šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1876 Nový příspěvek od oco13 »

Aha to tenké nad valcom? neviem budem musieť niečo vymyslieť. Teraz tu kolega z fora postol jašterku domácel výroby a ja som sa asi zamiloval. :pistol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1877 Nový příspěvek od Ondras83 »

A jaký palety jsi chtěl skládat?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1878 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro- na dedine je toho málo po dvore? totalne všetko od motorov, cez tehly až po betonovú drť mám na paletách, Ja to aj dokážem celkom fajn zmanipulovať s vežou v trojbode. :hm: Len na spiatočku mňa už tak bolí krk, :pistol:
Obrázek
Len tohoto je 24ks a v zime v hnusnom čase treba tú vežu pripájať a zase odparkovať a odpojiť.
Obrázek sú aj lepšie palety , to je jasné
Obrázek Ale niekedy to proste nevydá :typek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1879 Nový příspěvek od Ondras83 »

Podle těch tvých dřívějších příspěvků je 1200kg na vidlich málo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1880 Nový příspěvek od oco13 »

1250 tolko váži paleta porothermu aj paleta mvr uni. Ale zase je blbosť to chcieť od čelného nakladača, to je hádam jasné. Preto mi srdce piští za jašterkou. Čelák na traktore tejto velkosti dá tak 300kg a fajront. Počas minulého roka som sa o tom presvedčil viac krát, keď som dolámal rám na klbaku. :pistol: Poviem otvorene , že už mám tak nastavené aj poišťováky aj trocha povolené šponovanie remeňa čerpadla, ak by som to totiž nemal tak zase niečo odlomím. Jašterka (terenna) by navyše mohla vládať s klepetom aj trhať korene po náletoch čo vypilujem. :D Takto to trápim a brúsim mulčovačom. :hm:
Trocha uvažujem nad stavbou takého nejakého trhača na korene - mohlo by to vyzerať ako štiepačka hlavou dolu a namiesto klinu by bolo klepeto.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1881 Nový příspěvek od JardaCNC »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1882 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo mám pár takýchto v dosahu tu v okolí, lenže klasická vzv má na použitie okolo baráku pár zádrhelov. Prejazdná výška :-/ , hydromenič :-/ . Prvé ma zastaví na každom pni kameni alebo zlome, a druhé neodservisujem.
Práve preto sa mi tak velmi páči strojček čo sem dal kolega. 8)
Zatial stíham s tým v trojbode, ale rád by som novú hračku. No najskor ešte zamakám na vylepšení toho čeláku. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1883 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som spravil vidly na čelák, teda vlastne prerobil tie čo som mal do trojbodu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Každý iný by bol spokojný, ale ja to zase musím ofrflať. Výškovo sa dostanem na 2 metre (čakal som 2,5) :pohlavek: Dopredu je to dlhé ako jazvečík, takže klučkovanie medzi stromami v sade nehrozí :pohlavek: No a hlavne vidly bez paralelogramu sú prakticky nepoužitelné :pohlavek: :prace: Takže ich sice mám , ale zrejme budú niekde v rohu odložené na palete.
Keď som si už zanadával, môžem sa vrhnúť na lopatu na hnoj. :D
Obrázek
takto som vyriešil uchytenie trojbodu. :typek: Aspoň niečo. :pistol:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1884 Nový příspěvek od Ondras83 »

Kdyby sis koupil 70tku s předkem a celakem, tak máš všechno bez problémů.

Tam kde neprojedes bys to vyboural a hotovo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1885 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro ako si na tom ty - do akej výšky dáš vidly ak ich máš vodorovne? Nech zbytočne nešpekulujem, nemám to tu s kým porovnať, :-/
Pluhy odkukám u suseda, aj bedňa do tbz sa v dedine vyskytuje, ale zo všetkým ostatným som tu exot. :pistol: Ani čelák ani veža za malý traktor, mulčovač tiež nikto. preto sa častokrát motám v kruhu a neviem kade von.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1886 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nevím, nemám vidle a lžíci jsem neměřil, zatím mě to vždy překvapilo, co tak malej strojek dokáže.

Můžu ti to změřit

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1887 Nový příspěvek od oco13 »

Diky, spodok lyžice a vidle je plus mínus to isté. Váhovo tipujem na 300kg, viac len podla váhy zadku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1888 Nový příspěvek od oco13 »

Aj keď podla mňa už je tu jar, gazdinej je stále zima. Tak som ešte rozložil dva bagy so štiepkou a bude sa kúriť.

Na fore som narazil na otázky ohladom uskladnenia štiepky v bagoch. Už štvrtú sezonu skladujem drvinu takto
Obrázek
Zatial nebolo nič čo by sa nedalo skúriť :typek: Ono aj keď to chytí pleseň tak to uschne a kotlu je to jedno. Teraz som akurát minul bag čo bol zomletý komplet za zelena aj s lístím. Gazdiná si ešte pochvalovala ako sa s tým dobre rozkuruje.
Jediné čo som zmenil počas tej doby je to že na spodný bag dávam ešte platňu preglejky cca meter x meter. Je to kvoli neskoršiemu paletovaniu - lepšie sa potom ten vrchný bag naberá.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1889 Nový příspěvek od Toreto »

Aký máš kotol?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1890 Nový příspěvek od oco13 »

Dakon 24KW. 8) Je to jediný kotol na trhu , ktorý za 35 rokov nezmenil pripájacie rozmery. Takže starý dakon von , nový na jeho miesto a za dve hodinky som nemal čo robiť 8) Oproti starému sa viac zanáša a potrebuje častejšie čistiť. S tým asi nič nespravím a zvykol som si , mám to za pol hodinku čisté.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“