Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: Frezka TOS FA3U

#3481 Nový příspěvek od scorpion.at »

capumpor píše:Ještě Vám něco prozradím. Nedávno jsem se dozvěděl za jakou cenu koupil největší český hamižník se stroji celou zastrčenou zkrachovalou továrničku na hranicích a protočili se mi panenky.
Když si vezmu, že tam kámoš nabízel jen za 5 strojů cca 350tisíc a já dalších cca 80 za dva stroje.
Bylo tam cca 50 nejrůznějších strojů. Frézky, vrtačky, soustruhy, všechny možné brusky vč. vybavené BN102C a BPH320A. Lisy CTC5, dvě CNC pásovky, padací nůžky...Ke všemu hromady příslušenství, výdejna nástrojů, kalibrační laboratoř , nový dílenský nábytek, sklad materiálů dokonce i Octavia Scout. To vše kromě auta za 700tisíc. Zkrátka správci konkurzní podstaty si nechtěli předělávat práci prodejem po kusech.
Kdybys jim dal do kapsy pul až jeden mega tak si to za ty prachy měl možna za 500 tisíc na fakturu tak to ty kurvy dělaj
úplatek mezi 100 až 300 tisíci je pro ně urážka , oni nežiji s výplaty a odměny za prodej , ale z úplatku a když sou šikovní dokažou i stroj nějaký nezapsat do seznamu a pak ho střelit za 3
cenu s komplet příslušenstvím, mám s něma bohaté zkušenosti bohužel

několik těchto darebáků je i zde na fóru a jen sonduji kdo co píše

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3482 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, dneska jsem si povídal, že Ti vyfotím ty placky co mám jako zábrany na mašině. Vzpoměl jsem si v průběhu dne asi 5x a nakonec jsem na to stejně zapoměl. :(
Právě jsem kdysi vzal co bylo po ruce. Špony lítaly všude a já vytáhnul kde jsem co našáhnul a dal tam. No a už to nějak zůstalo. Vzadu mám takoví plastoví desky. Je to asi 5 mm silnej plast. Když si vzpomenu, že jsme z toho kdysi cosi vyráběli a vyhazovali jsme zbytky do kontejneru a já si vzal jen pár! No mistr byl rád že to zmizelo, protože to bylo jako odpad. Už se to nedalo na nic tenkrát využít. Třeba 2400 mm dlouhej a 200 mm širokej pás. A bylo jich třeba 40 ks! A já si říkal na co to budu tahat dom, až budu potřebovat, tak si udělám na míru.
Takže vzadu plastoví deklíky. V předu jsou to z 1 mm plechu. Ty jsem tuhle vystříhal nůžkama ke svěráku. Protože mi tam lítala voda a tak jsem to přistřihnul a dopasoval. Ty plastoví chci taky vyřezat a dopasovat ke svěráku. Normálně je to vsazený v T drážce jen. No a ještě mám takoví placatý podložky s asi 20 mm ohybem a ty se nasadí až na svěrák a položí na stůl. Mají dole dírky, aby vytejkala voda z toho. Potom druhej den jen vezmu a vyklepnu do sudu se šponama a je uklizeno. No ale to z obrázku jsem vybral lopatkou a potom vysál vysavačem. Tahle chladící kapalina je dělaná aby dobře okapala. Takže druhej den je to celkem bez kapaliny.

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Frezka TOS FA3U

#3483 Nový příspěvek od radim.strnad »

Ahoj, dekuji za popis. Kdyby jsi si někdy vzpomněl to vyfotit tak budu rád. Já musím také něco udělat, abych měl jednodušší úklid. :friends:
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Frezka TOS FA3U

#3484 Nový příspěvek od pawka »

čím frézovat soustruznicky nuz? mam tam novej nuz mitsubishi ale je moc velkej,chtel bych ho freznout,pujde to? je sříbrnej jak ze stříbra. myslim si že to bude houževnaty jak guma.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Frezka TOS FA3U

#3485 Nový příspěvek od Jiřin »

Rypni do toho pilnikem. Podle stopy pak zvolit nastroj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3486 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, na ten nůž když já třeba nasadím Iscara plátkovku, pustím na ní kapalinu a po 1 mm tradá ani neví že to bere. Když bych tam strčil Narexku, tak to taky přejedu musím tam mít ale ty druhý plátky a sjede to taky. Samo že s chlazením a pomalu po 1 mm. Když tam nechám plátky s radiusem tak dám na tom noži max 3 špony a jsou kulatý.
Tuhle jsem opravoval už hotoví věci který byly indukčně kalený 60-62 Hrc a TK frézou pod kapalinou a uplně v pohodě všechny věci zmákla.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3487 Nový příspěvek od elbarto »

Na radu kamose soudruha/soustruha tyhle kudly chroupu celni s letovanym platkem a jde to krasne.
Edit: Ota byl rychlejsi.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Frezka TOS FA3U

#3488 Nový příspěvek od pawka »

takže na klasickou ocel hss muzeme zapomenout
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3489 Nový příspěvek od ota »

No klasická HSS fréza by na tom ,,kvičela" Ta by odešla do věčnejch lovišť. Nu možná jednu, dvě šponky by dal. :smich:
Nedávno měla jedna firma akci. Nožovou hlavu z darma a k ní 10 ks destiček. Další destičky potom už zakoupit. To se ví. Ale ta hlava byla v hodnotě třeba 3500 Kč. Ale má to plátky co se dají 6x otočit. A sice jsou na šroubek, ale kurevskej šroubek. Ten cosi snese. A jede i bez chlezení jako vítr. No jednu taky mám uloženou zatím ve firmě. Objednali 3 ks různé průměry. Až prej dojedu tak mi jednu dají. Tak uvidíme co to bude, ale zatím samá chvála na to. 8) Tuhle mi přivezli tím ofrézovaný destičky a bylo to jak leštěný. A to to frézval na souřadnici jen formátoval. Ale ten cosi učedník to ani neopiloval a mělo to hrany jak kudly! Mašina pěkná, fréza pěkná a obsluha matěj, ani to neohrotoval. No to je ta dnešní mládež, žádná stará škola! :vysmech:

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#3490 Nový příspěvek od Baťa1 »

čoveče oto, já ti nevim, jako nechcu se tě nejak dotknót, ale já sem byl poučené že na narexku (ani na žádnó jinó frézu s karbidem) hlavně nepóštět vodu, prakticky sem si to potají (až nikdo nebyl na obrobně) zkusil protože tam to frézování bylo nekdy peklo (orajbovat krychle s okujama špinavy balvany ktery se nedaly ani pořádně upnót..) sprominutím se to kolikrát tak kurvilo chlupatý to bylo poskákaný a tak sem nasadil novy plátky a zkusil vodu aby to trochu odsépalo a to bylo sice chvílu super jenom to šustilo ale daleko dřív to pak bylo eště horší a začlo se to zase matlat a povrch byl né chlupaté ale drsné jak silnica, plátky ktery jindy jedna strana vydržela dycky minimálně celé den spíš dva , tak s tim chlazením to za jeden večer byli v prd.. a nektery to aji rozlomilo že byli zničeny aji protistrany a teoreticky teď po letech sem se v knižkách dočetl že néhorší na karbidové plátek je když se po záběru prudce ochladí což při frézování je každó otáčku, zub vyhodí špónu o kteró se hrana plátku silně zahřála, (celé plátek se nestačil za ten kósek záběru) a která ho zakrývá při záběru, špóna odletí a v tym se na tu hranu plátku chrstne studená voda, plátek se brzo vydrolí, určitě znáš že při bróšení nožů se nemá ochlazovat v nádobě občasnym namočením, má se buď brósit na mokro a nebo vůbec nechladit, já brósím tak že až mě nuž pálí tak odložím na kus železa aby to teplo do něho nalezlo a vemu na brus další a další, mám na bróšení dycky víc abych nemusel furt přehazovat kotóče ale ani to není uplně správné aji to prudké zahřátí při doteku na kotóč ale to si řikám že to není až tak nejak prudký že to trvá třeba pul minuty žež to začne pálit

neco jiného s tym chlazením je v CNCéčkách kde na frézu valí voda ze všech stran dnes už moderní fréze mají dírky na vodu u každyho plátku (břitu)
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3491 Nový příspěvek od kenybz »

oto tu je pěkná pilka akorát pro tebe a neříkej že nemáš místo je to automat
https://www.sbazar.cz/tynkov/detail/213 ... co-automat
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3492 Nový příspěvek od vitex »

Jen ten ventilek na stěně dílny chybí. :smich:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3493 Nový příspěvek od kenybz »

no to jo ale i prodejce má dráhu vyvedenou do dvora takže má taky málo místa
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3494 Nový příspěvek od ota »

Hochu, koukal jsem na ní už hned jak vyšla na inzerci. Ale to bych si m ohl dovléct od bráchy tu co tam má on. To je taky automat a myslím, že bych ji měl ,,za zápujčné" :vysmech: Ale jedině že bych si postavil venkovní ,,řezárnu" jako jsme mívali ve firmě. No ale nesměl by napadnout sníh a mrznout. To jsme pilu hledali v závěji a popraskaly nám všechny vehementy co byly na chlazení! Počkej zkusím najít fotku ,,venkovní řezárny" Posoudíš sám. :D Kurva je to v druhým počítači. Musím to zkopírovat. :(

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: Frezka TOS FA3U

#3495 Nový příspěvek od scorpion.at »

zdar chlapi,

mám dotaz potřeboval bych radu zda lze koupit kotoučová fréza na osmi drážku a na deseti drážku na hřídel. Nebo ji mám nechat vybrousit. Nedaří se mi to nikde najít,
tyhle frézy musí být normované neboť se na takové hřídele napojují čerpadla, dále viz poloosy a převodovky z V3S nebo tatrovky či zetory

dík za info

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“