Neznámý horský malotraktor

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
milan222
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 09, 2009 8:22 pm
Bydliště: Trutnov

Neznámý horský malotraktor

#1 Nový příspěvek od milan222 »

Potřebuji poradit co je to za malotraktor. Nikde o něm nemůžu nic sehnat. Tak kdyby někdo mohl poradit, kde se něco dozvědět, nebo kde sehnat informace a další věci, byl bych moc rád. Mám ho doma a nic o něm nevim :(
Přílohy
predek, vyvod na predni obracak?
predek, vyvod na predni obracak?
radici paka, dve na hridel a bocni na sekacku, posledni 4x4
radici paka, dve na hridel a bocni na sekacku, posledni 4x4
zezadu 2
zezadu 2
stitek zbliska
stitek zbliska
stitek celej
stitek celej
zepredu podruhe
zepredu podruhe
zezadu
zezadu
motor s dynamostarterem
motor s dynamostarterem
rizeni
rizeni
zepredu
zepredu

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Neznámý horský malotraktor

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No dyť to je na štítku napsaný
je to značka Rapid
Fabrika je ve Švýcarsku d Dietikonu u Zurychu
http://www.rapid.ch/

a na stránce http://www.rapid.ch/en/rapid-technic/ píšou o historii firmy a o typech co delali - o tom tvém typu HEUREKA na té stránce píšou, že se dělal od roku 1972

Wurde die Rapid Heureka, einem Mähtraktor, der auf der Basis eines Einachsers entwickelt, die sich als bahnbrechend in der Rationalisierung der Heuernte in Geländen bis zu 65% Hangneigung erwies. Die Entwicklung von Mähtraktoren wurde mit dem Rapid MT 200 1992 eingestellt.

Je jich spoutsty k vidění , když přez Švýcary pojedeš - těchle a i modernějších a nebo i těch stařičkých.

Ta firma dělala nejdřív jednoosé frézy s hnanou vlečkou, a základ toho jednoosáku je i v tomto co je na tvých fotkách, jen je náprava širší, a je asymetricky rozšířená. Díly náprav, předody a motor budou shodné s jinými výrobky Rapid - stejné, jako u těch jednoosáků s hnanou vlečkou.

Jaký tam máš motor ?
Je tam benzinový motor značky MAG (Motosacoche) asi , ???
, Ale dělali i s Dieselem zn.SLANZI

A GRATULUJU, že ho máš doma !!!! 8)
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Neznámý horský malotraktor

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

zde na veteranforu se o tom stejném stroji co Ty máš Rapid Heureka píše
http://www.veteranforum.cz/index.php?id=107
jeden člověk tam psal, že má k tomu i katalog náhr.dílů a příručku uživatele v němčině a faranštině.
Je to teď na tom foru na první straně asi v první třetině odshora

Obrázek
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Neznámý horský malotraktor

#4 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,u nás mívali benzínového rapida heureku za komanča na JZD a vysíkali stým pasínky a kdejaké nepřístupné místa.Nevím kde sa potom zmiznla ale dneska stejně nepasů a na nejaké přesíkaní grap z vysoka serů,to sa rači vyjme z dotací a nechá zarůsť dvůmetrovýma kopřivama.
Kámoš ju kůpíl také na přesíkání pasínků asi před zhruba 7 roky za nejakých minimálně 50 tisíc,takže máš celkem hodnotný a po všech stránkách velice kvalitní stroj.
Není dávno sem v kovošrotě narazil na kosu s takovým podobným uchycením,byla úplně zánovní,viditelně v červenéj barvě tak mňa hneď napadlo,že taková velká kráva byla asi z heuréky.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

milan222
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 09, 2009 8:22 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Neznámý horský malotraktor

#5 Nový příspěvek od milan222 »

je to benzinak (special)
znacka je MAG, jak pisete.
momentalne spadl remen pro vyvodovou hridel na sekacku (kolo na boku), a pretrhl se. dal by se vymenit bez nutnosti demontovani motoru? jake je dobyjeci napeti? ja sem si vyrobil indikaci stavu aku, ale pri jizde mi indikace neukazala nikdy 14V jako u osobaku ale jen 12V. taky schanim zapojeni elektroinstalace, protoze puvodni majitel to predelaval, ale nedodelal, a tak to davam do puvodniho stavu. akorad sou tam draty, ktere nevim kam zapojit...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Neznámý horský malotraktor

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

milan222 píše:je to benzinak (special)
znacka je MAG, jak pisete.
momentalne spadl remen pro vyvodovou hridel na sekacku (kolo na boku), a pretrhl se. dal by se vymenit bez nutnosti demontovani motoru? jake je dobyjeci napeti? ja sem si vyrobil indikaci stavu aku, ale pri jizde mi indikace neukazala nikdy 14V jako u osobaku ale jen 12V. taky schanim zapojeni elektroinstalace, protoze puvodni majitel to predelaval, ale nedodelal, a tak to davam do puvodniho stavu. akorad sou tam draty, ktere nevim kam zapojit...
Tak se zaregistruj na to veteranforum
http://www.veteranforum.cz/index.php?id=107
a napiš do toho tématu, že máš taky ten traktor a že máš zájem o návod a seznam dílů.. Ale to forum má nějak strašně divný systém.

Ale na práce co Ty chceš dělkat ty knížky nepotřebuješ - ta elektrika bude jednoduchá a možná bude stačit se poradit nekde v opravně větších sekaček - budeš tam mít elektriku spíš jako na velké sekačce, než jako v autě.

A co tam máš za motor MAG ? Dvouválec ?? Kolik obsah a výkon ?

MAG to je úžasná značka. Ta firma proslula výrobou motorů do závodních motorek - MOTOSACOCHE - čti MOTOSÁKOŠ
http://images.google.cz/images?hl=cs&so ... a=N&tab=wi
ooooooooooooo

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Neznámý horský malotraktor

#7 Nový příspěvek od mufik »

Mám ho doma taky ale se špatným benzínovým motorem.Nemám ale čas to dávat do kupy,tak bych ho i prodal,koupil jsem si totiž mitsubishi mte 2000 d.Kdyby měl někdo zájem tak volat na tel.603 530 341.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Neznámý horský malotraktor

#8 Nový příspěvek od smirad »

me by se takova masinka moc hodila na dosekavani pastvin v kopcich, kolik bys za to chtel? Krome motoru to je funkcni? Je k tomu lista? Diky za odpoved

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Neznámý horský malotraktor

#9 Nový příspěvek od mufik »

Lišta k tomu není a chybí tam ten náhon.jinak je kompletní ale rozebrané,nemám vůbec čas to složit.Potřebuju taky sekat ve svahu,tak jsem koupil mitsubishi MTE 2000 D,a upravuji ji pro tento účel,což mě přišlo méně pracné.Za toho rapida bych chtěl 25 000,-takže kdyby byl zájem tak volat na tel.603 530 341.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

milan222
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 09, 2009 8:22 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Neznámý horský malotraktor

#10 Nový příspěvek od milan222 »

trochu obnovím téma... netušíte, co vše udělat, aby tenhle traktor mohl jezdit legálně po silnici?
slyšel jsem o tom, že stačí u zemědělských mašin zaplatit pojištění.
ale asi budouchtít číslo rámu, motoru, a nic takového jem nenašel. jen ty va vyfocené štítky...

jo a sháním na to vypínací ložisko dle rozměrů v příloze.
Přílohy
spojka ložisko heureka.JPG

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Neznámý horský malotraktor

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Ložisko nemám a pokud jde o provoz na veřejných komunikacích, pak je třeba nějaký doklad, který prokazuje způsobilost k takovému provozu. Pojistka samotná nestačí. Je to tu řešené mnohokrát.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“