Generál 4x2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Generál 4x2

#61 Nový příspěvek od jirik610 »

Silemblomy , žádnej mi traktor nehyzdí, volant mě do ruk nebrní ,chodidla na plecbové podlahd nebrní žádovky se ve světlech nepálí , vibrace? hovno ! , mám úzkou fajn kapotu a nemusím mět každej krám spojenej suvným kardanem jediny co tak když beru motor u huby v někde v zátěži a v náklonu na pravo občas zavybrujou levé dveře jinak z toho co popisovaly kluci venš neznám nic , za mě vždy natvrdo a bez gumy jako sex

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#62 Nový příspěvek od JanZ »

Ahoj kluci,

tak konečně zase trochu pokračuju... Přední nápravu mám na místě, dávám motor. Motor zůstává stejný Isuzu 1.5 D z nějaké Corsy nebo Comba.
Otázka zní - Nebude mu vadit náklon dozadu? Vychází mi to tak, abych to nelámal moc na křížkách, navíc bude trocha šejdrem, ale říkám si, že to bude stejně pod kapotou...

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#63 Nový příspěvek od JanZ »

A tim dozadu myslim do kopce s tim, ze rozvody mam vepredu...

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#64 Nový příspěvek od JanZ »

Tak jsme pěkně ,,nakynuli,, :-D Rozvor ďábelských 233 cm. No ale zase nebudu muset většinou tahat žádnou káru, protože bude korbička...
Na motoru stačí dva držáky na převodovce a jeden na motoru u rozvodů? Nebo mám dodělat i držáky na bocích motoru - jsou tam odlitý díry přímo v litině nad vanou?

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#65 Nový příspěvek od JanZ »

Čau chlapi,
poradíte mi prosím jak s nádrží na naftu? Musí být nad úrovní čerpadla? Já vím, že to je lepší, ale vychází mi to hezky pod kabinu.. Jaké jsou peripetie s tím, když bude pod úrovní čerpadla?

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Generál 4x2

#66 Nový příspěvek od fajlla »

Určitě nemusí být nad čerpadlem. Jak píšeš je to lepší. Lépe se to odvzdušňuje. Jinak je to ale jedno kam jí dáš. Když to řádně odvzdušníš a nebude ti padat nafta je to jedno kam jí dáš.

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#67 Nový příspěvek od JanZ »

A nadrz tedy logicky bez odvzdusneni?

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Generál 4x2

#68 Nový příspěvek od fajlla »

Né to né to bys dělal podtlak. Zpátečku dej kousek nad dno třeba 10 mm aby byla pořád pod hladinou a musí to bejt OK

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#69 Nový příspěvek od JanZ »

Ahoj, po delší době bych rád zase něco porobil na stroji.

1) Chci se zeptat zkušených, zda bude mít negativní vliv, když budu mačkat spojku na první převodovce (sériová Opel) a řadit na druhé (bez synchronů z Aera 150 spojka tam je, ale jde hodně ztuha, a musel bych dělat celkem komplikovaný systém táhel).
Jde mi o to, že na první převodovce bych mohl spojku ovládat lankem (mohl bych použít stávající pedály v kabině, mám tam kabinu z Terriéra) a řadička z druhé převodovky vyšla přesně mezi sedačky...

2) Dále je tam brzdový pedál řešený přes kuličky do bubnu posilovače. Zařízení vypadá skoro jak z Favorita, ale jak tam je to táhlo, které tlačí do bubnu, tak je místo toho váleček s kuličkami vevnitř, na které tlačí ten z pedálu
a) Bude tohle fungovat s nějakými (jakými?) brzdovými válečkami, které bych dal mezi pakny na zadní nápravu (V3S)?
b) Bude potřeba sehnat alternátor s vývěvou (v autě byla vývěva na altíku, u mě ji bohužel zdemontovali)?

Neznám úplně terminologii, tak snad to nevadí.

Tady poslední fotka, pro představu :)
https://www.zonerama.com/General4x2/Pho ... /302500014

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“