Koupě TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
romanSK
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2016 11:25 am
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě TZ4K14

#16 Nový příspěvek od romanSK »

momentalne mam rozpocet vlasnych penazi len 3000e :( ale ono s tym sa da co to robit a dalo by sa posunuj na dvojnasobok ale to tak do 3-4 mesiacov, mozno do pol roka.
s jazdenym nemam problem, opravovat ak mam dokumentaciu by som si to vedel sam. na novy nemam, to som uz pozeral, 11-12 tisic je na mna moc a to plus este vybava. :/

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Koupě TZ4K14

#17 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jestli máš 1ha a chceš další, já bych raději uvažoval o Zetoru.
Nemluvě o tom, že pokud tam máš náletový les a chceš ho likvitovat a zbavit se pařezů, TK jsi ani nešrtne.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

romanSK
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2016 11:25 am
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě TZ4K14

#18 Nový příspěvek od romanSK »

ten 1ha bude iba sad stromcekov a dvor. neskor o niekolko rokov pripudne rola mozno rovnakych rozmerov alebo menej s ornicou. kvoli tomu sadu som rozmyslal o niecom mensom, aby som vedel pod stromami ako tak prejst s kosackou alebo pripadne mulcovac tam kde by som to nechaval vyssie a nepotreboval by som seno. zetor mi na to pride uz moc tazky a vysoky.
momentalne je tam dost dreviny, ale v priebehu buduceho roka to bude uz vycistene snad aspon z 3/4.

takze TK nie. tak aspon v jednom mam jasnejsie. to uz je moc slaby extrem.

susedia mi spominali, ze na nase podmienky v tej obci treba okolo 30k a vahu okolo 1T. len mne sa to zdalo vela, ale asi to tak bude. :/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#19 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky bych byl pro Zetora. Za podobny penize jak TK uz s necim na hektaru + mozna vic s necim hnes. A ver tomu ze kabina je kabina :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě TZ4K14

#20 Nový příspěvek od oco13 »

S náletovými drevinami mám dosť zlú skúsenosť. Mám pár ha v priemere od 1 do 8cm najviac slivky a agáty. Pílim a štiepkujem ale čo s koreňmi? V mojej lokalite je pôdna fréza len rozprávkový sen , takže zatial sme na mrtvom bode. :vztek: :vztek:
Len na tie nálety by som riešil traktorbager alebo unc a po vyčistení predať ďalej :typek:

romanSK
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2016 11:25 am
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě TZ4K14

#21 Nový příspěvek od romanSK »

sused zvykol na jar navrtat na viacerych miestach a strekol tam roundup a na jesen vypilil, potom podkopal, spilil pen pod urovnou zeme a zahrabal. ak tam clovek nechce nic pestovat a mat len travu alebo sad, tak sa da i tak. ak to zabije koren, je pokoj.

takze zetor. ale tam mi vadi vyska. no nic trocha to prekutram na nete.

pacia sa mi tie ecotrac traktoriky, ale na to proste nemam a bat sa zlodejov...zatial tam totiz nebyvame trvalo.

dakujem za info a pomoc.

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Koupě TZ4K14

#22 Nový příspěvek od sim111 »

V tvojom prípade by som sa pozeral po Japoncoch tí sú na práce s kardanom ako stvorený. Aj ked s tým rozpočtom neviem. A Zetory sú aj malé a bez kabíny napr. taká 25-ka :)

romanSK
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2016 11:25 am
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě TZ4K14

#23 Nový příspěvek od romanSK »

Z-25 som pozeral, tam sa bojim uz velmi starych rocnikov, polstorocie je uz dost vela na mna. verim, ze aj tak by vedeli byt vyborne, ale aj ten pocit kludu ze to nie je az tak stare nieco spravi.
uz premyslam nad japoncom, pozeram slovenskych, ceskych aj polskych predajcov. budem musiet navysit rozpocet na tych 5-6 tisic. to ale najskor na jar a aj to len ak sa nic ine neobjavi co mi nenarusi rozpocet. ale za tu cenu sa daju najst aj pekne kusy, aj ked asi tie najlepsie zmiznu ako gafor.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“