doklady pro provoz na silnici

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1385
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: doklady pro provoz na silnici

#646 Nový příspěvek od Vedra »

ITS píše:
Ondras83 píše:moment...muze mito nekdo ve zkratce shrnout? necetl jsem to tady cely...v podstate je dneska MTcko na silnici nezpusobily, tzn. stejny jako domadel, ikdyz ma osvedceni a zaplacenou pojistku?
Takže moje TZ4k14 je dle techničáku traktor, kterému se neuděluje SPZ (dnes RZ) a je na něj třeba řidičský průkaz "T".
Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká B nebo T. A zákon je nadřazen údaji který výrobce vepsal do technického osvědčení. Nadřazená zákonu je pouze Ústava a tam o Tékáčkach nic není.

ITS
Příspěvky: 6233
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: doklady pro provoz na silnici

#647 Nový příspěvek od ITS »

Vedra píše:
ITS píše:
Ondras83 píše:moment...muze mito nekdo ve zkratce shrnout? necetl jsem to tady cely...v podstate je dneska MTcko na silnici nezpusobily, tzn. stejny jako domadel, ikdyz ma osvedceni a zaplacenou pojistku?
Takže moje TZ4k14 je dle techničáku traktor, kterému se neuděluje SPZ (dnes RZ) a je na něj třeba řidičský průkaz "T".
Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká B nebo T. A zákon je nadřazen údaji který výrobce vepsal do technického osvědčení. Nadřazená zákonu je pouze Ústava a tam o Tékáčkach nic není.
Ano, byl tady někde odkaz, kde je vidět poslední kategorizace řidičáků a tam rozhoduje ta celková hmotnost. Původně jsem do svého povídání chtěl psát odbočku k tomu T a pak jsem zapomněl. Ale i tak je zajímavé, jak to s tou retroaktivitou zákonů je. Většinou neexistuje. V našem případě existovat musí. Jinak by muselo platit, že ta vozidla musejí být vyrobena až po...
Současně nevím, zdali se třeba u nákladních vozidel v jejich dokumentaci - v našem případě technický průkaz - píše, že řidič musí mít C. Takže pokud v tom mém blbém techničáku někdo postavil na stejnou úroveň požadavek na kategorii řidičáku a současně -například- tu možnost používat veřejné komunikace, pak jsem pokorně rád a rád dodržím vše tak, jak to tam kompletně leží a běží a nic z toho osobně nebudu vytrhávat, aby někdo druhý nevytrhl to ostatní.
Ale to je jen můj osobní přístup k problému, takže se nechci hádat, jen jsem chtěl trochu diskutovat.

:friends:

Vedra
Příspěvky: 1385
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: doklady pro provoz na silnici

#648 Nový příspěvek od Vedra »

Tak jasně když máš T tak nic řešit nemusíš a hlavně nemusíš vysvětlovat tupcům od policie co je to vlastně v tom zákoně napsáno.

Pro nás co do T investovat nehodláme zbývá Listina práv a svobod:
"Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."

Vedra
Příspěvky: 1385
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: doklady pro provoz na silnici

#649 Nový příspěvek od Vedra »

Tak už mám taky Technické osvědčení od p. Šálka. Včera v poledne! jsem napsal e-mail a dneska přišlo poštou. 8)

Teď opravit světla, vyřídit pojistku a vijó :rally:

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: doklady pro provoz na silnici

#650 Nový příspěvek od deniels »

Co všechno si tam psal? vyr čislo? čislo motoru? rok vyroby?
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Vedra
Příspěvky: 1385
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: doklady pro provoz na silnici

#651 Nový příspěvek od Vedra »

Výrobní čislo, rok výroby a typ opsaný ze štítku.

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: doklady pro provoz na silnici

#652 Nový příspěvek od halbu »

No traktor je je jasnej, ale co s vlečkou na tu je taky potřeba něco od Šálka + pojistka? A můžu řídít TK s vlečkou ANS 10 s řidičákem B?
TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

Vedra
Příspěvky: 1385
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: doklady pro provoz na silnici

#653 Nový příspěvek od Vedra »

V tom TO k TZ4K od Šálka je uvedená pouze jediná vlečka NSN 10.2 B jako příslušenství které je možno provozovat v soupravě.

U jiné vlečky bude třeba separátní TO pro tu vlečku.

S řidičákem B můžeš táhnout cokoliv pokud maximální hmotnost soupravy nepřekročí 3,5 tuny.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#654 Nový příspěvek od frgal »

Mám mt8-050 a v osvědčení se píše skupina "T".
Můžete mě někdo prozradit číslo zákona o pozemních komunikacích, která říká že na řízení MT a TK stačí skupina "B"? Nemůžu to nikde najít.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: doklady pro provoz na silnici

#655 Nový příspěvek od Fidlla »

Pokud máš skupinu B,tak by si měl vědět ze můžeš ridit vozidlo do celkové hmotnosti 3500kg,do toho se vtahuji i traktory.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: doklady pro provoz na silnici

#656 Nový příspěvek od Fidlla »

frgal píše:Mám mt8-050 a v osvědčení se píše skupina "T".
Můžete mě někdo prozradit číslo zákona o pozemních komunikacích, která říká že na řízení MT a TK stačí skupina "B"? Nemůžu to nikde najít.
Osvetceni je z ktereho roku?
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: doklady pro provoz na silnici

#657 Nový příspěvek od Jakubr »

Jinak to je uvedené v zákoně č. 361/2000 sb. O provozu na pozemnich komunikacích.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: doklady pro provoz na silnici

#658 Nový příspěvek od Fidlla »

No spis zalezi na vyrobci,mame dva totozne stroje manipulatory Manitou 835-120,jeden vyroben 1997 a k rizeni je treba ridicak skupiny C,druhy je 2001 k rizeni staci T,vse je uvedeno v technickem prukazu (krom toho jeste potrebujes prukaz strojnika)....
Zetor 6718 DEEP RED

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: doklady pro provoz na silnici

#659 Nový příspěvek od halbu »

a jak to je s TK14+NSN10?
TK14- papíry od Šálka+ pojištění
Vlek - pojistka a doklad taky nějaký???
A řidičák B+E?
TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: doklady pro provoz na silnici

#660 Nový příspěvek od Jakubr »

TK 14 musí mít osvědčení a pojištění a to samé musí mít i vlečka. V tomto případě ti také stačí jenom skupina B protože TK váží 870Kg a vlečka má celkovou 1.000Kg, takže se k 3.500Kg ani nepřiblížíš.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“