kloubový nakladač 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#16 Nový příspěvek od hajney »

Tak mám měsíční zpoždění s ohledem na původní plán. Hotov je kloub zatáčení a uložení pístnic zatáčení. Začal jsem skládat převodovky do rámu. Z prostorových důvodů jsem na přední část rámu přesunul i hlavní převodovku. Ta byla vyměněna za převodovku z Mitsubishi Colt, protože je výrazně menší. Na ni přijde napojit hydromotor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

v tom kloubu jsou kuželíkové ložiska, a nakonec příprava disků kombinací 15ti palcových disků a středů z Avie. Bohužel mi ještě dva chybí.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#17 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jak to tady pokračuje?

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: kloubový nakladač 4x4

#18 Nový příspěvek od stanik84 »

Máš to pěkný, jen bych na půlce toho kloubu udělal zdvojený uši (na předku) - lépe se to vymezuje. Jaký tam máš uložení? Bronz?

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#19 Nový příspěvek od hajney »

uložení v kloubu je v kuželíkových ložiskách, které se dotahují proti sobě a tím se vymezuje vůle. Je to závislé na tuhosti rámu aby to dobře fungovalo.
Jinak to přibývá pomalu, jiné práce je dost, ale teď už bych na nakladač měl mít čas.
Chybí mi dva disky 15-ti palcové. Měl jsem dva domluvené, ale ukázalo se že jsou půlené a tudíž ne moc vhodné k převaření středu. Tak musím shánět dál.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#20 Nový příspěvek od hajney »

Tak disky už mám sehnané všechny, čerpadlo mám připojené na motoru a tento celek už je uložený na rámu na čtyřech silentblocích.

Obrázek

už mám nazuté jedno kolo a vypadá to dobře (ty podložky pod matkami jsou provizorně, šrouby jsou delší protože originál tam jsou tupláky). Bohužel jsem si zadělal na problém tím že jsem vyhodil brzdové bubny - brzda bude na kardanu - disky mají menší středovou díru než buben a nenasadím je dobře na náboj kola. Musím tam vymyslet nějaké podložky.

Obrázek

Obrázek

jednu převodovku už mám uloženou i s držáky druhou mám zatím jen spojenou řetězovou spojkou

Obrázek

Obrázek

Obrázek

nemáte někdo zkušenost zda se dá uložit hydromotor i do této polohy? vycházelo by mi to lépe prostorově

Obrázek

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: kloubový nakladač 4x4

#21 Nový příspěvek od Hranostaj »

Myslím že by měl fungovat uplně normálně.
Na mulčovacích nástavbách cestářských traktorú je přeci na cepáku,
kterej se naklápí dle potřeby.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: kloubový nakladač 4x4

#22 Nový příspěvek od Pago »

Kludne môže byť aj takto otočený, len prepad zo skrine hydromotora treba dať z vrchnej strany, aby bolo lepšie prúdenie prehriateho oleja do nádrže.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#23 Nový příspěvek od hajney »

Tak pokračování - blatníky, nádrže. Nádrž na naftu bude menší jen na jedné straně. Nádrž na olej bude na druhé straně + prostor pod motorem.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kloubový nakladač 4x4

#24 Nový příspěvek od Ondras83 »

Super, dokumentuj pořádně, jsem zvědavej a těším se na výsledek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#25 Nový příspěvek od hajney »

Tak pokračování. Nádrže svařeny a odzkoušeny, olejová je na 80l a naftová na 35l.

Obrázek Obrázek

na místě je vodní i olejový chladič, rám pod sedačku je odklápěcí

Obrázek Obrázek

aktuální stav
Obrázek

když jsem se poprvé posadil na sedačku tak jsem bohužel zjistil že je tam trošku méně místa na nohy něž bych si přál. Je to daň za malé celkové rozměry nakladače. Měl jsem představu že pojezd budu ovládat levou nohou a pravou noho třetí funkci na nakladači. No bude to ještě třeba vymyslet.

Rozvaděč jsem použil tento:

Obrázek

měl by to být z E512, chci ho přestavět na joystikové ovládání dvou sekcí, tak jak to má třeba Jara na nakladači

Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#26 Nový příspěvek od hajney »

Tak po menší pauze jsem pokračoval na nakladači. Trubky jsem ohýbal na jednoduché ohýbačce přes kladku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
doufám že když se orbitrolem zatočí doprava tak to tlačí olej z výstupu R, vyzkouším to až bude nastartováno.
hydromotor je už namístě:
Obrázek
A plánování ramene nakladače, takto by to dostalo do 250cm
Obrázek

jak silné by měli být hydraulické pístnice na zvedání toho ramene? budou 2, stačili by třeba tyto:
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... -U25/10594

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: kloubový nakladač 4x4

#27 Nový příspěvek od mira1150 »

Není zdvih ramene 2,5 m málo? Já dosáhnu čelním nakladačem 3,2 a občas docela chybí. Když třeba vysejpáš lopatu tak se ti ta vejška o délku lopaty zmenší a uš máš problém naložit vyžší vlečku.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#28 Nový příspěvek od hajney »

To jo, ale tohle je malej nakladač. Šířka 135cm! Chci aby rameno končilo těsně před koly a při zdvihu neopisovalo zbytečně velkou kružnici tak aby se nezhoršovala stabilita stroje. Dneska už taky vidím trochu chybu v tom že jsem se slepě hnal za co nejužším řešením. Mohlo to být o 20cm širší, jen bych předělal branky. Nejvýš co budu potřebovat tak srovnat balíky 3-2-1 a to bych dosáhnout měl, třeba i za cenu že si balík "přepíchnu" výš.

Řešením by bylo teleskopické rameno, přemýšlím jestli stojí za to jít do složitějšího řešení kvůli cca 40cm

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: kloubový nakladač 4x4

#29 Nový příspěvek od Hranostaj »

Možná je to blbost ale nešel by do toho ramena zakomponovat výsuv? Třeba krátkej ale byl by znát.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kloubový nakladač 4x4

#30 Nový příspěvek od hajney »

Tak pokračování po letní přestávce. Konečně to stojí na 4 kolech a řekl bych že to vypadá dobře. Chci se co nejdřív svézt aby se konečně vyzkoušel ten hydropohon. Chci předělat sání pracovního čerpadla v nádrži, namontovat čerpadlo řízení, zapojit naftu a okruh chlazení. A mělo by to jet.

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“