Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#151 Nový příspěvek od Lukibos »

cenda.t píše:Teď se koukám, že krajan přes kopec... 8) :friends:
Tak určitě 8)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#152 Nový příspěvek od Lukibos »

Jaké světla používáte? Nějaké klasické halogenky nebo máte led? Mi se líbí tyto, ale nevím zda to bude dost svítit.
https://www.ledakce.cz/pridavna-led-svetla/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#153 Nový příspěvek od oco13 »

Pravdu povediac - žiadne. V lete je do 21:00 svetlo a v zime je zase príliš kosa aby som sa ešte večer trepal na traktor. Svetlá na traktoroch mám, ale nezapojené, doteraz som ich nikdy nepotreboval. :hm:

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#154 Nový příspěvek od Lukibos »

oco13 píše:Pravdu povediac - žiadne. V lete je do 21:00 svetlo a v zime je zase príliš kosa aby som sa ešte večer trepal na traktor. Svetlá na traktoroch mám, ale nezapojené, doteraz som ich nikdy nepotreboval. :hm:
:smich: :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#155 Nový příspěvek od Ondras83 »

mam vzadu led za obrovskou sumu penez, privezl mi to kamos, sviti to jako prase, jinak pouzivam zarovky...jestli budu stavet jeste jeden traktor, asi dam ledky

jinak mam pripravene 3 pary pracovnich led svetel, ale nejak nejsou lidi

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Zelenáč 2

#156 Nový příspěvek od cenda.t »

Jenom jednou jsem zadrbal v lese a vracel se na podzim po soumraku (za tmy) domů - byla tma jak v měchu a já oči jak šnek. Fakt je ten, že světla budeš potřebovat jednou za rok, ale to může být právě ten den, kdy tě ty světla zachrání od průseru... Jakub má ve předu v podstatě jen pozičky ale to stačí, aby tě bylo vidět a ty pracovní světla svítí víc než dostatečně.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#157 Nový příspěvek od Ondras83 »

pokazde, kdyz vyjedu za hranici meho pozemku, zapinam svetla, at to ma alespon neco, takze ja svetla pouzivam 50% casu...pracovni vyuzivam hlavne k podzimu nebo z jara, proste neco delas a nez to dodelas, je tma...budu delat i pracovni dopredu, obcas je to proste potreba a je dobry jen cvaknout vypinacem a svitit, nez nahanet nejaky lampy atd...

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#158 Nový příspěvek od Lukibos »

Já bych chtěl mít ty pracovní jako hlavní světla vpředu, pak dvě vzadu a ještě dvě co mi budou svítit do stran. Ptal jsem se jak jsou účinné, abych už mohl pro ně připravit místo na čumáku.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zelenáč 2

#159 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pokud je chces mit jako "tlumene" musis je mit jako smerova ci jaka.
Pokud pouzijes "rozptylena" tak budou svitit vsude a tudiz budou jakoby "dalkova" svetla.
Ty uvidis ,ale oslnujes ostatni. Tudiz nejsou schvalena pro provoz po komunikacich.
Za svetla by nemuseli vadit , ale v noci. :tyty:
Jsou pracovni :vztek:

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#160 Nový příspěvek od Lukibos »

JardaCNC píše:Pokud je chces mit jako "tlumene" musis je mit jako smerova ci jaka.
Pokud pouzijes "rozptylena" tak budou svitit vsude a tudiz budou jakoby "dalkova" svetla.
Ty uvidis ,ale oslnujes ostatni. Tudiz nejsou schvalena pro provoz po komunikacich.
Za svetla by nemuseli vadit , ale v noci. :tyty:
Jsou pracovni :vztek:
No ty pracovní jsou pro mě ideálně malé, klasické světlo bych tak malé nesehnal.
A po cestě s tím jezdit nemíním.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#161 Nový příspěvek od Lukibos »

Dnes jsem zprovoznil na zkoušku posilovač řízení. Musím říct, že mě příjemně překvapil. Už se nestávalo to, že by mi při jízdě dával tak terén přes volant vědět, že nejedu po rovné cestě, místy to bylo dost nepříjemné jak mi cukal volant podle výmolů. Teď to bylo kultivovanější a ani nebyl nikterak přeposilovaný. Rozdíl byl hlavně při točení volantem na místě. Takže jsem začal uvažovat, že si ho tam nechám. Ale problém je, že mi to řízení teče. Je složité ho rozebrat a přetěsnit??
Obrázek

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Zelenáč 2

#162 Nový příspěvek od lavida »

Na fotke tam nemáš ochrannú manžetu./tú gumennú,alebo plastovú naťahovaciu harmoniku/.To znamená nečistoty priamo na piestnicu a jej tesniace prvky,to znamená omnoho zvýšené opotrebenie.Rozobranie =mať náradie.Tesnenie nie sú nejaké obyčajné guferá,alebo manžety,alebo "O"krúžky,ale špeciálne materiály.V amatérskych podmienkach je to možné,ale vyžaduje to aj nejaké skúsenosti,aby sa človek vyhol viacnásobným pokusom a omylom a laborovaniu.Sú firmy,ktoré to robia,ale záleží na dohode.Asi najlepšie cenove by bolo zohnať na vrakovisku ten istý typ aký máš a čo netečie,ale zasa nemôžeš vedieť,dokedy to vydrží.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#163 Nový příspěvek od Ondras83 »

Lukibos píše:Dnes jsem zprovoznil na zkoušku posilovač řízení. Musím říct, že mě příjemně překvapil. Už se nestávalo to, že by mi při jízdě dával tak terén přes volant vědět, že nejedu po rovné cestě, místy to bylo dost nepříjemné jak mi cukal volant podle výmolů. Teď to bylo kultivovanější a ani nebyl nikterak přeposilovaný. Rozdíl byl hlavně při točení volantem na místě. Takže jsem začal uvažovat, že si ho tam nechám. Ale problém je, že mi to řízení teče. Je složité ho rozebrat a přetěsnit??
Obrázek
nechal si zaklon podle original napravy, resp podle uchytu na listove pruziny? kdyz mas spatne zaklon, tak jde bud strasne tezko rizeni (ty kola vlastne zvedaji predni cast traktoru) a kdyz mas "predklon" tak to vyrazi volant z ruky pri vymolu

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#164 Nový příspěvek od Lukibos »

Abych řekl pravdu tak nevím jak to bylo umístěno v daném autě, teď to tedy každopádně mám, že mi to řízení míří směrem dolů.
A jestli myslíš ten tisícihran co je pro volant tak ten určitě není v takové poloze jak má být si myslím, měl by být asi natočený více jakoby doleva ve směru jízdy.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#165 Nový příspěvek od oco13 »

Nemyslel sa záklon riadenia ,ale zvislých čapov prednej nápravy.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“