kloubový nakladač 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#46 Nový příspěvek od Ondras83 »

proto je delany zaklon kola...myslim, ze u nakladace tohle nehraje roli

zkoumal jsem to na Hako Citymaster 600 a je to taky naproti sobe, jede to max 25km/h, pro me je treba hlavni, ze se pri objizdeni stromu nebo patniku pri zametani a sekani travy nemusim rvat s volantem

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: kloubový nakladač 4x4

#47 Nový příspěvek od jiriSBS »

Takto vyrobený kloub u kl.traktoru má plné opodstatnění,u řízení,jenž mají zpětnou vazbu;mechanické řízení,mech.řízení s posilovačem,orbitrol se zpětnou vazbou,traktor se sám srovnává do přímeho směru,při vyšších rychlostech je klidný(nevlní se ,jako např. ŠT-180, při rychlostí 15km/h a výše,hlavně při volných čepech pístnic řízení).Tento úhel na klubu má stejný vyznam jako,příklon svislého čepu a odklon kola na přední nápravě.Pokud má někdo doma vyráběnou př.nápravu a má špatně nastavený příklon čepu a odklon kola tak,traktor je při jízdě neklidný,vlní se,řízení jde těžce,většina než by pořádně vyrobila př nápravu ,tak radějí namontuje hydrostatické řízení(orstu,uplně zbytečně).Tento úhel je vhodné mít také u kloubového traktoru ,ovládaného běžným orbitrolem,protože tento úhel,má snahu neustále traktor srovnavat do přímeho směru a tím vymezuje vúle v řízení ,čím zabraňuje vlnění traktoru při vyšších rychlostech..

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#48 Nový příspěvek od hajney »

tak o náklonu kloubu jsem nevěděl, nicméně u mého nakladače který bude jezdit pomalu a po cestě nikam jezdit nebude to význam nemá.

k uskutečnění "provizorní" zkušební jízdy mi zbývá vyřešit čerpadlo pro orbitrol a dokončit okruh chlazení. Orbitrol i rozvaděč mám z kombajnu E512. Tak jsem hledal jak to je v kombajnu zapojené a pochopil jsem že takto:

Obrázek

Znamenalo by to že orbitrol neubírá olej rozvaděči, bylo by to jednoduší než usazovat extra čerpadlo. ?

A druhá věc: když se vrátím k problému jak ovládat pojezd, tak jako možnost se nabízí ovládat to elektronicky. Konkrétně servem + arduinem třeba. Já to tedy programovat neumím, ale fandím tomu. Pro mě by byla rozhodující 100% spolehlivost, přeci jen je to pojezd. Ovládací prvky (tlačítka/potenciometr?) by mohl být součástí páky ovládání hydrauliky a nemuselo by se přehmatávat. To jen aby se zvážili všechny možnosti.

Uživatelský avatar
DenisVelikanov
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 17, 2020 12:17 pm
Bydliště: Orsk
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#49 Nový příspěvek od DenisVelikanov »

Chci přidat k výše uvedenému " jirsby "

Úhel sklonu ovlivňuje odolnost proti převrácení při silném otáčení, protože kloub stoupá.

Na svém traktoru jsem udělal úhel 6 stupňů.

Při absenci úhlu sklonu po opotřebení dílů řízení, budete jezdit jako had.



Я хочу добавить к вышесказанному " jirsby "

Угол наклона влияет на сопротивление опрокидыванию при сильном повороте, так как сустав при поднимается.

На своем тракторе я сделал угол в 6 градусов.

При отсутствии угла наклона после износа деталей рулевой, вы будете ездить как змея.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: kloubový nakladač 4x4

#50 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tento hydraulický systém v nákladači bude problematický,protože budeš potřebovat řízení i zdvih současně a pokud na rozváděči stoupne tlak na 8 MPa ,tak řízení půjde jako bez motoru)(bude se zastavovat).Když chceš tento systém zachovat,tak musíš zvednout tlak na orstě na cca 15 MPa a na rozváděči snížit na 12 MPa,aby zůstal přetlak těch 3 MPa,pro řízení v okamžiku použití max. tlaku při práci nákl.lžíci.Tlaku na orstě se nemusíš bát,pokud má těsnění(O kroužek na hřídeli)v dobrém stavu,tak není problém,otázkou je, zda bude stačit tlak na nákladač,jde to úpravit na mechanice(osobně mám vyzkoušený tlak 20 MPa v odpadní větvi orsty(na kanálu T).Jinak by se to muselo řešit podstatně nákladnější verzi a to buď dělič proudu(na kobajnu E-516),nebo proritní ventil a orbitrol typu LS.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#51 Nový příspěvek od Ondras83 »

a nebo kazdy okruh zvlast

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#52 Nový příspěvek od hajney »

Tak všechno jinak, měl jsem možnost koupit dvouválec HATZ, měl by mít 24HP. Tak už je doma, přesněji už je namontovaný v nakladači. Má na sobě čerpadlo které využiji na samostatný okruh řízení. Je vzduchem chlazený a díky jeho "velikosti" můžu posunout sedačku výrazně dozadu a tím zároveň vyřeším nedostatek prostoru na nohy a pedály.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

vyžadovalo to prodloužit a vyztužit rám

Obrázek

Namontuji sedačku a upravím řízení a tradá snad do týdne se svezu.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#53 Nový příspěvek od hajney »

:ejchuchu: tak první zkušební jízda je tu. Zdá se to být dobré, Maximální rychlost na nejvyšší rychlostní stupeň bude do 15 km/h, tedy síly by to mělo mít dost. Tak snad už jsem v půlce.
protože ještě nemám namontovaný kardan mezi nápravami tak jsem musel přední nápravu zatížit jinak

https://youtu.be/8eUjczcqgMo

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#54 Nový příspěvek od Ondras83 »

Paráda! Nezapomeň na paletizacni vidle, jak bude mít nakladač lžíci, uvidíš, co se pro něj najde najednou práce a vše bez dřiny! Líbí se mi to

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#55 Nový příspěvek od hajney »

jo, taky si myslím že to bude často využívaný pomocník.

náčrtek ramene v reálných rozměrech:

Obrázek

Nemáte někdo možnost oměřit z jakého materiálu je vyrobené vysouvací rameno na podobně velkém nakladači? díky

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#56 Nový příspěvek od hajney »


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#57 Nový příspěvek od Ondras83 »

Paráda

Napiš pak, na kolik to vyšlo a za kolik se dá koupit třeba starší Schaffer stejné velikosti

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#58 Nový příspěvek od hajney »

Na začátku jsem měl představu že se vejdu tak do 40t kč. Zvažoval jsem koupit HONa, ale ten by mi nevyhovoval. A koupit malý kloubový nakladač je raketa, ani jsem nenašel žádný v ceně do 100t kč. A čekat že se objeví nějaký vrak to by bylo o štěstí. Sám jsem překvapený že tuto chvíli jen v materiálu je v tom 70t kč (ještě jsou v tom započítány 3 pístnice co už mám) Takže asi tak.

teď jsem snad dva týdny dělal pedály k ovládání pojezdu. Aktuální varianta je zatím nejlepší:

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#59 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nojo, ale za 100tis bude stroj bez vůlí a s mnohem levnějším servisem, kdežto těmto bude vrak, jak píšeš a ještě do něj 20spadne, nedej bože, aby se tam podělal hydropojezd nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#60 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nojo, ale za 100tis bude stroj bez vůlí a s mnohem levnějším servisem, kdežto těmto bude vrak, jak píšeš a ještě do něj 20spadne, nedej bože, aby se tam podělal hydropojezd nebo něco podobného.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“