Iseki TU 127

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#46 Nový příspěvek od cobain_sk »

Ladiki mit takovou kouli jsem hero of the day. Aktualne toho mam vyse dvoch hlav. Mam rozrobeny okopavac do vinohradu medzi hlavy. Obracacie teleso pre pluh jednoradlicny. Do toho dokoncujem altanok. Som vyuceny slaboprudar, pracujuci ako IT. Takze moje otazky su obcas polozene svojsky. Zvaram ako viem ( niekedy lastovicka krajsie lepi hniezdo), som vsak svojsky a nevzdavam sa. Forum citam postupne. Ako byvaly spoluziak raz bol vyriekol” ludsky mozok dokaze spracovat a uchovat urcite mnozstvo informacii denne” to akceptujem.
Takze fotky pribudnu postupne ako budem veci dokoncovat. Mam rad veci dotiahnute do konca i ked obcas to trva dlho.
Dalsia vec je ze nie vzdy je mozne nieco odfotit a zachytit tak podstatu. Ale snazim sa. Dnes som vymenil klinovy remen. Povodny bol vytahany. Inac da sa kupit aj original za cca 13€ mitsubishi md 017016. Volil som nahradu za 4€ ma sice zubky ale nepredpokladam, ze by sposoboval vazny problem. I ked sa mozno mylim.
Obcas pisem z mobilu a nastane zamena pismenok, ale ani google nie je dokonaly.
Nadalej vask s usmevom a priatelstvom...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 127

#47 Nový příspěvek od ladiki »

já to vše beru......a myslím, že mám pochopení......také mám své "problémy".....jen se snažím říci, že drtivá většina neví , jak vypadají svody na Tvém Iseki......
Má profese je traktorům úplně vzdálená.....ale pokud něco v životě chci....je to o prioritách......a jestliže sem hodíš něco do "placu" tak nemůžš čekat zázraky :friends: a jestli teď na "to" nemáš čas, tak to sem napiš, až čas mít budeš.....This is life ;-)

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#48 Nový příspěvek od cobain_sk »

https://youtu.be/-bdSTDzkXo4
Ahojte,
nejake prace vo vinohrade

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 127

#49 Nový příspěvek od ladiki »

z vihohradu mám nejraději konečný produkt ;-) :) třeba vlivem sucha a tepla, budu jednou také vinařem :potlesk:

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#50 Nový příspěvek od cobain_sk »

Ahoj, sucho tiez nie je dobre. No prvy produkt tohtorocnej sezony vytvoreny, ostatne asi o tyzden vypukne. Skoda ze som nebol na novosadskej brazde pozriet. Ale ked pojdem niekedy mozem doniest nieco na kostovku. Teraz som cez vikend testoval pec, kacka sa podarila, a dnesne podpecniky mali tiez uspech.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Iseki TU 127

#51 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...novosadská brázda neměla chybu a Ty máš škodu , že jsi nebyl !

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Iseki TU 127

#52 Nový příspěvek od Veteranista! »

ladiki píše:z vihohradu mám nejraději konečný produkt ;-) :) třeba vlivem sucha a tepla, budu jednou také vinařem :potlesk:
U nás v Těšnovicích vinohrad je, tak můžeš taky zkusit.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#53 Nový příspěvek od cobain_sk »

pre Vladimira, Stevo bol chcel som ist aj ja ale bohuzial ine povinosti nepustili, no hadam mi bude raz dopriate si to ist pozriet, a neskor sa mozno po nazbierani odvahy aj zucastnit.

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Iseki TU 127 -pluh

#54 Nový příspěvek od cobain_sk »

Ahojte, tak sa mi vcera vecer podarilo spravit pluh obracak.
Okopirovany zaves a otacaci mechanizmus, pluhy pouzite vari. pobodovane aby to drzalo a dalo sa vyskusat.

Skuska prebiehala postupne v zahrade no mam to tam rozorane ako keby tam dive svine chovam. Ked som dosiahol zhruba pozadovany efekt vyskusali aj chlapci za zahradou. Len to zelene hnojivo co teraz vsade sadia bolo vyssie ako traktor.

Musim sa este naucit si to riadne zostelovat. A na prvotinu by to mohlo byt. A mozno ma zvozite pod ciernu zem :smich: .

prikladam nejake foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Uvazujem ze zohnat este dva taketo pluhy (lavy pravy) a spravit si dvoj pluhovy obracak. Mne staci ak zoriem na tych 15-18 cm. I ked som vcera meral hlbku brazdy a miestami bola az 22 cm.

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#55 Nový příspěvek od cobain_sk »

Takze dnes poobede som prisiel na to ze som ohol predrezavac niekde :shock:

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#56 Nový příspěvek od cobain_sk »

Tak nedostatky najdene a je teda este co riesit, ale na to ze to je moj prvy pluh je to celkom dobre. Osobne som neocakaval ze tam to ma tolko veci co urci ako sa pluh sprava a este k tomu obracak.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Iseki TU 127

#57 Nový příspěvek od Širon »

No vidiš,na to že to je zkouška a to hnojení jak prales, jsi to zvládl celkem dobře. Dodělat to na dvoják a bude to super.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#58 Nový příspěvek od cobain_sk »

Uvazujem nad dvojakom, ale obracakom. Zatial to je vsetko v stadiu vyvoja a skumania.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 127

#59 Nový příspěvek od ladiki »

4 Cobain: z vlastní zkušenosti vím, že zkušenost je nepřenositelná a každý si tím nastavením a laděním musí projít....palec hore za odvahu , výsledek dobrý není, ale to neznamená, že jednou nebude super :friends:

cobain_sk
Příspěvky: 192
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Iseki TU 127

#60 Nový příspěvek od cobain_sk »

ladiki dakujem, vcera vecer som doniesol dva pluhy rovnake, lavy a pravy. Dnes ich chcem prehodit a bude sa testovat dalej.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“