Malý traktůrek

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#16 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Dneska jsem se dělal druhé zadní kolo a sundal kola na přední nápravě. Našel jsem znak, jsou to dvě šipky proti sobě a uprostřed písmeno T. Jedná se o znak Transporty. Stejný znak je na nábojích zadních i předních kol a taky nálitek na převodovce.
Na té kombinované nápravě jsou tři nalévací otvory a dole samozřejmě výpustné. Třetí šroub je ve dvojité přírubě, kterou byla náprava spojená s pohonnou jednotkou. Účel mi není jasný. Nikde není žádná měrka a tak nevím kolik oleje kam patří.
Jinak máte pravdu, že bez fotek je těžké se o něčem bavit. Mám starý počítač a podle návodu na fóru mi vkládání fotek nejde. Na straně jedna je návod, včetně fotek. Mě se ale po otevření programu objeví jiné okno, než je v návodu.
Tu jednu vloženou fotku mi zmenšil známí a poslal mi jí. Vložil jsem jí přímo, má pod 10 kb a tak šla vložit bez programu.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Malý traktůrek

#17 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak vyzkoušej jiné uložiště , třeba RAJČE , to byTi mohlo fungovat a sem dát jen odkaz . A nebo poslat někomu , třeba i mě , na email .

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#18 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Děkuju za nabídku, poslal jsem Ti zprávu.
Jinak dnes jsem zjistil, že náprava je rozdělena na tři samostatné části. Převodovka - mezipřevod - diferenciál. U převodovky a mezipřevodu jsem našel pod vrstvou šmíru kontrolní i vypouštěcí šrouby. U difirenciálu kontrolní šroub není, alespoň jsem ho nenašel. Když jsem vyšrouboval vypouštěcí šroub, tak vyteklo několik kapek oleje.... a nic. Poraďte, kolik oleje tam mám nalít. Kontrolní šroub ani měrka tam není.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Malý traktůrek

#19 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...kolega Zetor 2011 posílá pár obrázků . Podle mého názoru na tomhle toho mnoho vymyslet nepůjde . Opravit co nefunguje , trochu okrášlit barvou a jinak provozovat tak , jak je ...

Obrázek Obrázek Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Malý traktůrek

#20 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tou radici pakou radis dopredu - zpatecka. Zpatky je 1 a pak 2?
Pripomina mi to prevodovku s diferakem co me lezela pod ponkem asi 15 let. Vloni (mozna uz predloni) jsem tu mel inzerat na prodej. Na zadni naprave jsou bubnove brzdy? Barva?

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#21 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Děkuju za vložení fotek. Nechci s tím v základu nic dělat. Myslím, že ta konstrukce není úplně špatná. A hlavně rozměry. Převezu ho na káře za autem. Jak jsem psal, snažím se vše rozebrat a odstranit chyby předchozích majitelů.
Rychlosti na převodovce jsou jak píšeš. Hlavně zatím nevím kolik oleje tam mám nalít.
Při úpravách postupuju odzadu do předu.
Jediný co bych chtěl vyměnit, pokud to bude možné je přední náprava. Je umístěná dost pod rámem a proto jsou vpředu kola 4x8. Myslím, že by tam mohly být větší. Pohledově by se mi to víc líbilo a samozřejmě větší průjezdnost.
Jinak mám na práci Zetor 4011. Velká kabina, s TP....

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Malý traktůrek

#22 Nový příspěvek od Pavel »

ta modra vypada na nemeckej lis a ten zadek na transportu elektrickou jezdilo to ve fabrikách a nebo na nadrazi stim prevazely postu a baliky

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#23 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Děkuju za typ. Asi to bude ten vozík. Majitel, od kterého jsem traktůrek kupoval taky o něm mluvil. Na internetu jsem žádný odkaz nenašel.
Pořád ale nevím kolik oleje mám nalít do toho diferenciálu. Myslím, že radši míň, když ho tam naliju hodně, tak poteče podél poloos do bubnů (brzdy jsou mechanické, ovládané táhly).

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#24 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Tak práce pomalu pokračují. Zadní náprava je hotová. Začal jsem s přední nápravou. Ta původní už je pryč. Byla dost nízko pod rámem a navíc její uchycení bylo špatný. vše držel plocháč 10x80 mm, do které byla zavařená hřídel, která celý předek držela. Svár už byl do poloviny prasklý.
Nová náprava je pevnější, otvor na hřídel je přímo v nápravě. Náprava bude výš. Už jsem sehnal pneu 5x8. Mají 8 pláten a jsou na průměru asi o 4cm větší, než původní.
Musím ale předělat uchycení kola k náboji. Bude tam mezikruží z 10mm silného materiálu, které bude přišroubované k náboji a současně na něj bude přišroubovaný disk. Mezikruží i disk budou nasazeny na osazení, takže šrouby nebudou snad tak namáhány. Počítám, že mezikruží bude přišroubováno pěti šrouby M8 a disk kola pak dalšími pěti šrouby také M8.
Postupně udělám nějakou fotku a požádám kolegu o vložení.
Trochu problém vidím v montáži spojovačky a připojení k převodovce řízení. Zatím hledám informace na fóru. Ale stejně nevím, jestli je lepší spojovačka před, nebo za nápravou. Každý to má jinak.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Malý traktůrek

#25 Nový příspěvek od krajan »

je to asi jedno..... Len dodrzat ackermanov trojuholnik ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#26 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Náprava je hotová a připravená k namontování. Nyní řeším problém s čepy řízení a spojovačkou s rameny. Nemohu nic sehnat. Proběhl jsem kovošroty, všude jsou hřebenová řízení.
Nechci tu šnekovou převodovku měnit, myslím, že by to ani nešlo. Musel bych celý traktůrek rozhodit. A to nechci, už teď jsem v tom víc než jsem čekal.
Popravdě myslel jsem, že to trochu upravím, netřu a hotovo. No a opak je pravdou. Pořád přicházím na další věci, které se mi nelíbí a které bych chtěl předělat.
Vím, že bych se měl přihlásit jinam, ale neleží někomu doma řízení, které by mohl postrádat? Děkuji.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Malý traktůrek

#27 Nový příspěvek od Fizz »

https://auto.bazos.cz/inzerat/114733090 ... kancar.php

Kdybys chtěl vzadu neco vymyslet nebo delat hnanou vlecku...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#28 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Díky za upozornění. Náprava je to pěkná, ale měnit jí nebudu. To už by bylo lepší postavit nový stroj. Stejně mi to někteří doporučujete. Řeším teď tu přední nápravu. A pak oprava motoru, jiná nádrž, pedály (není uzávěrka a tak bych dělené brzdy), motáž sedačky, nová kapotáž, elektrika..... je toho dost. Z původního traktůrku prakticky zůstane pouze rám ( který stejně upravuju) a zadní náprava.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Malý traktůrek

#29 Nový příspěvek od Fizz »

Balkancar EP 012 kdybys to hledal.

Dělené brzdy můžeš, tady jsou ovládány lanovody takze to je poměrně snadné.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#30 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Práce na traktůrku pomalu pokračuje. Je venku motor a půjde na opravu. Nová ložiska na klice a spojkové lamely. Ostatní je snad v pořádku.
Usadil jsem přední nápravu a čekám na výstružník na čepy. Předělávám současně volant, aby byl v ose traktůrku.
Docela jsem si pohrál s montáží předních kol. Mezikruží z 10mm plech jsem dělal na soustruhu. Nakonec to dopadlo dobře.
Dlouho jsem váhal jakou použít sedačku. Byla připravená z auta, ale nakonec jsem namontoval klasiku - laminát. Může zmoknout a neušpiní se. Sedačku jsem udělal odklápěcí a pod ní je bedna na nářadí.
Udělal jsem nějaké fotky a poprosil Vladimíra2 o pomoc s jejich vložením.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“