doklady pro provoz na silnici

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: doklady pro provoz na silnici

#616 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Takže můžeš i na silnici 1. třídy,to je paráda

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: doklady pro provoz na silnici

#617 Nový příspěvek od tk14 »

Já mám stejný poznatek jako frgal,ptal jsem se u technika na městském úřadu,řekl mi to samé,již jsem tu výsledek psal

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#618 Nový příspěvek od frgal »

PULDrapalik píše:Takže můžeš i na silnici 1. třídy,to je paráda
Ne jen já, ale všichni kdo mají stejný traktor, případně jakýkoli jiný schválený pracovní stroj vyrobený do roku 2001.
Jen pro upřesnění, jsou to všechno ústní vyjádření kompetentních osob. Důležité je, že přesně vím, jaké doklady po mě bude dopravní policie při kontrole požadovat.

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: doklady pro provoz na silnici

#619 Nový příspěvek od peče »

To jsou skvělé zprávy :)
Možná bych ještě dodal, pokud se nepodaří získat technické osvědčení ( knížka ) lze vystavit technický průkaz zvláštního vozidla ( růžový technický průkaz ) vozidlo nemá SPZ a nemusí na kontroly na STK.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: doklady pro provoz na silnici

#620 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Takže nemusíš žádat o povolení a stanovení trasy pro přejezd na pracoviště i když je to psáno v tech. osvěčení? Jen sem zvědavý až mě zastavěj s károu která má číslo ( mě je to jasný Mtčko r.v. 2000 a kára 2014)

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: doklady pro provoz na silnici

#621 Nový příspěvek od polemnepolem »

Takže dnes proběhla další návštěva magistrátu ohledně přihlášení nulapajdy a odpověd ouředníka(lehce arogantní a pohrdavý tón) : "Možnost zaregistrovat tyto stroje byla mezi roky 2001 až 2004,dnes už máte smůlu." Tak a teď babo raď,jakto že jindá to zaregistrujou,a tady unás na Plzeňsku ne? :shock:
Kurňa,mít po ruce štekr tak mu jí čvachnu :kladivo:
Zetor 6245

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: doklady pro provoz na silnici

#622 Nový příspěvek od polemnepolem »

polemnepolem píše:Takže dnes proběhla další návštěva magistrátu ohledně přihlášení nulapajdy a odpověd ouředníka(lehce arogantní a pohrdavý tón) : "Možnost zaregistrovat tyto stroje byla mezi roky 2001 až 2004,dnes už máte smůlu." Tak a teď babo raď,jakto že jindá to zaregistrujou,a tady unás na Plzeňsku ne? :shock:
Kurňa,mít po ruce štekr tak mu jí čvachnu :kladivo:
což potvrzuje to co řikál Frgál,na možnost provozu stroje na Technické osvědčení jsem se už neptal,protože ten "pán" byl tak příjemnej že sem neměl chuť na další konverzaci(zřejmně sem obtěžoval)
Zetor 6245

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#623 Nový příspěvek od frgal »

polemnepolem píše:Takže dnes proběhla další návštěva magistrátu ohledně přihlášení nulapajdy a odpověd ouředníka(lehce arogantní a pohrdavý tón) : "Možnost zaregistrovat tyto stroje byla mezi roky 2001 až 2004,dnes už máte smůlu." Tak a teď babo raď,jakto že jindá to zaregistrujou,a tady unás na Plzeňsku ne? :shock:
Kurňa,mít po ruce štekr tak mu jí čvachnu :kladivo:
Jak jsem psal výše. Dnes už to nejde, ale registrovat nemusíš. Je to SCHVÁLENÝ stroj pro provoz na pozemní komunikaci.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#624 Nový příspěvek od frgal »

peče píše:To jsou skvělé zprávy :)
Možná bych ještě dodal, pokud se nepodaří získat technické osvědčení ( knížka ) lze vystavit technický průkaz zvláštního vozidla ( růžový technický průkaz ) vozidlo nemá SPZ a nemusí na kontroly na STK.
Technické osvědčení ti vystaví úřad s rozšířenou působností na základě Základního technického popisu schváleného typu vozidla ze Státní zkušebny.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#625 Nový příspěvek od frgal »

PULDrapalik píše:Takže nemusíš žádat o povolení a stanovení trasy pro přejezd na pracoviště i když je to psáno v tech. osvěčení? Jen sem zvědavý až mě zastavěj s károu která má číslo ( mě je to jasný Mtčko r.v. 2000 a kára 2014)
Pročítám si ten zákon 56 pořád do kolečka a jestli tomu dobře rozumím, tak se žádá pouze pro vozidla které nejsou schválené k provozu na pozemních komunikacích. To ale není případ MTčka.
Debata na toto téma je na straně 4,5,6 tohoto vlákna.

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: doklady pro provoz na silnici

#626 Nový příspěvek od Kinza »

frgal píše:
PULDrapalik píše:Takže nemusíš žádat o povolení a stanovení trasy pro přejezd na pracoviště i když je to psáno v tech. osvěčení? Jen sem zvědavý až mě zastavěj s károu která má číslo ( mě je to jasný Mtčko r.v. 2000 a kára 2014)
Pročítám si ten zákon 56 pořád do kolečka a jestli tomu dobře rozumím, tak se žádá pouze pro vozidla které nejsou schválené k provozu na pozemních komunikacích. To ale není případ MTčka.
Debata na toto téma je na straně 4,5,6 tohoto vlákna.
když jsem byl na úřadě poprvé řekli mi to samé, že musím mít povolení užití komunikace, ale když jsem si přečetl zákon 56, došel jsem ke stejnému názoru jako frgal, a to že je to pro neschválené stroje, tudíž ne pro MT.

a k tomu výše, konečně někdo konkrétně zařadil naše malotraktory a to do samojízdných strojů, také jsem si myslel, že je MT samojízdný stroj a ne traktor, ale nikdo mi to nebyl schopen potvrdit a úředníci sami neví kam tento stroj zařadit, ale od toho přece je základní technický popis viz. dané číslo v osvědčení, ale vyhledat ho, či si o něj zažádat, zavolat do státní zkušebny je úředníkům asi zatěžko, a prý tam jsou pro lidi, pak plácají hlouposti z neznalosti :vztek:

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: doklady pro provoz na silnici

#627 Nový příspěvek od ITS »

Minulý týden jsem dostal vyjádření z krajského úřadu.

Obrázek

Odkazují se na techničák a také na podmínky dopravního inspektorátu, které jsem si před tím vyžádal:

Obrázek

Jediný nesoulad se zjištěními ostatních kolegů, je ničím nepodložený požadavek dopravních inženýrů na prokazování technického stavu vozidla technickou prohlídkou jednou za čtyři roky ( jako traktor). Takže bych si mohl jezdit bez ničeho - tak jak píše frgal,nebo bych mohl jednou za čtyři roky udělat radost dopravákům a jít na technickou prohlídku. Mám ale v plánu udělat těm dopravákům nějakou osvětu a dále si s nimi tento problém vyjasňovat. Musejí uvážit sami, je-li potřeba absolvovat STK, kde pro daný stroj není žádné vybavení anebo nechat posouzení stavu na náhodnou silniční kontrolu - už s ohledem na konstrukční rychlost a rozměr stroje.
Oni sami policisté řekli, že o tom moc neví a budou rádi za každou informaci :D .

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady pro provoz na silnici

#628 Nový příspěvek od McPeci »

aha takže něco ve stylu vykradli vás? doveďte nám sem zloděje....
ty když pojedeš a řekneš já nevěděl tak jsi v háji
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: doklady pro provoz na silnici

#629 Nový příspěvek od frgal »

Toto je krásný příklad toho, jak si různé úřady vysvětlují zákon po svém. Mě bylo ústně řečeno, jak na Vsetíně tak Ve Zlíně, že se zvláštní užívání povoluje jen pro vozidla tovární výroby, ale pouze pro neschválené k provozu na komunikacích. Což TK samozřejmě není, to schválené je, tudíž na něho nelze uplatnit zvláštní užívání, neboť ho nepotřebuje. Přesto ti policie zvláštní užívání povolila a až kraj napsal, že se o ZU nejedná. No to je přece úsměvné. Požadavek technické kontroly každé 4 roky je s prominutím "naprostá blbost", protože povinnost TK se vztahuje pouze na registrovaná vozidla. Musel bys mít značku a tu nedostaneš, protože podle 56/2001 dnes už registrovat nelze.
Běhám kolem toho už půl roku s následujícím výsledkem. Mám základní technické popisy ze státní zkušebny (naprosto zbytečně vyhozené 4 tisíce) - traktor ani vlek se neregistruje. Jsou schválené a mohou na silnici s TO + pojistkou a řidičákem skupiny T. V případě jakýchkoli problémů ohledně dokladů při případné silniční kontrole, mi bylo doporučeno trvat na správním řízení a v něm předložit doklady ze zkušebny, případně vyjádření z evidence vozidel o neregistraci. Ovšem toto je již zmíněno v ZTP ze zkušebny.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: doklady pro provoz na silnici

#630 Nový příspěvek od polemnepolem »

:smich: :'( nevím jestli se mám smát nebo brečet,státní aparát vlastně neví k čemu tam je,levá ruka neví co dělá pravá,trochu mi to připadá jako osudy dobrého vojáka Švejka.... ideální je mít při silniční kontrole všechny možné doklady TO,výpis ze zkušebny,samozřejmě pojistku,a pro jistotu i danou část zákona o provozu na pk.A trvat si na svém,případně správní řízení,ale mám obavu že tam si může zas každej ouřada vysvětlit ten zákon po svém. :OT:
Zetor 6245

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“