Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6391 Nový příspěvek od Hari »

roman79 píše:Ventil otoča len jeden, ale taký istý je aj na pridvihovanie ramena pri kopani tvrdej hliny. Na mojom to je, ale či to majú aj iné typy...
Vies mi to prosim ta cvaknut, kde presne a ako to mas umiestnene?
Ja mam ventil ked stojim vzadu a pozeram na otoc na lavej strane trosku pod kabinou. Na pravej strane je tiez nieco podobne v systeme, ale nie je to take iste, tak neviem, ci to mam odtial dolovat von a pozerat, ci je to to iste... :roll:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6392 Nový příspěvek od Atlan »

Mozno vyzeraju rovnako ale niesu rovnake.

Dole je len spatny ventil ktory ma za ulohu pustit tlak do dvojiciek otoca a nepustit ho spat. Cize ma slabu spruzinu.

Ale na rozvadzaci je poistny ventil nastaveny na 10MPa ci kolko pozri navod, a ten sa otvori az pri tlaku vecsom ako 10MPa. Tlak je urceny silou spruziny + podlozka.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Milan 48
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm
Bydliště: Osadne

Re: Bielorus EO 2621

#6393 Nový příspěvek od Milan 48 »

Zdravim pani.
Prepacte dlho som tu nebol, trochu som aj na to zabudol.
To lozisko bolo kryte, len ho tak zozrali vypinacie packy, aj tie sme museli menit.
Jedno ma trapi, po vymene loziska, lamiel, paciek, nastavene podla prirucky, zase otlaca aj do noveho loziska. :'( :'( :'(

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Bielorus EO 2621

#6394 Nový příspěvek od Deane7 »

Ahoj, ako hlboko vykope Bielorus? Potrebujem vykopať studňu, chalan má mať požičaný Bielorus, že by mi trochu pomohol.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6395 Nový příspěvek od roman79 »

Atlan píše:Mozno vyzeraju rovnako ale niesu rovnake.

Dole je len spatny ventil ktory ma za ulohu pustit tlak do dvojiciek otoca a nepustit ho spat. Cize ma slabu spruzinu.

Ale na rozvadzaci je poistny ventil nastaveny na 10MPa ci kolko pozri navod, a ten sa otvori az pri tlaku vecsom ako 10MPa. Tlak je urceny silou spruziny + podlozka.
Nechcem rýpať, ale mal si ich rozobraté, alebo meral si tie pružiny?
Ja som mal ten pridvihovací nastavený na cca 8 MPa a ten do otoča je tiež plus mínus rovnako. Nemôže to púšťať tlak stále. Prečo by robili dva rôzne ventily keď vyhovuje jeden.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6396 Nový příspěvek od roman79 »

Milan 48 píše:Zdravim pani.
Prepacte dlho som tu nebol, trochu som aj na to zabudol.
To lozisko bolo kryte, len ho tak zozrali vypinacie packy, aj tie sme museli menit.
Jedno ma trapi, po vymene loziska, lamiel, paciek, nastavene podla prirucky, zase otlaca aj do noveho loziska. :'( :'( :'(
Ten spojkový posilňovač ti netlačí patky k zotrvačníku?
Mne tlačil. Tak som ho otočil. Teraz drží pedál hore.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6397 Nový příspěvek od roman79 »

Deane7 píše:Ahoj, ako hlboko vykope Bielorus? Potrebujem vykopať studňu, chalan má mať požičaný Bielorus, že by mi trochu pomohol.
Bielorus kope podľa toho akú má lopatu. S drapákom kope asi o meter hlbšie. A keď mu na drapák urobíš predĺženie a na násadu tiež tak to dáš ešte +2m. Takže do cca 7m by si mohol ísť.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Bielorus EO 2621

#6398 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak to by mi stačilo, len neviem ako je vybavený.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6399 Nový příspěvek od Killer Koly »

Deane7 píše:Ahoj, ako hlboko vykope Bielorus? Potrebujem vykopať studňu, chalan má mať požičaný Bielorus, že by mi trochu pomohol.
rozmery a dosahy jsou v prirucce co je tady na strankach ke stazeni
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

EDOVA 30 4x4
Příspěvky: 237
Registrován: stř led 04, 2012 5:45 pm
Bydliště: Osvětimany

Re: Bielorus EO 2621

#6400 Nový příspěvek od EDOVA 30 4x4 »

zdravím po dlouhe době potřeboval bych poradit jake gumy dat na rusa do zadu mel jsem tam ruske 15,5-38 8 pl. Nevim jestly tam mužu dat traktorove 8-10 platen jestly ty ruske nejsou nejak zesílene .Určitě se to tu probíralo jenom nevim kde dekuji za pomoc.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6401 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Zdravím,mám nyní doma také Bělorusa ,teče olej z jedné pístnice na výložník olej ,tak to chci přetěsnit a kde sháníte manžety ?
Také mám opravit vrtuli za chladičem,která má úplně volnou hřídel a litá do všech stran.Odpoledne se na to podívám,v čem je problém.
Nejvějtší problém bude s podpěrami.Jsou tam kola 18,4x38 a podpěry tam jdou dát,ale kola mají větší průměr a tak tam podpěry nejdou sklápět.
Pokud by někdo měl dobrý nápad nebo zkušenost ,tak se ozvite!

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6402 Nový příspěvek od Jan_2 »

EDOVA 30 4x4 píše:zdravím po dlouhe době potřeboval bych poradit jake gumy dat na rusa do zadu mel jsem tam ruske 15,5-38 8 pl. Nevim jestly tam mužu dat traktorove 8-10 platen jestly ty ruske nejsou nejak zesílene .Určitě se to tu probíralo jenom nevim kde dekuji za pomoc.
Voltyre 10 platen maji pri 30 km nosnost cca 2900 Kg, jestli si to pamatuju dobre, podle stitku ma bagr na zadku 4500 kg. Takze by mely byt v pohode. Ted uz i tady v cr je firma, co na nich nerejzuje 4000 na kuse.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Milan 48
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm
Bydliště: Osadne

Re: Bielorus EO 2621

#6403 Nový příspěvek od Milan 48 »

roman79 píše:
Milan 48 píše:Zdravim pani.
Prepáč dlho som tu nebol, trochu som aj na to zabudol.
To lozisko bolo kryte, len ho tak zozrali vypinacie packy, aj tie sme museli menit.
Jedno ma trapi, po vymene loziska, lamiel, paciek, nastavene podla prirucky, zase otlaca aj do noveho loziska. :'( :'( :'(
Ten spojkový posilňovač ti netlačí patky k zotrvačníku?
Mne tlačil. Tak som ho otočil. Teraz drží pedál hore.
Nastavil som packy tak aby sa nedotykali loziska, po vymene vsetkeho pedal isiel sam hore, teraz zase nie musime mu pomahat nohou. Pri odhrani snehu po dedine to dost ide na nervy.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6404 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Zdravím,
potřeboval bych obrázek vodní pumpu v řezu.
Opravoval ji někdo ?
Díky!

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6405 Nový příspěvek od Jan_2 »

muzu vyfotit sadu na opravu.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“