Plnění pneumatik pěnou ČEMAT

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Plnění pneumatik pěnou ČEMAT

#1 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chlapi, máte někdo zkušenost s tímhle? http://www.cemat.cz/manipulacni-technik ... pneumatik/ poradil mi to tady kolega Adam, tak sháním info. Je to zaprve ochrana proti defektům a za druhý zatížení kol. Viděl to někdo, slyšel o tom někdo? Klady zápory, obecně u všech strojů :)

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Plnění pneumatik pěnou ČEMAT

#2 Nový příspěvek od Lesa »

Měl jsem to na Goldonim když jsem si ho dovezl. Z hlediska provozu výborná věc. Žádné defekty na plochách po vyřezávkách, při přibližování ani na mulčovaných loukách. Ale.... gumy na předku časem neotočíš aby se sjely stejnoměrně, sjíždí se na traktorovém vzorku vzadu středy, protože asi záleží hodně na rozpínání pěny při plnění a ufouknout se už potom nedá, pokud někde traktor stojí delší dobu, hmota v gumě si lehce sedne a pak pár dní jezdíš jako na šišaté bramboře, než se to trochu zase rozžvýká, komfort si taky moc neužiješ, protože pořád se to chová spíš jako plná guma a cítíš každou hrudu a každý výmol, gumesman tě bude chtít zabít, až budeš chtít přezout na nové gumy a nechá si to samo zaplatit, navíc když jsem uvažoval o novém naplnění, zjistil jsem, že cena byla v té době tak astronomická, že jsem za ni měl dvoje nové gumy i s dušema a přezutím.... Na traktor už jsem to nedal a koupil gumy s ocelovým kordem. Asi něco jiného je to na stavebních strojích, kde je určitě jiná konstrukce gumy a i přesuny a pojezdové rychlosti jsou o něčem jiném než traktor...
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“