Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Minibalíkovače

#301 Nový příspěvek od deniels »

kdepak jsi objednával?
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Minibalíkovače

#302 Nový příspěvek od david69 »


michal631991
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 18, 2019 12:05 pm
Bydliště: Náchod

Re: Jaký lis na malé balíky?

#303 Nový příspěvek od michal631991 »

zdravím má někdo zkušenosti s Mini balíkovač CRB 850 ? nebo podobné
Díky

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#304 Nový příspěvek od Antony30011 »

Je tady o něm xy příspěvků, stačí si pročíst vlákno...

Mapoh
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2017 2:06 pm
Bydliště: ZA

Re: Minibalíkovače

#305 Nový příspěvek od Mapoh »

pepego píše:Čau Frano,tak sa mi podarilo k tomu dostať. Tie štítky sa mi nepodarilo objaviť. Keby boli niekde zvrchu tak by som zhodil aj kryt no ak sú tam, tak sú od komory. Na rozvádzači nejaké čísla sú (ale nie je to štítok) tie môžem odpísať. Rozvádzač by mal byť rovnaký ako máš ty a čerpadlo je na prevodovke kardanu. A spokojnosť s lisom? Predtým som mal ten japonský balikovač, tiež sa s ním dala urobiť pekný kus práce no mne nevyhovovalo viazanie do špagátu. Robím aj senáž a kvalita je neporovnateľná. Ročne robím tak do 1000 balíkov z toho cca 150 senáž.Tam kde som robil 150 balíkov teraz ich je 100. No je to zasa namáhavejšie pri manipulácii. Lis ide bez poruchy akurát mi roztrhlo reťaz tak som dával novú, náhradné prsty som zohnal za 3,5 € ale zatiaľ držia tie pôvodné. Len by som potreboval prsty na slniečka no 12€ za kus mi príde veľa (je ich tam asi 24) a tak stále pátram po prstoch za normálnu cenu.
Ahoj
Tiež som vlastníkom talianskeho lisu, len v oranžovej farbe ale tie lisy su rovnake. Chcem sa spýtať, kde si zohnal prsty na hrabanie a či si zohnal prsty na zhrabovacie slniečka. Tie moje sú v zúfalom stave...

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#306 Nový příspěvek od pepego »

Mapoh: Prsty som vyhľadal v katalógoch ,mali by to byť tieto https://www.kardanka.sk/pruzina-sberace ... 29411.html. Objednal som si to u nás v Agromepe. Tie slniečkové sa mi zatiaľ nepodailo zohnať a aj ja ich mám poriadne preriedené.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

alik.195
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 26, 2020 6:28 am
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Minibalíkovače

#307 Nový příspěvek od alik.195 »

Přemýšlím že bych pořídil malej balikovač, nemám to na velké plochy. Máte někdo od silesia? Nabízí činu a pak nějakej Japan.
Je v tom velkej rozdíl? A pak v sebranicich , ale k tomu tam moc napsáno nemají. Budu dělat seno jen pro ovce.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#308 Nový příspěvek od Antony30011 »

Sylesian (cronimo) má výbornou pověst, hlavně až to prodá, to je super přístup :smich: zajeď do sebranic, ví o tom prd, ale chceš to na lisování a né počtení a je vyzkoušený že funguje ;-)

alik.195
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 26, 2020 6:28 am
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Minibalíkovače

#309 Nový příspěvek od alik.195 »

Musí se něco předělávat, když to chci dát za Zetor 5211? Hřídel je k dost dlouhá?

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#310 Nový příspěvek od fikejz »

Ne, jak jsem ho z přepravního boxu v němž byl v kontejneru dopraven z Číny do Prahy na celnici, vyndal (jen jsem nasadil kola), tak zrovna fungoval. Ty kola, předpokládám, by dovozce v rámci "předprodejního servisu" mohl nasadit.
Soudě podle příspěvku Antonyho, má hodně místních prodejců +- stejný přístup (já mám zkušenost s firmou MSO).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibalíkovače

#311 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jaká hřídel? Dáš kardan dle potřeby. Budeš mít nejspíš menší čepy do ramen, bývá kat 1, ale to nevadí.

Fikejz: já to ze sebranic vezl v té vinglové bedně a věci jako kola a motouz byly v lisu :D

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#312 Nový příspěvek od fikejz »

To je moc pěkně vypečený předprodejní servis, chudák technik co se ten nadře :smich: přesně tak to přišlo mě přímo z Číny.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#313 Nový příspěvek od pepego »

Ahoj
Tiež som vlastníkom talianskeho lisu, len v oranžovej farbe ale tie lisy su rovnake. Chcem sa spýtať, kde si zohnal prsty na hrabanie a či si zohnal prsty na zhrabovacie slniečka. Tie moje sú v zúfalom stave.
Čau teraz mi náhodne vyhodilo toto https://m-eshop.agrico-sro.cz/eshop-sen ... h-600.html tie prsty by mohli byť dobré aj na lis .Treba zistiť cenu
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Mapoh
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2017 2:06 pm
Bydliště: ZA

Re: Minibalíkovače

#314 Nový příspěvek od Mapoh »

Zdar Pepego
Keď kúpiš tú mašinku, možno to bude stáť menej ako kúpa náhradných pružin na balíkovač :)
Tá Varina má 5 závitov pružiny a na balíkovači mám 7 závitov. Predpokladám, že čím viac závitov tým bude pružina tvrdšia, ale možno to nejaký strojár vyvráti...

Origoš pružina za smiešnych 23€ x 24 kúskov a si skoro na sume číňana. Pružina vyrábaná na zákazku podľa originálu stojí menej ako polovicu. Za samostatný material na výrobu sa zmestíš do 3€... Problém bude asi hrúbka materialu, neviem, či sa dá pekne ohnúť 5mm drôt bez extra vybavenej dielne.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#315 Nový příspěvek od fikejz »

Tvrdost pružiny záleží taky dost na materiálu. Pokud by měly měly být dvě ze stejného a jedna pět závitů, druhá sedm ohne se ochotněji a víc ta se sedmi.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“