doklady pro provoz na silnici

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady pro provoz na silnici

#631 Nový příspěvek od McPeci »

no to je nápad vozit sebou šanon různých dokumentů a ať si policajt vybere co chce :D
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: doklady pro provoz na silnici

#632 Nový příspěvek od Peter768 »

McPeci píše:no to je nápad vozit sebou šanon různých dokumentů a ať si policajt vybere co chce :D
A čo tak voziť so sebou policajta? Hm? :D :smich:

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady pro provoz na silnici

#633 Nový příspěvek od McPeci »

nebo ještě líp být policajt a jezdit v uniformě aby to ti ostatní viděli :D
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: doklady pro provoz na silnici

#634 Nový příspěvek od Peter768 »

Alebo si daj reflexnu vestu s nápisom POLICIE :smich:

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: doklady pro provoz na silnici

#635 Nový příspěvek od Kinza »

tak mi přišla odpověď z MDČR na moji otázku:
Dobrý den,

vlastním malotraktor MT8-065, výrobce Agrozet Prostějov r.v. 1990 s technickým osvědčením (kopie viz. příloha).

Mohu tento malotraktor provozovat na pozemních komunikacích s tímto technickým osvědčením a povinným ručením, a za jakých podmínek?
odpověď:

Dobrý den,



k Vaší zaslané žádosti o informaci k provozu vozidla malotraktor AGROZET MT8-065 Vám sdělujeme následující:



Na předložené technické osvědčení se mohlo toto vozidlo provozovat do účinnosti zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (zkrácený název zákona), tj. do 30.06.2001. Od 01.07.2001 zákon č. 56 stanovil v § 89 odst. 10 povinnost doregistrovat ve lhůtě do tří let (tj. do 30.06.2004) ta vozidla, na která se tato povinnost předchozí právní úpravou nevztahovala (viz odkaz níže). Výše uvedený typ stroje je podle této nové právní úpravy zařazen do traktorů kategorie T2 a podléhá povinné registraci a pravidelným technickým prohlídkám ve čtyřletých lhůtách. Místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností by Vám měl toto osvědčení odebrat a místo něho vystavit Technický průkaz zvláštního vozidla a vozidlo zaregistrovat (vydat malé osvědčení o registraci). Další nutnou podmínkou k provozu na pozemních komunikacích je sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla (povinné ručení). Ostatní podmínky provozu jsou dány obecně zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu).



(10) Vozidla, na která se nevztahovala povinnost registrace podle právních předpisů platných do účinnosti tohoto zákona, musí být zaregistrována v registru silničních vozidel nejpozději ve lhůtě tří let od účinnosti tohoto zákona. Pokud takovým vozidlem je dvoukolový moped nebo motokolo (vozidla patřící do kategorie L podle přílohy tohoto zákona) nebo pracovní stroj samojízdný (vozidlo patřící do kategorie S podle přílohy tohoto zákona), registruje se jen na žádost vlastníka. Na dvoukolový moped kategorie L1 a LA nepodléhající registraci se nevztahují ustanovení § 38 odst. 1 písm. b), c), e) a f) a § 39 a na motokolo kategorie LM a pracovní stroj samojízdný nepodléhající registraci se nevztahují ustanovení § 38 odst. 1 písm. b) až f) a § 39.



S pozdravem



Petr Doležal

Odbor provozu silničních vozidel
tak platí co psal Frgal nebo toto :-/

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: doklady pro provoz na silnici

#636 Nový příspěvek od ITS »

Ten Doležal tam zcela opomíjí výjimku umožňující neregistrovat stroje vyrobené před vyjítím zákona, o které píše Pokorný.
Díval se na ten zákon někdo osobně, nebo jen citujeme Pokorného?
Každopádně platí to, co se líbí místní policii a zastupitelům. To je tady již několikrát potvrzeno napříč ČR. Takže je zapotřebí vejít v úřední styk s místně kompetentními orgány. A hlavně se nehádat a přitakávat !!!

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#637 Nový příspěvek od frgal »

Chlapi, já nevím co platí. Připadá mě že v této zemi není kompetentní člověk co by nám jednoznačně odpověděl. I pan Doležal píše "Místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností by Vám MĚL..." Nepíše MÁ A VYSTAVÍ. Chápu tak, že sám na 100% neví jak to je.
Do dneška sa tluču do hlavy, že jsem si chtěl všechno poctivě přihlásit a zbytečně vyhodil 4 litry za opisy ze Státní Zkušebny. Paní na evidenčce mě řekla, že právě podle toho zákona 56 už traktor přihlásit nejde, protože vypršela tříletá lhůta. Kdyby ho dnes zaregistrovala, prý porušuje zákon. A pak se odvolala na pana Pokorného, který vydal za MD stanovisko, v němž mimo jiné píše:

Povinné registraci podléhají zvláštní vozidla, uvedena pod písmeny A a B.
A) zemědělské s lesnické traktory a jejich přípojná vozidla
B) pracovní stroje samojízdné

Pro traktory a jejich přípojná vozidla se tím prakticky po účinnosti zákona č.56/2001Sb. nic nezměnilo.

Pokud se jedná o samojízdné pracovní stroje uváděné do provozu po účinnosti tohoto zákona(od 1.7.2001) podléhají povinnosti registrace.
Zatímco stroje uvedené do provozu před účinností zákona této povinnosti na základě zákona č.193/2003 Sb. nepodléhají, ale mohou být zaregistrovány na žádost vlastníka. Registrovat lze pouze schválené vozidlo, ke kterému existuje doklad o schválení.



Z tohoto vyplývá, že naše malotraktory paradoxě nejsou TRAKTORY ale samojízdné pracovní stroje. Protože kdyby byly,tak musí mít registraci a značku odjakživa. Podle bodu A

Docela bych ocenil, kdyby se k tomuto tématu vyjádřil nějaký dopravák z terénu, určitě je jich tu na foru baňa. Tak se nestyďte a napište.
Nejhorší je ta bezmoc. Člověk se snaží být poctivý a na silnici při kontrole budeme stejně za pitomce.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: doklady pro provoz na silnici

#638 Nový příspěvek od 123 »

Kinza píše:ahoj, měl bych dotaz, jak, kde máte pojištěný svůj traktor a kolik za něj platíte povinné ručení?

potřebuji pojistit svůj MT8-065 a v české pojičťovně mi to spočítali jako speciální stroj na 1340,- a pokud by to pojistili jako traktor tak ještě více, to se mi zdá celkem dost na to, že s tím po silnici pojedu tak 20x do roka.

Za reakce předem děkuji Petr.
Povinný ručení na TK14 mám už roky u ČPP a letos mi ho ty hnusný nenažranci zdražili ze 76 na 88Kč ročně, a přitom jsem nic neprovedl. Chtěl jsem změnit pojišťovnu, jenže levnější jsem to nikde nenašel, tak jsem jim těch 88Kč holt musel, i když velice nerad, zaplatit ...

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: doklady pro provoz na silnici

#639 Nový příspěvek od polemnepolem »

Hmm,mám babetu a co pamatuju tak na ní celá naše rodina vždy jezdila jen na kartičku a pojistku,stejně tak jak všici v širokým okolí .... a cajti nic..... :nene:
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: doklady pro provoz na silnici

#640 Nový příspěvek od Juro123 »

Kto z Vás to zachytil dnes večer tesne pred 20:00 hod v správach na Markíze: to o STK. Neskoro som dobehol a hovorili niečo,že nemusel platiť pokutu,lebo... no neskoro som dobehol, Kto ma môže doplniť a upresniť?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: doklady pro provoz na silnici

#641 Nový příspěvek od Peter768 »

Juro123 píše:Kto z Vás to zachytil dnes večer tesne pred 20:00 hod v správach na Markíze: to o STK. Neskoro som dobehol a hovorili niečo,že nemusel platiť pokutu,lebo... no neskoro som dobehol, Kto ma môže doplniť a upresniť?
Asi tam bolo toto
http://ekonomika.sme.sk/c/20070816/zabu ... siace.html
http://www.infonoviny.sk/a397

Uživatelský avatar
jirka320i
Příspěvky: 232
Registrován: úte říj 16, 2007 10:13 pm
Bydliště: havl. brod

Re: doklady pro provoz na silnici

#642 Nový příspěvek od jirka320i »

http://alfa-romeo.autoweb.cz/autoporadn ... -k-clanku/

doufám že mt8 spadá do kategorie S. nevíte někdo?
dívej se mi pod ruce věčně tady nebudu..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady pro provoz na silnici

#643 Nový příspěvek od Ondras83 »

moment...muze mito nekdo ve zkratce shrnout? necetl jsem to tady cely...v podstate je dneska MTcko na silnici nezpusobily, tzn. stejny jako domadel, ikdyz ma osvedceni a zaplacenou pojistku?

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: doklady pro provoz na silnici

#644 Nový příspěvek od ITS »

Ondras83 píše:moment...muze mito nekdo ve zkratce shrnout? necetl jsem to tady cely...v podstate je dneska MTcko na silnici nezpusobily, tzn. stejny jako domadel, ikdyz ma osvedceni a zaplacenou pojistku?
Psali jsme tady o tom mnohokrát. Ale vždy se objeví nějaký jiný úhel pohledu daný konkrétní zkušeností. Proto to napíši znovu - podle sebe:

Vždy jde o to, co je napsáno v existující dokumentaci ke stroji, protože právě takto byl stroj schválen do provozu. Takže moje TZ4k14 je dle techničáku traktor, kterému se neuděluje SPZ (dnes RZ) a je na něj třeba řidičský průkaz "T". Takto schválený stroj má napsáno, že může využít veřejných komunikací (všech ) pro přejezd na pole. Jakožto schválený stroj nepotřebuje pro provoz po komunikacích žádné další povolení. Žádné takové dnes ani neexistuje. Existuje pouze "zvláštní užití komunikace" pro jednorázovou cestu z-do tehdy a tehdy pro neschválené stroje a soupravy a to vše musí schválit dopravní policie - úsek dopravních inženýrů a potvrzení vydá správce komunikace. To se MT netýká. Když MT (TK..) nemá RZ, pak nejezdí na STK. Ale majitel si může technickou projít, aby policajti měli dušičku v klidu. Je to "technická kontrola na objednávku" a její rozsah lze domluvit. Tyto stroje ale značku musejí mít, pokud byly vyrobeny po roce 2001. Pokud jsou starší, pak lze značku vyřídit. To ale nejde, pokud místně příslušný obecní úřad nemá na takové registraci zájem.
Někdo tady někde uvedl právní rozklad, proč to jde i po vypršení přihlašovací lhůty 2001+3roky. I tak jde o vůli úředníků. Já se zatím o RZ neperu. Nemusím ji mít, tak proč.
Povinné ručení je samozřejmostí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady pro provoz na silnici

#645 Nový příspěvek od Ondras83 »

takze kdyz bych sel koupit mt8 050 a nebude to mit zadnou karticku (osvedceni) tak co potom delat? sehnat povoleni ze zkusebny v praze a potom to resit s uradem a ten to bud na silnici pusti nebo ne...kdyz jo, je to OK, kdyz ne, vyhodil jsem 150 tis...rozumim tomu teda spravne? jde mi konkretne o tohle, stroje vyrobeny v 90. letech, na novejsi nemam...

vsiml jsem si, ze mt8 050 SPZtku nemaji, kdezto salkovy stroje uz je maji svechny, to by odpovidalo tomu roku 2001 :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“