Hydraulicke čerpadlo

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Hydraulicke čerpadlo

#1 Nový příspěvek od romco1 »

Čaute.Chcel by som robiť na TK12 vyklapaciu vlečku.Moje sučastne čerpadlo JHZ10-8/70 512-02 dava len 100 čo taky slabší tlak.Mám ešte druhe čerpadlo JHZJ-4-79 242.Viete mi povedať niečo o tom druhom čerpadle?Aký je v nich rozdiel?Dostanem z neho vyší tlak?

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#2 Nový příspěvek od romco1 »

Zatial som zistil že je to značka TOS to prve dava 8cm3 a tlak by malo davať okolo 160MPA

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydraulicke čerpadlo

#3 Nový příspěvek od ITS »

Na tyhle čerpadla nejsem odborník. Jen bych ti připomenul, že kromě tlaku tě stejně dobře musí zajímat i ty centimetry kubické na jednu otáčku. A navíc to vše dostane smysl, až když napíšeš přesné parametry pístu a kolik chceš zvedat. A pak to ještě nemusí vyjít, kvůli nevhodné počáteční poloze pístu. Je pravděpodobné, že až když svůj dotaz takto odborně upravíš, tak někdo z borců, kteří ví, kde katalog JHZ je, ti odpoví.

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#4 Nový příspěvek od romco1 »

Cm3 ti určujú len rýchlosť zdvíhania.ale ja idem vlecku len stavať čiže najskor zistím aký tlak dokážem dosiahnuť potom podla toho určim piest.čím vacsi tlak dokážem dosiahnuť tým menší priemer piesta potrebujem.ked si vieš vyrátať že tlak sa rovná sila deleno plocha tak ked vieš kolko chceš dvíhať aký tlak dosiahnuť rátam s nejakými stratami tak si vieš vyrátať plochu.

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#5 Nový příspěvek od romco1 »

Včera som nahodil To menšie čerpadlo a je To presne To isté výkonovo.je možné Že tie čerpadla jhzj sú konštruovane len na max tlak 100?

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#6 Nový příspěvek od romco1 »

No včera som To vacsie čerpadlo rozobral a prišiel som nato že má vo vnútri kanáliky ktoré znižujú tlak.je To správene Ako obmedzenie tlakut.dám ich zazvarat a tuhém

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydraulicke čerpadlo

#7 Nový příspěvek od ITS »

Dobrý výzkumník.
Ta dvě kolečka v zubovém čerpadle zvládnou i 300 bar. ALE !! jen konstruktér čerpadla ví, jak silnou udělal jejich hřídelku a jak pevný je obal čerpadla, aby se to všechno neroztáhlo a neprasklo. Nebo aby to tím roztažením nepřestalo tlačit.

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#8 Nový příspěvek od romco1 »

AK sa všetko podarí tak mu nastavim na poistnom ventile 140 a To mi bude bohato stačiť.nepotrebujem viac.ani na vlecku ani k náradiu

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Hydraulicke čerpadlo

#9 Nový příspěvek od romco1 »

Takže som skusil nahodiť to čerpadlo a uplne v pohode da 140 a to som ho mal aj na 160 ale ubral som.140 mi uplne stačí.Takže už to len vyskúšať v praxi.Inač neni možne aby to čerpadlo vydulo alebo niečo podobne.Je to velke pevne a hrube liatinove čerpadlo takže neni možne aby sa s nim niečo stalo

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“