Pajikův prcek 2x1m

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#61 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

kdyz dam motor na stred, vybehne mi sani a vyvod z prevodovky prilis vpravo... :) takze kompromis, motor je trosku vlevo a jako celek hezky uprostred :)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pajikův prcek 2x1m

#62 Nový příspěvek od JardaCNC »

Nejvic rusivy element se mi zda alternator. Ale ten jde predelat nekam jinam. A pokud by byla osa pr. napravy v ose olej. filtru +- tak by nevadil i ten. Krasne by se skoval "do kola" a pak by nevadilo i to mirne vyoseni.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#63 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

JardaCNC - chápu jak to myslíš a souhlasím s Tebou, že by to bylo řešení, ale ne, nebudu to dělat :) Zbytečná komplikace a přišel bych o prostor, který potřebuju :)

Peter5233
Příspěvky: 16
Registrován: čtv říj 31, 2019 7:19 pm
Bydliště: Sobrance

Re: Pajikův prcek 2x1m

#64 Nový příspěvek od Peter5233 »

Ak je prcek hotový daj foto, nech sa inšpirujem. Peter

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#65 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Prcek hotový není, dovezl jsem domů hotové čepy na přední nápravu, ale zase jsem si zlikvidoval hořák na svářečce, takže celý víkend práce stojí.... :(

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#66 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

pokus o přední nápravu... :)
Obrázek

Obrázek

Zjistil jsem problém na nápravě... Spodní kulový čep je tak trošku moc venku, takže ho musím posunout do osy horního čepu.

Obrázek


Tady je to už vyřešený :)

Obrázek

A rozsekl jsem rám... :) Resp. jeho výšku. Nad nápravou je to moc vysoký. Pod nápravou docela nízký. Takže ideál je to ve výšce nápravy :) Fotku nemám, ale na sladko to drží :)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#67 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Po hodně dlouhé době jsem se dostal k práci v garáži....
Předělal jsem nápravu (znova) , protože jsem nebyl schopný vychytat chod rejdu. A už to aspoň stojí na svých. Teď mě čeká řízení.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pajikův prcek 2x1m

#68 Nový příspěvek od Ondras83 »

Autobus

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#69 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

je trošku delší, než jsem plánoval - 230cm. ale pořád u mě "v normě" :) už vím, co kde upravit, abych ušetřil délku, ale to neudělám teď, když ho potřebuju rychle rozjezdit pro práci, zkracovat budu přes léto

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#70 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Tak dnes zase něco málo.... Tlačí mě čas a potřebuju to rychle rozhýbat i za cenu nehezkých řešení... Až si odpracuje svoje na jaře, dodělám kompromisy, kterých se teď dopouštím za cenu rychlosti stavby a co nejnižších nákladů.
Přidělané řízení, zatím ještě ne zcela, jen pro test. Musím to vyztužit, i když už teď to točí dobře a samotné řízení se nevrtí.
Obrázek
Obrázek

A to, z čeho jsem měl největší hrůzu a nakonec se řešení ukázalo jako geniálně jednoduché - řazení. Co já se navymýšlel různého přepákování, lanka, kladky... HOVNO SOUDRUZI!!!! Na hulváta napřímo. Jedna páka, vlevo nahoře 1, vpravo nahoře 2, vlevo 3, vpravo 4, vlevo dole 5, vpravo dole zpátečka...

Toto je prosím šaltrklacek...
Obrázek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pajikův prcek 2x1m

#71 Nový příspěvek od jirik610 »

já koukal co tam tropíš s tou přední nápravou a až teď jsem došel k rozuzlení, ona není poháněná ! - za mě je to škoda :'( , no tak příště, šel cestou upravení těhlice s favorita na dva ty spodní kuláky tak aby tam prostě byl stejnej kulák jako je dole na fáčku mám i nahoře ,posunutej blíže ke kolu , ta těhlice jde normálně svařovat je to dobře svařitelná ocel a drážkování poloos favorita a žigula je stejny - takže tak - souhlasím s Ondrou , nedělej to delší než je nezbytně nutné.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#72 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Od začátku jsem věděl, že to bude jen s pohonem na zadek - nepotřebuju tu 4x4. Snažím se o co nejmenší velikost v rámci možností, ono taky nejsem nejmenší, takže něco málo místa potřebuju i pro sebe, zároveň nechci sedět za zadní nápravou, chci bržděný i předek atd... a od toho se odvíjí vývoj traktoru, no... Určitě by šel udělat menší, možná se to i časem zadaří zmenšit, ale v tuhle chvíli to já neumím.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pajikův prcek 2x1m

#73 Nový příspěvek od jirik610 »

když ty tam nemáš fotku z boku a tak ta představa o délce je zkreslená , ten co mám teď rozestavěnej v dílně pohání motor farimann z ježkového válce , je to vzduchem chlazenej naftovej dvouválec , takže motor nepotřebuje chladič a sám o sobě je krátký , přední hnací náprava je jak jsem psal vejš složenina favorita a žigula na kolech 12 palců z vari, světlost pod diferákem není nic moc cca 20cm , hned za motorem je spojka pak převodovka z tzv. čárkovače (to auto co za komunistú stříkalo čáry na silnice) ta převodovka se vkládala mezi motor škoda 1000- 136 a převodovku škoda má dvě rychlosti a neutrál a jako bonus vypínatelnej vývod pro kompresor , tak za touhle převodovkou mám danou další spojku pak upravenou převodovku 5Q z avie , z jejího vývodu je poháněn duplexovej řetěz pro poho přecní nápravy ze stejnyho místa je poháněná převodovka se dvěma koly pro otočení směru otáček a úpravu převodového poměru a výšky, z té pak poháním zadní nápravu která je kombinace diferenciál ford s uzávěrkou a reduktory tatra 805 celková šířka na venek pneumatik je 98cm s gumama 7,50*16 na zadku s kolama na uzko , na široko je to 118cm -délka od překu motoru po konec zadního kola je 203 , jako výbavu má nezávislej vývodovej hřídel čelní nakladač a tyhle srandy - není hotovej furt pracuju a teď když jsem doma kvůly boomerremoveru tak makám víc -zkusím ti to vyfotit ,
Jinak já jsem drobného vzrůstu 195cm a 115kg a na bratrovym traktoru sedím pohodlně jako v gaučíků , ono toto je jen o zkoušení posezu umístění pedálů a tak tohle prostě musí sedět tobě.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pajikův prcek 2x1m

#74 Nový příspěvek od Atlan »

Stavat uzky traktor je proste problem, na to treba mysliet. A vela premyslat, aj tak sa potom nahanaju mm.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#75 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

z boku takhle. Fotka ještě z podzima, kdy nebyla přední náprava. Ale +- pár cm to sedí
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“