Sázení brambor

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Sázení brambor

#16 Nový příspěvek od saano »

Vopred sa ospravedlňujem ale ,
kto povedal že sto vyrastú zemiaky?

Podľa mňa krabička plná Tic-Tac. :smich:
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázení brambor

#17 Nový příspěvek od Tomáš »

Koukám že to tu je samý rejpal :smich: a nemá představu jak se dnes hnojí.
Zahrádkář nebo nějaký rejpal si koupí toto hnojivo https://www.hnojiva-eshop.cz/hnojiva-na ... ambory-5kg
Kde je doporučené dávkování : 80g/ 1m2 (800 kg na Hektar) to je o 100 procent více než dávám já ve videu :smich:
Každý si myslí jaký nemá dobré a zdravé vlastní brambory ze zahrádky
Tak a teď Vám přeji dobrou chuť ;-)
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Sázení brambor

#18 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tomáši, já vím, že to bereš sportovně a to je dobře, protože nasrat tě fakt nechce, teda aspoň jáné, ale je to o tom že právě vím jak se dnes hnojí jen proto aby jich narostlo hafo, ale spíš ty zahrádkáři nemají představu o tom , že brambory narostou i bez toho chemickýho hnojení a bez postřiků, třeba jich nenaroste tolik, ale aspoň jsou k jídlu a věř mi, že jsou úplně jiný než ty chemicky vyhnaný. Mám v tom 25 let skušenost sokromě a hlavně porovnání s několika letým pěstováním u státního statku kde se hnojilo právě těch 8 metráků na hektar. Statecký v půlce zimy tekly ze sklepa a doma nevyhodím do jara dá se říct špatnou bramboru.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázení brambor

#19 Nový příspěvek od Tomáš »

Jirko ale že Statecký v půlce zimy tekly nemusí hned znamenat větší podíl hnojiva.
Spíš mechanické poškození a nebo se stane že se plíseň dostane až do hlíz.
Dnes se například bramborárnách používá různý chemie např. suberizace tj. na zahojení mechanických poškození hlíz a nebo chemie pro chemickou zábranu klíčení (inhibici klíčení)
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Sázení brambor

#20 Nový příspěvek od padesátka »

Mně jen zarazilo že těch 80g nesypeš na plochu metru ale do řádku 5cm širokýho a 1m dlouhýho ke asi 4hlízám o to mi šlo :friends: Já když přihnojuju tak před sázením přejedu kultivátorem poházím hnojivo a pak zapřáhnu sazeč a sázím.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Sázení brambor

#21 Nový příspěvek od PEST »

Takzvané hnojení pod patu, dnes hodně používané, při menším množství lepší výsledek. Někde jsou na netu i studie na tohle téma. Já se teda snažím pod brambory nacpat hnůj ale tak vždycky to taky nejde takže pak NPK, prihnojit ledkem, a když stříkám mandelinku nebo plíseň rozpouštím ještě mocovinu. Ale nijak to nepřeháním abych tam toho valil tuny, brambory drží do jara a jsou chuťově dobré.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázení brambor

#22 Nový příspěvek od Tomáš »

PEST píše:Takzvané hnojení pod patu, dnes hodně používané, při menším množství lepší výsledek. Někde jsou na netu i studie na tohle téma. Já se teda snažím pod brambory nacpat hnůj ale tak vždycky to taky nejde takže pak NPK, prihnojit ledkem, a když stříkám mandelinku nebo plíseň rozpouštím ještě mocovinu. Ale nijak to nepřeháním abych tam toho valil tuny, brambory drží do jara a jsou chuťově dobré.
Ano přesně tak. Hnojení pod patu s menším množstvím a lepším výsledkem.
Někdo dává ještě k močovině draselnou sůl.
Stříká se i listové hnojivo s draslíkem a to zejména při nižších teplotách když není draslík přijímán kořeny
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázení brambor

#23 Nový příspěvek od Tomáš »

padesátka píše:Mně jen zarazilo že těch 80g nesypeš na plochu metru ale do řádku 5cm širokýho a 1m dlouhýho ke asi 4hlízám o to mi šlo :friends: Já když přihnojuju tak před sázením přejedu kultivátorem poházím hnojivo a pak zapřáhnu sazeč a sázím.
Asi jsi zapomněl :zapomel: že dávám 400 kg na hektar tj.40g na m2 tj.cca 3Og na metr řádku. Řádky mám 75cm od sebe
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Sázení brambor

#24 Nový příspěvek od padesátka »

Vím že dáváš poloviční dávku napsal jsem to blbě tady šlo o zahlazování řádku to se mi líbí 8) pokud jde o ostatní přihnojování přímo k hlízám teď se píše i na list při postřiku tak to se na mně nezlob-nelíbí-brambory dávám několik let jen část na stejné místo(nemám tak velký pozemek) s výnosem problém nemám hnojím hnojem co mám doma + leta házím jen ledek poslední 2 roky MPK letos bude zas jen ledek.Co se týče postřiku tak mospilan 1x a plíseň 2x kuprikol jinak nic.Když vařím svoje brambory tak to je v kuchyni vůně když si koupím nebo dostanu už při vaření je to cítit a o chuti to nemá cenu psát.

Odpovědět

Zpět na „Videa našich strojů“