"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

"kačena 4x4 (MT8 050)"

#1 Nový příspěvek od tomas.rentka »

ahoj v prvé řadě mně moc nekritizujte za pravopis trochu víc stím bojuji. Traktor jsem začal stavět roku 2014 momentálně se na něm furt pracuje a vylepšuje planuji k tomu i další příslušenství. Takže se i zde objeví i příslušenství tu
rok výroby -2014
motor-ford fiesta 1,9, 66kw
převodovky-fiesta 5+R
redukční převodovka s uzávěrkou niva
náhon na 4x4
nápravy -niva, momentálně uaz (přední) niva (zadní)
brzdy -bubnové
kola 16´
příslušenství- pracujese na tom
hydraulika- ano 24l s vývodem
váha 600kg a porád nám roste
šířka 125cm
rozvor cca 150
celková délka 240cm
tříbodový závěs styl tk
Převodový poměr mi momentálně nesedí a snažím se to nějak vyřešit ale zatím jsem na nic nepřišel.
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#2 Nový příspěvek od tomas.rentka »

pár fotek
Přílohy
zpevněná náprava prední z nivy
zpevněná náprava prední z nivy
prední polosa dobudoucna kuli tomuto paznechtu musím dát jinou nápravu (nejslabší místo)
prední polosa dobudoucna kuli tomuto paznechtu musím dát jinou nápravu (nejslabší místo)
zkráceno:)
zkráceno:)
kontrola diferenciálu niva zadní
kontrola diferenciálu niva zadní
zkrácení nápravy niva zadní
zkrácení nápravy niva zadní
zhroba postavené do tvaru
zhroba postavené do tvaru
fiesta 66Kw
fiesta 66Kw
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#3 Nový příspěvek od tomas.rentka »

další fotky:)
Přílohy
řadící páka
řadící páka
vývod už začíná vypadat
vývod už začíná vypadat
podařilo se mi zkrátit o 4 cm rozvor a každý cm se počítá potřebuji a by se mi vešel na vozík
podařilo se mi zkrátit o 4 cm rozvor a každý cm se počítá potřebuji a by se mi vešel na vozík
prodloužený hřýdle s drážkami
prodloužený hřýdle s drážkami
kontrola redukční převodovky ještě že byla, zde bude vývod na kardan
kontrola redukční převodovky ještě že byla, zde bude vývod na kardan
ještě kostrbatý ale už i řádí:)
ještě kostrbatý ale už i řádí:)
první pokusi ježdění
první pokusi ježdění
plánuji závěs stejný jak má tk aby veškeré nářadí pasovalo i za jiné stroje
plánuji závěs stejný jak má tk aby veškeré nářadí pasovalo i za jiné stroje
chaldič
chaldič
motor přídělaný
motor přídělaný
IMG_20140910_204141.jpg
motor posazujem
motor posazujem
záčínám s rámem
záčínám s rámem
zhruba rozházený jak bych si to představoval
zhruba rozházený jak bych si to představoval
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

dej i zadek uaz a mas po problemu a vydrzi to jeste vic...je toho tady celkem dost tohohle stylu, tak hledej :) (chluminator, traktor 4x4 atd atd...)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#5 Nový příspěvek od tomas.rentka »

vývod jsem udělal ze zbylé převodovky z nivy a 2 ložisek a poloosy vše tak aby se dalo rozebrat
Obrázek

Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#6 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ondras83 píše:dej i zadek uaz a mas po problemu a vydrzi to jeste vic...je toho tady celkem dost tohohle stylu, tak hledej :) (chluminator, traktor 4x4 atd atd...)
ano v plánu už to mám delší dobu ale zatím to jezdí tak to nechám až to někde povolí tak budu donucen to vyměnit čas nato teď není
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#7 Nový příspěvek od tomas.rentka »

pohled na spojení vývodu s převodovkou
Obrázek

Obrázek

paky trochu jsou zmatené ale zvykl jsem si už
Obrázek

už začínám si hrát se závěsem píst dám přesně obráceně než u tk aby měl při zvedání větší sílu

Obrázek
vývod s přídavnou převodovkou

Obrázek
pístnice už usazená
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
nerezové trubky na výfuk budu svařovat tygem snad se to natom naučím:)
Obrázek
udělal jsem větší zdvich než u tk dobudoucna stím budu mít problémy kuli kardanu
Obrázek

Obrázek
nádrž na palivo cca 10 l je vykrojena až k nápravě
Obrázek
tvorba podlahy
Obrázek

Obrázek
kardan první co jsem vyděl za 1200 v bazaru a netušil jsem že jsou nějaké velikosti podle (Kw) takže je mohutný až moc
Obrázek
ukončení výfuku který nevydržel moc dlouho bolela z toho ramusu hlavajak cvakal při práci
Obrázek

Obrázek
podlaha skoro hotová 5mm tlustá (zbytečně předimenzované!)
Obrázek
ze zadu
Obrázek
výška podvozku v nejniším místě 28cm
Obrázek
začínám s krytováním
Obrázek

Obrázek

Obrázek
budíky z lada nivy
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#8 Nový příspěvek od tomas.rentka »

náké video
https://www.youtube.com/watch?v=2sUseBUgbH8
https://www.youtube.com/watch?v=hJqWPUf1Mrc

předcozí trakturek co jsem dělal:
java 250 musel člověk mít trochu citu a nadělal docela dosti práce....
https://www.youtube.com/watch?v=4ZfnMf4Ocq4
https://www.youtube.com/watch?v=Ev0Wo-reJ74
příprava na nástřik
https://www.youtube.com/watch?v=5W9MGY2jGVs
takhle jsme začínaly když mi bylo 14
https://www.youtube.com/watch?v=GAcSOTchedA
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#9 Nový příspěvek od tomas.rentka »

dobudoucna plánuji něco takového momentálně mám delané na 380 ale chtěl bych udělat novou do třetího bodu a výkonější poháněnou kardanem
https://www.youtube.com/watch?v=O6Pt9T4Vrrk
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#10 Nový příspěvek od tomas.rentka »

budiky osazeno ještě jiný volant a otvor pro rozvaděč
Obrázek
sopjka na čerpadlo nezkontroloval jsem si otáčky čerpadla a když jsem jej dal na řemen tak se točilo obráceně a vytlačilo mi gufero kolem hřídelky takže musí jit na kliku problém je s otáčky motor točí víc jak 1500 a vzniká potom klavitace ale motor neběží ve vysokých otáčkách tak pouze při řízení jde poznat problémy že traktor lítá víc po selnici
Obrázek
spojka musí bit miniaturní proto jsem ji zabudoval do řemenice
Obrázek

Obrázek

Obrázek
jde tady vydět spojení jpojka běží bez problému a vyrovnává veškeré výkyvy
Obrázek
uloženo na motoru s alternátorem alternátor jsem na závodech utopil a odešel výměna alternátoru z tiat dukáto menší uprava a pasoval tam
Obrázek
řízení jsem dělal cca na po 6 jednou mi zatačely kola přesně na druhou stranu poté moc otáček momentálně je tam orsta z desty (terenka a pístnice stejná jen upravená (jedna strana výsuvná jak normální pístnice
Obrázek
buduji naviják spojka 10 lamelová je to z hydraulické převodovky z desty(2 bubínky svařené)
Obrázek
spojka
Obrázek
myšlené to bylo navijet lano na ráfek a brzdit jej místo rohatky brzdou ale bylo to velké moc
Obrázek
nový buben s řemenem buben uložen na ložiskách spojka je u prostřed bubnu ozubené kolo z vrátku zednického
Obrázek
pohled na spojku z boku vše na ložiskáchjehlových a kluzných spojka je mazaná vazelínou aby šlo lehko odmotávat lano
Obrázek
spínání bude excentrem
Obrázek
frézovaná hřídel na pastorek
Obrázek
pastorek
Obrázek
pastorek s kardanem šestidrážka frézovaná
Obrázek

Obrázek

Obrázek
tvar už to dostává
Obrázek

Obrázek

Obrázek
kardan je extrémně krátky ale pěkně funguje když odmotávám taktak neotáčím kardanem ale prokluzuje ve spojce tak jak má takže jde zlehka
Obrázek
frézuji rohatku na buben
Obrázek
test navijáku tahal jsem zabrždené auto fiat dukáto plně naložený cca 2,7t po trávě a povolilo nejslabší místo plech jsem nahradil u profilem 100mm a osadil ještě pásovinou 20x50uchicení 3 bodu jsem dal více doprostřed momentálně v lese se mi podařilo na navijáku zvednout celí traktor o štít že štit byl nazemi zapíchlý a veškeré kola byly ve zduchu vaha traktoru kolem 700kg
Obrázek
naviják má extrémní sílu pripravuji na nej dálkové ovládání z rc se mi ovladačka neosvěčila momentálně je tvořeno z arduina představa cca 300m dosach na přímo lano mám pouze 70 m ale jistota je jistota aby signál nevypadl...
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#11 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Obrázek
vyndávání náhonové hřídele povolil svár nejhorší pul traktoru rozebrat
Obrázek
naviják ještě bez elektroniky
Obrázek
zepředu
Obrázek
napínací kladka staré kolečko od paletáku podumované
Obrázek
před lesem kde jsme zlámaly 1 poloosu
Obrázek
taháme
Obrázek
jak jsem zminoval rc ovladačka (odešla zakladní deska náhrada bude za arduino časem otom budu informovat jak budu vytvářet a upravovat...
Obrázek
čekám na odvoz boužel naselnici to nesmí:( velká zavist všem co mají traktor schválený pro provoz na komunikaci
Obrázek
cca 30 kubíku za dva výkendy nařezané a vytahané z lesa produktivita vzrostla o 100%:D
Obrázek
uaz náprava výměna za špatnou nápravu byla pod dimenzovaná momentálně nepasuje převodový poměr ale to pozná člověk když je zapnutá uzávěrka časem dám stejnou nápravu nebo vyřeším převodovkou přídavnou
Obrázek
napasovat to tam bylo obtížné, duležité udělat dorazi!
Obrázek
budem rozšiřovat barák takže místo vození hlíny na kolečku tak jsem udělal lopatu narychlo má hodně vad ale ušetřilo to hromadu prácedobudoucna udělám podkop už se na tom pracuje zatim jsem jen u modelu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
rozvaděč na ovládání navyjáku bude jednočiná richloposuvová pístnice rozvaděč má udelanou desku s redukčním ventilem automatickým vypouštěním pístnice a bezpečnostní ventilemkdyby selhalo něco ventil je pouze 12voltový s 3 diry
Obrázek

Obrázek
pístnice pro vytlačení pístu stačí cca deci oleje pruměr pístní tiče 25mm a pístnice 41mm
Obrázek

Obrázek
už je to na svém místě
Obrázek
porád se bude dát do dálkového ovládání zasáhnout a ovládat ručně , klec aby lano se nedostalo nikam kam nemá
Obrázek
kontrola spojky jak rychle se sjíždí chci se zeptat nevíte jak je to s lanem když ho používám do lesa mám jej nak impregnovat olejem ??
Obrázek
ze závodů z prostřední lipky
Obrázek
na závodech (fořtuv den)
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: traktor 4x4 (kačena)

#12 Nový příspěvek od vlk »

Pěkné. 8) Je vidět že zkušenosti máš už od teenagerských let,vybavení dílny jak lusk chuť do práce Ti asi taky nechybí,tak to musí jít samo.Jo a sudety se nezapřou jezdit po bunkru to se taky jen tak nevidí :D
Tak ať Ti jde práce od ruky. :)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#13 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Jak jsem již zmínil chystám se na stavbu podkopu, nějaké pístnice a rozvaděč již mám, nechtěl bych nic hnusného, chci, aby to vypadalo na urovni a aby to bylo nadimenzované, plechy chci řezat si sám a tak přemýšlím o plazmě, kdyžtak jestli máte náký typ na nákou, budu rád za rady, koukám po náké, co by zvládla cca 20mm max a cenu jako vždy co nejnišší, zbývá to osadit pístnicemi a doupravit tak, aby to 100% fungovalo nasimuluji si i síly, aby vše bylo dostatečně nadimenzované, tak uvidíme, jak to dopadlo o dalším postupu budu vás informovat, přez zimu bude více času a bude se dát něco dělat, momentálně jsem pouze doma víkendy a to delám zednickou při stabě zimní zahrady, ale plán je do příštího leta, aby to fungovalo na jaro musím dodělat naviják, abychom se nenadřeli a dodělat kapotáž a možná i kabinu traktoru
Obrázek
délku jsem přehnal, nátáhlé rameno od špičky ramena až po opěrné nohy je 3,5m, takže podle velikosti pístnic to zredukuji cca 2,5m
Obrázek
lopata by měla být kolnická že ? Aby hlína vypadla snáž, ví někdo ?
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomas.rentka dne čtv říj 08, 2015 8:48 pm, celkem upraveno 2 x.
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#14 Nový příspěvek od tomas.rentka »

vlk píše:Pěkné. 8) Je vidět že zkušenosti máš už od teenagerských let,vybavení dílny jak lusk chuť do práce Ti asi taky nechybí,tak to musí jít samo.Jo a sudety se nezapřou jezdit po bunkru to se taky jen tak nevidí :D
Tak ať Ti jde práce od ruky. :)
Chuť je, ale času je málo, chtělo by to aspoň 48 hodinové dny o víkendu, aby člověk něco stihl :) děkuji
Naposledy upravil(a) tomas.rentka dne čtv říj 08, 2015 8:47 pm, celkem upraveno 1 x.
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: traktor 4x4 (kačena)

#15 Nový příspěvek od vlk »

tomas.rentka píše:
vlk píše:Pěkné. 8) Je vidět že zkušenosti máš už od teenagerských let,vybavení dílny jak lusk chuť do práce Ti asi taky nechybí,tak to musí jít samo.Jo a sudety se nezapřou jezdit po bunkru to se taky jen tak nevidí :D
Tak ať Ti jde práce od ruky. :)
chut je ale času je málo chtěloby to aspon 48 hodinové dny ovýkendu aby člověk něco stihl :) děkuji
Mám takový pocit,že s časem tu bojujeme každý,ale z druhé strany práce nemá nožičky ta neuteče. :)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“