Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#3946 Nový příspěvek od Baťa1 »

na ty šestidrážky nebo i jiné rovnoboké drážky 3; 4; 8 atd musiš mět takovó tu speciální frézu kotóčovó jak sem tě ukazoval jináč to je všechno ostatní jenom fušování ikdyž třeba i s dobrým výsledkem to nepopírám
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Nefunkčí rychloposuv

#3947 Nový příspěvek od winch »

RNDRND píše:Ahoj. U frézky FA3V se objevila tato závada, kdy v žádné ose nejde rychloposuv.
- vřeteno se netočí, páka v poloze "posuv" nic se neděje, páka v poloze "rychloposuv" je v činnosti strojní posuv rychlostí navolenou na páce rychlostí posuvu
- vřeteno se točí, páka v poloze "posuv" je v činnosti strojní posuv rychlostí navolenou na páce rychlostí posuvu, páka v poloze "rychloposuv" je v činnosti strojní posuv rychlostí navolenou na páce rychlostí posuvu

Ví někdo, kde je problém ?
Na tej skrini radenia posuvov- vpravo pod kolečkom pozdĺžneho posuvu je skrutka s drážkou na šrobovák- asi m20 (môže byť, že tam je iba otvor- skrutka sa stratila). Vyšrobuj ju, a dlhším šrobovákom tam pritiahni štelovací šrób. Blbo sa to hladá, ale dá sa to. Je to ten v krúžku, ten nad ním je zaisťovací.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

RNDRND
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 03, 2013 8:00 pm
Bydliště: Praha

Re: Frezka TOS FA3U

#3948 Nový příspěvek od RNDRND »

Tak tím to není :-(

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Frezka TOS FA3U

#3949 Nový příspěvek od mufik »

Takto se dělají šestidrážky v rusku!
https://www.youtube.com/watch?v=NBcMiSbKSxY
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3950 Nový příspěvek od kenybz »

no ale podařilo se sice video je nastřihané tak kdo ví na kolikátý pokus, ale možnost jak to drážkovat na soustruhu je :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Zbýňa
Příspěvky: 53
Registrován: úte srp 31, 2010 9:55 pm

Re: Frezka TOS FA3U

#3951 Nový příspěvek od Zbýňa »

Jako provizorní kutilský řešení je to ocenitelný, ale je důležitý poznamenat že to co tam vyrobil nemá se skutečným tvarem šestidrážky nic společnýho!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3952 Nový příspěvek od kenybz »

to je bez debat já si cením jak ti rusáci jsou vynalézaví..jako český člověk si taky poradí když musí ale tam to jde kolikrát až za určité hranice :shock:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3953 Nový příspěvek od ota »

Nu a jeden zase trochu s tou cenou ,,blázen" https://www.sbazar.cz/RadonM
Tuší, že má doma poklad. A ještě ceny bez DPH. Kdysi dávno jsem volal na inzerát když jsem scháněl frézku. A prodejce taky měl napsáno: ,,stroj po GO v perfektním stavu" Tedy jsem se ho tázal, kde, která firma provedla GO. A on že GO dělal doma. No kdo tědy přebrušoval, zaškraboval spasovával vodící plochy. Kde m u hoblovali dosedací plochu na stole? Prodejce: nebylo třeba nic spasovávat. Mašina byla spasovaná. Hoblovat stůl, jak bych to chtěl dělat na hoblovce na dřevo, hoblovat železo! Dále elektroinstalace je nová? Ne původní, je pěkná a není třeba se do ní hrabat. A nakonec tedy aspoň povídal, že celý stroj je nalakovaný. Barva že pěkně drží a jen se leskne. Však si prej dal s tou štětkou záležet!
Nuž i takovéhle generálky jsou. Ponatíráš ščetkou a je genrálka hotová. Ale tenkrát ten strejko měl tu cenu tak nějak normálně. Ale tady tenhle to je mazec, Jo to do sekce ,,lidi se zbláznili" spíš. :vysmech: Za 4 frézku 185 000 Kč +DPH, tak to musel slítnout ze žebříku a narazit si škécu fest!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3954 Nový příspěvek od vitex »

Mě připadá,že to vynásobil nárůstem cen žvýkaček a přidal bulharskou konstantu. :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3955 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem dneska zase dělal na frézce trochu ,,neobvyklou věc". Přijel známej pán a jestli bych mu srovnal výfuk od Oktávky. Že pořát špekuloval, kde mu to čoudí u motoru. A nakonec už povyndaval všechno možný až na přírubu u motoru. Je tam takové tvrdé těsnění a tam mu to hulilo. No co upnul jsem to do mašiny a vyrovnal tak nějak do roviny na hodinky a přejel. Celkem to bylo na krajích slušný. Ale musel jsem z toho vzít 0,7 mm nakonec, aby to bylo ,,čistý" No snad to bude teď už dobrý.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
No a pak tu mám na opravu čtyři malenko jetý hlavky na Zetora pro kámoše. Vyvrtat tu šišatou díru, udělat závit a našroubovat záslepky. On má noví hlavy a starej blok. A těma dírama by mu tekla voda do oleje. Tak jsem to aspoň vyvrtal. Závit zase třeba zítra a vložky k tomu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3956 Nový příspěvek od Ondras83 »

chlapi...na tu moji frezku

Obrázek
sehnal jsem pastorek (shanel jsem celej uhlovej prevod do skrine posuvu)

Sehnal jsem i skicu tech kol - celyho toho prevodu. Bracha mi to prekresli na vykres (resp. to nejspis necha prekreslit) a ted prichazi moje otazka, jeslti je nekdo tady schopnej to vyrobit a nejlip i nechat spravne zuslechtit (vubec nevim, jeslti to ma byt cementovany, kaleny nebo co s tim)

pastorek uz mam - poskytnu jako mustr, jestli to bude potreba, takze potrebuju to vetsi kolecko se zubovou spojkou, je tu někdo, kdo by to zvladnul? (zadarmo to nechci)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3957 Nový příspěvek od Ondras83 »

tady poskytuju tu skicu (ani nevim, kolik by si za to v TOSu olomouc rekli, ale za ty kola chteji vic jak 7tis), snad to tedy nekdy nekomu k necemu bude

Obrázek

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3958 Nový příspěvek od kenybz »

u nás ve šrotě teď takové kola byly ale jedině to vzít a změřit jestli to tam ovšem je
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3959 Nový příspěvek od winch »

Pre lepšiu predstavu- takto to vyzerá-(je to to lavé)
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3960 Nový příspěvek od kenybz »

v pondělí sa mrknu jestli to tam bude byly tam aj další kola některé i vyražené číslo dílu cca celkem 20 koleček
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“