Malý traktůrek

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Malý traktůrek

#46 Nový příspěvek od krajan »

Na motorke a aj teraz na Bobikovi mám výfuk prisrobovany cez struny ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#47 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Čas pokročil a když jsem dnes majitelem Zetoru 25 (je na fóru), traktůrek jsem si nechal a používá ho syn. Je problém s motorem. Tem motocyklový chce vyměnit. Důvody PROČ už zde byly popisovány mnohokrát.
Uvažuji o dvou možnostech náhrady:
1) kamarád mi nabízí motor ze Spartaka. S tímto motorem jsem už kdysi traktůrek měl a sloužil dobře. Problém je z velikostí, myslím délkou motoru v poměru s rozměry traktůrku. Nechtěl bych jeho konstrukci zbytečně zvětšovat (mohu ho převážet na vozíku za autem).
PROSÍM NAPIŠTE MI DÉLKU MOTORU VČETNĚ PŘEVODOVKY!!! BOHUŽEL POTŘEBUJI TO JEŠTĚ DNES, MUSÍM SE ROZHODNOUT, JESTLI MOTOR VEZMU, NEBO NE. PŘEDEM DÍKY.
2) demontovat z traktůrku kromě motocyklového motoru případně i pravoúhlou převodovku. Koupit benzínový motorek do 10 HP. Problém je v tom, že tyto motorky nemají spojku a převodovku. Pročítal jsem fórum a našel různé možnosti, např. použít jako převodovku a spojku polomotor z Jawy, použít převodovku ze spojkou z Octávie.....
BOHUŽEL NEMÁM S TÍMTO ŘEŠENÍM ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI. PROTO MÁM PROSBU, MŮŽETE MI DOPORUČIT JAKÝ MOTOR BY BYL VHODNÝ A JAK NEJLÉPE VYŘEŠIT PROBLÉM S PŘEVODOVKOU A SPOJKOU.
Traktůrek je používaný pouze na lehké práce, odvoz trávy, listí .... Děkuji za Vaše rady a zkušenosti. Jirka

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#48 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Pánové, změřit mi někdo délku toho motoru včetně převodovky. Potřebuju se domluvit o koupi toho motoru.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý traktůrek

#49 Nový příspěvek od Atlan »

Na cisnky jednovalec dat prevodovku zfelicie favorita z spojou akurat bude trrba vyrobit prirubu pripadne este zohnat prirubu z dizlovej feldy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#50 Nový příspěvek od oco13 »

Pridávam sa k Atlanovi - 1203/1202/Spartak sú už príliš staré motory v pomere k tomu čo ponúkajú. Mal som ich niekolko , tak viem porovnávať.

palobobo
Příspěvky: 1904
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Malý traktůrek

#51 Nový příspěvek od palobobo »

Ja si tiez myslim ze spartak felicia je prezitok. Ja by som sa poobzeral po dvojvalci z japoncika. Netusim aku to ma cenu ale bolo by to paradne.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#52 Nový příspěvek od Zetor2011 »

S tím motorem asi máte pravdu. Ale zatím jsem všude našel jenom obecné informace. Může mi někdo z vlastní zkušenosti poradit jaký typ motoru použít a popsat konkrétní způsob použití převodovky a spojky.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Malý traktůrek

#53 Nový příspěvek od jean »

Ak je to fakt len na také trkanie okolo domu, tak by som kúpil 270ccm čínsky motor 9HP. A ak nemáš možnosť v dohľadnej dobe riešiť normálnu spojku, tak dosť pekne funguje napínanie klinového remeňa na remenici. Na ten 9HP motor bude stačiť jeden 17mm remeň s primárnou remenicou s priemerom aspoň 120mm.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#54 Nový příspěvek od oco13 »

Pozri ruské videá na YT oni to tak robia velmi často.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#55 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Děkuji za Vaše názory. Na YouTube jsem se díval. Chtěl bych ale převodovku se spojkou. Byl bych rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo s tím má praktické zkušenosti.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#56 Nový příspěvek od oco13 »

Tu máš video ako sa to robí https://www.facebook.com/11090262834865 ... 0570897729
potrebuješ sústruh stlpovú vrtačku a skúsenosti, robil som to ale vtedy sa ešte nefotilo , neboli mobily.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#57 Nový příspěvek od oco13 »

Aj tuto kolega v tomto vlakne má prevodovku so spokjkou viewtopic.php?f=2&t=70862 8)

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#58 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Díky za odkazy. Na Bazoši jsem kontaktoval pána, který ty motorky prodává. Čtyřtaktní, výkon 6,5-8HP. Nabízí k nim i možnost dokoupení odstředivé spojky. Nemusel bych řešit spojku na převodovce, ale nevím, jestli je to na ten traktůrek dobré řešení. Máte někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#59 Nový příspěvek od oco13 »

Nie je - zober si že potrebuješ s traktorom cuknúť 3cm aby si zapol plnú vlečku- ako to spravíš s odstredivou spojkou. :typek:

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Malý traktůrek

#60 Nový příspěvek od jean »

Odstredivú spojku som skúsil, je to nahovno. Všetko, alebo nič.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“