Traktor z desty

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Traktor z desty

#1 Nový příspěvek od Milan134 »

Pozdravujem všetkých nadšencov traktorov, odborníkov, či kutilov, hlavne veľmi skromných a ochotných pomôcť svojou radou a pomocou.

Chcem zistit viac o "traktore z desty"), či je môj spravny predpoklad Desta 1622.
Motor: Š. 1203
Prevodovka: prevodovka z VZV, (predpoklad Desta 1622).
Naprava zadna: predok z VZV (predpoklad Desta 1622) orginal spasovaný s prevodovkou
Náprava predna: zadna náprava z nějakého VZV
Kolesa vzadu: Sipove pneu R16
Riadenie: Servo original desta
Hydraulika: Zadna hydraulika, Trojsekciovy rozvadzac, Pripojka na vyklapaciu vlecku
Širka: 120 cm
Dlžka: cca 220 cm

Potrebujem to zpojazdnit, ako myslite ze to bude fungovat a sluzit? Čo by ste odporucali dorobiť a vylepsit?
Este foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#2 Nový příspěvek od Milan134 »

Este foto motora, zadneho kolesa a hydrauliky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor z desty

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Nemotalo sa to teraz po Bazoší? Potrebuješ uzávierku a svetlú výšku. len neviem ako to dosiahnuť.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor z desty

#4 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tu máš něco pro inspiraci . Traktor je taky z DESTY 1622 . Na obrázcích je postupný vývoj .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#5 Nový příspěvek od Milan134 »

Ano, planujem to kupit. Svetlu vysku vymenou kolies, ale uzavierku?? neviem ako. Ma niekto skusenost s tym skusenosti??? Ake kolesa ako dopasovat?

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#6 Nový příspěvek od Milan134 »

Vladimír2 píše:...tu máš něco pro inspiraci . Traktor je taky z DESTY 1622 . Na obrázcích je postupný vývoj .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vyzera to vyborne. Su ktomu aj dalsie informacie...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor z desty

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Kolesá dopasuješ akékolvek, ale zmenou velkosti sa ti zmenia aj pojazdové rýchlosti. Uzáveierku bez strojárskeho vybavenia(sústruh,fréza) neurobíš. Druhá vec je , že ak ten diferák nie je na to stavaný tak pri použití uzávierky niečo povolí. Volakedy som tak dorobil uzávierku do 1203ky a najskôr mi pri jej použití praskali kolíky na poloosiach,potom som raz celý diferák rozlúskol ako orech. :-/
Už neviem aká na tom traktore bola cena , ale ak ho chceš kúpiť , treba sa zmieriť s určitými obmedzeniami plynúcimi z jeho konštrukcie. :ano:

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#8 Nový příspěvek od Milan134 »

Ked by som zmenil velkost kolies, musim pridat aj dalsiu prevodovku, aby som mohol upravit pojazdovu rychlost. Prevodovka musi pasovat k motoru, tak asi len prevodovku z 1203 ??? Alebo, vymenit aj motor a dat iny motor s prevodoukou. Ked, tak asi uz diesel motor... Kazda zmena na seba viaze dalsiu zmenu... Zatial len uvazumem, co vylepsit a akym smerom sa vybrat...
Potrebne veci na uzavierku, vedel by som dat urobit na sustruh, frezu atd. Diferencial atd. myslim, ze je to dost mohutne, stavane na velku zataz pri VZV. Len keby boli napady ako uzavierku dorobit, nema niekto s tym skusenosti...
S urcitymi obmedzeniami z jeho konstrukcie sa budem musiet zmierit, ale uvazujem aj nadtym co by sa dalo zmenit...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor z desty

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Moja skúsenosť je, že ak to nemáš stavať od začiatku, tak vyberaj taký čo už nebudeš nič meniť. Ak pozrieš do mojho vlákna tak tam uvidíš ako sa dopasováva čelák dodatočne na traktor, teraz pridávam redukčnú a nie je isté či sa to vôbec podarí. :-/ Tiež som si pri kúpe hovoril základ je dobrý a už len tieto drobnosti vylepším. Trt makový je to prekopávanie celej konštrukcie. Kvoli prevodovke už mám zlikvidované celé riadenie, takže aj to pojde nanovo. Niečo z hydrauliky a zrazu je v traktore 3x kúpna cena a ešte sa to nehýbe. :pistol:
Ten tvoj traktor nemá vzadu vôbec TBZ , už len to je robota na mesiac a podla fotiek aj kopa rezania do rámu.
A ešte ak je to naozaj 1622 tak tam je priamo spojená prevodovka s diferákom tam už nič nevložíš.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#10 Nový příspěvek od Milan134 »

Dobra rada: vyberaj taky co uz nic nebudes menit.
Pre mna je zaklad, tahat vlecku po poli atd. Odviest, priviest... Dufam, ze na to bude dobry. Trochu ma trapi ta svetlost a pojazdova rychlost, sila no mozno bude dostacujuca.
Ma niekto s tym skusenosti, pozna to niekto..??? Na rychlost su vypocty, no neviem pomery prevodovky a diferencialu, otacky za akych pracuje motor atd.
Uzavierka je hudba buducnost, ked by sa dala urobit a velmi by chybala.
Urobit TBZ to je robota na zimu a dlhe vecery... Rezania a potom zvarania sa nebojim, takou pracou sa zivym.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor z desty

#11 Nový příspěvek od oco13 »

Rýchlosť je rovnaká ako desta 1622 teda cca20km/h max.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor z desty

#12 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...chce to jen trochu hledat . Tu máš vlákno , kde se hodně dovíš. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... r+od+novak

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#13 Nový příspěvek od Milan134 »

[quote="Vladimír2"]
Dakujem.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor z desty

#14 Nový příspěvek od Milan134 »

Dobre vlakno, pomoc, navod atd. od pana Novaka.
Cital som predtym vlakno od pana Terablick, ale tam sa mu nezobrazuju fotky, bez foto to nieje ono.
Na nete som nasiel informaciu o Š. 1203; v cca polovici 90.rokoch bolo vyrobené niekoľko kusov aj dieslovým motorom Škoda Felicia 1.9D 47kW (resp.výrobca motora VW)
Skusal niekto na prevodovku z 1203 dat, davat motor z Felicie 1,9D???
Ci to sadne, ako to sadne, ci nesadne... Hladal som nieco o tom, nic som nenasiel...
Vopred dakujem za informacie o tom...

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor z desty

#15 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ale ty origo 1.9D v 1203 měli převodovku Peugoet, ne Škoda/TAZ
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“