 Nový příspěvek od oco13 »

On má paralelogram, takže ja by som ich chytil na tie trojuholníky aby sa vyrovnávali počas pohybu. Ale to bol len nápad. Videl som aj 30ku s čelákom a ten mal svetlá hore na kapote, vyzeral presne ako slimák. :typek:
Edit: teraz som pozeral album, Ondro tam má ochranný rám za sedačkou. Prečo nemôže byť rampa (dve) na ňom? ale rampa taká čo z noci spraví jasné poludnie. :typek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3051 Nový příspěvek od Ondras83 »

na celak je nechci, protoze chci, aby to svitilo i bez celaku

na ramu dve svetla na predek jsou, ale nedosviti pred kapotu (jakoze kapota logicky hazi stin) proto jsem chtel dopredu nekam na masku...

vcera jsem privezl ram z offroada, ale ty trubky jsou zbytecne velky, tak pujde do huti a budu vymyslet dal...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3052 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak přistály doma dva pluhy Bacher. Takže i s obracakem to máme 6ks Bacher pluhů. Co z toho udělám, ještě nevím :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3053 Nový příspěvek od Ondras83 »

vcera jsem musel vzit mladsiho synatora na projizdku, tak jsme zaprahli vlek a jeli :) ten jde po volantu jeste vic nezli starsi syn :D jak to vrci, tak dokaze v sedacce sedet klidne cely dopoledne a vozit se :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3054 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ikdyz se mi nic nechtělo, nakonec spal mladej překvapivě dlouho, tak jsem zůstal v dílně a něco přeci jen udělal...po 2 letech jsem trošku předělal závěs na vlek, srovnal a poladil sedačku, udelal držák třetího bodu a trošku upravím svorník. Přemýšlím, že se na traktor na chvilku vyprdnu a vrhnu se na vlek, ať trošku změním myšlenky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3055 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jsem dneska dozapojil elektriku a už i tátův traktor má čerpadlo na elektromagnetickou spojku. Čerpadlo, spojka, podpěra čerpadla a vše je stejný jak u mě na traktoru, jen je jinak (asi i jednodušeji) řešeno napínání řemenu. Ještě je v plánu předelat hydrauliku a bude se používat rozvaděč s plovoucí polohou. Tak snad mezi svatkama.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ondras83 - traktor

#3056 Nový příspěvek od peter bendr »

Nemas nade fotky toho zlovenia tej zostavy tej spojky a toho ?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3057 Nový příspěvek od Ondras83 »

Mam u sebe na rajčeti

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3058 Nový příspěvek od Ondras83 »

Před Vánoci jsem si udělal v dílně úraz, tak js tam ani nebyl a několik dní jsem si hrál na kyklopa, ale teď už je všechno dobré a tak jsem byl něco nafotit.
Nádrž se sedadlem, předělany uchycení třetího bodu a předělaný závěs. Od podzimu jsem toho udělal mnohem víc a jsou i některý změny na rámu a další nějaký blbosti ještě plánuju, ale nezasvěcenému to stejně nic neřekne, takže jsem detaily ani nefotil a traktor prostě upravoval a pak zase skládal i bez fotek.
Nyní je tedy největší změna odpružená sedačka, nerezová nádrž, jiný držák baterie, předělaný závěs na vlek a nový svorník, co není vidět je upravena řadící páka, spojková lamela obložená materiálem HDS57, výztuhy rámu z 12mm plochace nad přídavnou redukční převodovkou kvůli lámání rámu v podkopu. V plánu jsou světýlka, zástěrky a úprava pravého předního blatníku a úprava krytí řetězu mezi převodovkama, aby se dala vyndat baterka a líp se nastupovalo. Předělat a vyztužit uchycení celaku a pak něco na vleku. Ještě jsem chtěl postavit kombinátor.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A nová svářečka
Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3059 Nový příspěvek od DanculSK »

Ondras83 píše:Mam u sebe na rajčeti
Ondrík , a kto to tam nájde? :zapomel:
sak tam milion fotiek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3060 Nový příspěvek od Ondras83 »

Prvního kluka tady mám několikrát, tak ať je rodinka kompletní :)
Obrázek

Stavíme s bráchou vlek za kubotu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“