Pan Mitsubishi MT205

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Pan Mitsubishi MT205

#91 Nový příspěvek od Šéďa »

dej tak 0,5l octa, zbytek vodu nebo 2 balíčky jedlé sody

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#92 Nový příspěvek od Ricrd »

Dnes som mal cas sa pozriet na to chladenie a mam to vyriesene. Skontroloval som hadicky, nic nebolo upchate. Problem bol inde. Ak chcem uplne naplnit chladiaci system po vyprazdneni, musim odpojit hadicku co ide k termostatu, inak do bloku motora vodu nedostanem. Vzduch asi nema kam uniknut... Takze uz len vycistit hrdzu octom a naliat nemrznucu zmes.

Inak co sa tyka toho cistenia octom/sodou. Na internete je viacero informacii kde sa pise, ze ocot by mal posobit niekolko hodin. Ako teda vycistit chladiaci system? Po naliati octu nechat bezat motor tak, aby sa poriadne zahrial a po miernom vychladeni vsetko vyliat, alebo nechat octovu vodu par hodin posobit a az potom vyliat?
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Pan Mitsubishi MT205

#93 Nový příspěvek od Šéďa »

Nalít, projet, aby se chladící omkruh odvzdušnil a směs octa se dostala všude, pak odstavit třeba na den, dva, pak znovu projet, aby se to všechno zkarbovalo a vypustit a hned propláchnout. Dle potřeby nalejt znovu směs a opakovat. Jestli potřebuješ pracovat, je to lepší, protože zahřátý motor urychluje rozpouštění vodního kam,ene.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Pan Mitsubishi MT205

#94 Nový příspěvek od RoKur »

projet, aby se chladící okruh odvzdušnil, znamená nahřát motor na takovou teplotu, kdy je již otevřený termostat.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#95 Nový příspěvek od Ricrd »

Mam dva dotazy ohladne MT205.

Prvy sa tyka sadenia a ohrnovania zemiakov. Aky je naj sposob pre takuto velkost traktora? Mal som v plane teraz kupit dvojriadkovy sadzac, co by nebol problem. Problem nastale s oboravanim/ohrnovanim. Problem vidim v tom, ze stredy pneumatik su od seba vzdialene cca. 90cm (cela sirka traktora cca. 115 cm) z coho mi vyplyva, ze ak chcem aj oboravat zemiaky, tak musim mat riadky od seba vzdialene 90 cm, co je ale strasne vela...

Druhy dotaz sa tyka privodneho lanka pre otackomer - mam ho roztrhnute. Je nutne ho cele vymenit, alebo je mozne to nejako opravit? Vid foto. Pripadne to nechat tak a otacky neriesit? :)
Přílohy
lanko MT205.jpg
lanko MT205.jpg (4.73 KiB) Zobrazeno 2474 x
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#96 Nový příspěvek od Ricrd »

Chcel by som sa spytat, ti co mate tento typ malotraktora s rotavatorom, ako mate nastavenu elektroniku ramien (vsety otocne ovladace aj prepinace), aby tieto pri praci s rotavatorom pekne vyrovnavali skyprenu zem. Ja mam zakladne nastavenie take, aby mi svietol len zeleny ukazovatel a potom si otocnym ovladacom len menim hlbku zaberu (1-16).

A neviem ci je to sposobom ako mam rotavator nastaveny, pripadne nainstalovany, ale brazda ktora mi zostava za rotavatom po bokoch je relativny hlboka. Na videach niekde vidim, ze brazda za rotavatorom vznika, niekde je poda krasne zarovnana...
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#97 Nový příspěvek od Ricrd »

Tak v sobotu som dokoncil pracu s rotavatorom a poobede som vyskusal novu plecku po nejakych nastavovaniach som spokojny s vysledkom. Zemiaky su v zemi, ak nejaka ta zeleninka. Par hriadkov este spravim a nieco este posadime buduci tyzden, rola je doste velka, a nemusi byt vsade facelia a datelina. Po jesennej orbe moja druha skusenost s malotraktorom. Zatial nelutujem jeho kupu. Nie je nic lepsie ako si podu pripravit sam. Chce to len chut a trosku financnii...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#98 Nový příspěvek od Ricrd »

Neviem ci sa niekto vyjadri, ale potreboval by som poradit. Bol som v presvedceni, ze prevody resp. otacky pre kardanovy pohon su na malotraktoroch a teda aj MT205 stale a nemenne. Aj vedla paky na zmenu rychlosti otacok kardanu je pekne vyznacene, ake su otacky pri 1,2 a 3 stupni. Pri vyoravani zemiakov som si ale vsimol, ze otacky sa menia spolu s otackami motora. Preco je to tak?
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pan Mitsubishi MT205

#99 Nový příspěvek od oco13 »

Jednoducho preto, že aj kardan je poháňaný motorom - všetky otáčky na stroji sa menia podla otáčok motora - pokial nie sú hnané elektromotorom. :smich: :smich:

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Pan Mitsubishi MT205

#100 Nový příspěvek od hugo3 »

a proto udávají otáčky pto při určitých otáčkách motoru. u mého mt 1601d jsou otáčky pto 554 / 802 / 1182 při 2600 otáčkách motoru. takže když točím okolo 1400 ot/min, mám při nejvyšších otáčkách pto okolo 550 ot/min.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

ORY MT 205
Příspěvky: 103
Registrován: ned bře 29, 2015 11:02 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Pan Mitsubishi MT205

#101 Nový příspěvek od ORY MT 205 »

Chlapi,už jste rozebírali a případně měnili ložiska v přední nápravě?V sobotu jsem rozhrnoval hlínu čelňákem na zahradě a v pravém předním něco zachroupalo.Pak to ještě jednou při couvání do stodoly chrouplo.Tak jsem vyřadil a zvedl traktor lžící a kolo se normálně točilo bez pazvuků.Ložisko asi nebude problém vyměnit a nahradit u nás koupeným ,nebo ne?Prosím ,podělte se o zkušenosti,nerad bych oddělal zuby nebo poloosu,pokud se tak už nestalo.Dík.

Ricrd
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 24, 2019 2:52 pm
Bydliště: Prešov

Re: Pan Mitsubishi MT205

#102 Nový příspěvek od Ricrd »

Potreboval by som poradit, ako spravne nastavit hydrauliku pri zapojeni pluhu a orbe. Minuly rok pri prvej orbe som nemal vazny problem, tuto jesen ale neviem ako nastavit ovldadanie tak, aby pluh siel riadne do zeme. Raz ide, raz nie. Horne dva ovladace mam v polohe OFF, strednym lavym si viem nastavit sklon, ktory sa mi ale neviem kedy a preco obcas sam narovna... Stredny pravy otocny bude asi problem, je tam kopec poloh, mne ale prelozene slovicka velmi pri nastaveni nepomohli... Skratka skusal som desiatky poloh a stale to nie je ono, pipanie, blikanie, pluh nejde ako ma...

Samozrejme, ze som sa hral aj s nastavenim rozpery aj pluhu. Rad by som ale vedel ake je spravne nastavenie ovladania. najlepsie by bolo, ak by vsetko bolo vyplnute, a ja by som len daval ramena dole a hore. Max. este nastavit sklom ramien a zablokovat ich tak, aby sa automaticky nenarovnavali.
Mitsubishi MT205 + rotavator + pluh dvojradlica, vozik 1,2x1,8m, pleckovac 3-riadkovy, vybracny vyoravac zemiakov

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Pan Mitsubishi MT205

#103 Nový příspěvek od Šéďa »

Ze starý nesený radlice jsem si udělal čení na japonce. Síla materiálu 5,5mm, šířka 155cm. Guma je zbytečně robustní, ale jiná nebyla, teda respektive zadarmo jiná nebyla. 8) Alespoň to bude něco vážit, když to pojede na plovoučku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“