Soustruh Proma

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MICHALZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát říj 31, 2008 11:08 pm

soustruh PROMA

#1 Nový příspěvek od MICHALZ »

AHOJ. NEMATE PROSIM NEKDO ZKUSENOSTI SE SOUSTRUHEM PROMA SPB550. ZAJIMALO BY ME JESTLI SE NATOM NECHA NECO VYTOCIT, NEBO JE TO JEN HRACKA. PREDEM DIK ZA INFO.
Přílohy
PROMA-SPB-400-550.jpg

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: soustruh PROMA

#2 Nový příspěvek od rezis »

Chtěl jsem ho tehdy koupit. Ale slyšel jsem a četl pár názorů a prý nebrat. Takže nakonec máme Quantum .
http://www.bow.cz/produkt/3420553-stoln ... 550-400-v/
Prý je mnohem lepší než Proma. No i tak je to taková hračka....
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: soustruh PROMA

#3 Nový příspěvek od Jiřin »

Prcek, ale zavity rezat muze. To me na tom mem veteranu hodne chybi :( Jen ta cena ......... za tu by se dal pri trose stesti poridit dospely penzionovany soustruh.

Uživatelský avatar
MICHALZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát říj 31, 2008 11:08 pm

Re: soustruh PROMA

#4 Nový příspěvek od MICHALZ »

DIK. NECHA SE NA TOM NECO UDELAT, NEBO RADEJI SEHNAT NECO STARSIHO VETSIHO.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: soustruh PROMA

#5 Nový příspěvek od DODOTRAK »

môj názor radšej za tie peniaze starší buď S 28 žebrák , SV 18 , SU 32 určite budú užitočnejšie ako táto čínska hračka.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: soustruh PROMA

#6 Nový příspěvek od rezis »

Záleží co chceš dělat :-/
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: soustruh PROMA

#7 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Tak osobně bych si koupil normální soustruh třeba SV 18 než tyto "hračky" ale nemám s tímto typem zkušenost.

Na druhou stranu záleží i na prostoru -přece jenom to zabere půlku dílny a pokud se na tom bude dělat jednou za rok
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
MICHALZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát říj 31, 2008 11:08 pm

Re: soustruh PROMA

#8 Nový příspěvek od MICHALZ »

CO CHCI DELAT. CO JE DOMA POTREBA, ZAVIT, REMENICI A PODOBNE. ME BY ZAJIMALO CO SE NA TOM NECHA UDELAT. SOUSTRUH SV18 JE SUPER, ZABERE DOST MISTA, A DNES UZ MUSIME KOUKAT I NA SPOTREBU PROUDU.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: soustruh PROMA

#9 Nový příspěvek od Baťa1 »

Zdravím, já měl promu SPC 900 PA a na tom už se jakštakš něco dalo dělat, závity do stoupání 7mm , točná délka 700mm točný průměr už nevím ale pro nějaké řemenice o průměru 150mm by to vyhovovalo, dokonce by se na něm dal, díky vyndavacímu loži, stočit třeba i buben s v3s-ky, akorád jsou na to moc velké otáčky (nejmenší myslím 65ot/min), ale co mě teda sralo, byly pevné nonius kroužky které navíc byli dělitelny čtyřmi, a podélný ten měl otáčku klikou 12,5mm. takže kdo neumí rychle násobit tak musí pořád zastavovat a měřit posuvkou, pak se taky při kvalitnějších ocelí nedalo vzít větší úběr jak 1-1,5mm, při závitování stoupáním větším jak 1,5 mm se musejí přehazavat výměná kola, kde pak při automat. posuvu je zase moc velký posuv takže zase přehodit kola....no zkrátka kdo nikam nespěchá tak je to celkem dobrý strojek vcelku přesný nenáročný na prostor (2x2 m a může se dělat..)
Já ho prodal protože dělám šrouby a šneky kde potřebuju stoupání víc jak těch 7mm, koupil jsem starou SV 18 R za 45 tisíc a ač má motor větší spotřebu 6kw, oproti tomu SPC 900 PA kde je motor 2,2kw tak si ho nemůžu vynachválit, mám kněmu slíčidla 200x4čelisti, 3 čelisti 150x 4čelisti, 3čelisti, 250x3 samostatně stavitelné čelisti, 200x 4 samostatně stavitelné čelisti pak dvě lícní desky asi 500kg dalších přípravků a všelijakých speciálních nožů a to na tu promu nikdo ani nevyrábí..takže poslední slovo..Promu ani žádný jiný quantum a podobný krámy nikdy více, už kvůli ceně..
Přílohy
Úprava rozměru díry v automobilové převodové skříni na soustruhu SV 18 r
Úprava rozměru díry v automobilové převodové skříni na soustruhu SV 18 r
SV 18 r  cena: 45 000 kč
SV 18 r cena: 45 000 kč
SPC 900 PA  cena: 110 000 kč
SPC 900 PA cena: 110 000 kč
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Tomáš S.
Příspěvky: 122
Registrován: sob led 16, 2010 6:33 pm

Re: soustruh PROMA

#10 Nový příspěvek od Tomáš S. »

Mám promu SPA 500 a jsem celkem spokojený. Co zde zaznělo je fakt, přehazování kol je opruz, ale když nespěcháte tak se to dá. Na noniusy si zvyknete, mě to vůbec nepřijde. Přesnost je dobrá. S pečlivostí a ostrou kudlou se u oceli trefíte i na setinku. Při obrábění plastů mosazi nebo hliníku je průměr prakticky omezen jen tím co tam upnete. Oceli to zvládne tak do 150mm ale to už jen po malých třískách, menší průměry jsou v pohodě. Závity jdou dobře tak do průměru 35mm u oceli, u plastů a hliníku i větší. Řemenice z oceli tak do 50-60mm průměru, pak už to moc drnčí. Větší jedině plast nebo hliník.
Jsem omezem místem a větší mašinu bych neměl kam dát.

Uživatelský avatar
lukas513
Příspěvky: 122
Registrován: ned srp 07, 2011 7:41 pm
Bydliště: Haná

Soustruh na kov Proma SM-300E

#11 Nový příspěvek od lukas513 »

Ahoj, vlastní někdo soustruh na kov Proma SM-300E ..... přemýšlím o něm tak se chci zeptat na někaké zkušenosti

http://www.bezva-naradi.cz/soustruh-na- ... 300e-p4307

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Soustruh na kov Proma SM-300E

#12 Nový příspěvek od kajjik »

Zkušenosti najdeš na http://www.c-n-c.cz Jako kolem a kolem je to hračka. Jdi se podívat někam, kde je vystavenej a pochopíš, že je to mimo realitu. Pokud si modelář a vyplatí se ti ta investice, tak ti postačí. Jinak bych ty peníze investoval do něčeho většího, možná i doma dělaného. Mrkni na net, občas se objeví solidní kus
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh na kov Proma SM-300E

#13 Nový příspěvek od elbarto »

ZAPOMEN na to. Mam tohle tema uz docela bohuzel uz mapovane. Chtel jsem neco maleho, protoze soustruh ze stroju potrebuji nejmene. Obcas nekdo napise (ted uz vim, ze kdo to pise je blazen), ze je spokojeny. Proma je snad uplne nejvetsi hruza ze vsech cinanu. Neni se cemu divit, kdyz to prodavaji treba v Globosu mezi potravinama.
Realita je naprosto desiva. Jemne cejchovany nonius se vykla o milimetry, kluzne plochy jsou zubate, skutecne v realu hruza. Nekde na netu je dokonce rozrebrany a dokonalym popisem hruz.
Take z toho nejsem nadseny. Ted shanim mensi poctivy a to vubec neni legrace a to jak vahove tak financne. Na druhe strane ten cesky po par desitkach let predas synovi :-)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Soustruh na kov Proma SM-300E

#14 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo před 10 lety jse ho koupil v inter.... za 11000kč a pak to začalo . Univerzálka 80 - nic do ní neupneš (Povrch max.40mm pak jen opačné čelisti). Řešil jsem to upravou na univ. 125. Paráda. Až do té doby co jsem zjistil ,že uvnitř vřetena jsou plastové ozubené kola a jak jsem to zjistil? No praskly. Udělal jsem nové - ocelové. Jenže pak nestačil motor - byl slabý. Udělal jsem k tomu převod 1:3 do pomala. Náhle se projevila vůle ve vřetenu, výměna jednořadých ložisek za kuželíkové. Praskl ozub. řemínek - u nás neseženeš. Předělat na evropskou normu obě řemenová kola a nakonec problém s uhlíky v motoru(neseženeš , nahradíš a po čase odejde rotor).
Moje rada : nekupuj.

Uživatelský avatar
lukas513
Příspěvky: 122
Registrován: ned srp 07, 2011 7:41 pm
Bydliště: Haná

Re: Soustruh na kov Proma SM-300E

#15 Nový příspěvek od lukas513 »

Děkuji za informace je důležité se zeptat než koupit tak nevím co koupím ....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“