doklady pro provoz na silnici

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Robert9594
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 09, 2019 7:19 pm
Bydliště: 73965

Re: doklady pro provoz na silnici

#691 Nový příspěvek od Robert9594 »

Zdravím zajímala by mě situace pro rok 2023 a stroj tz4k14. Jaké s tím máte po letech zkušenosti?

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: doklady pro provoz na silnici

#692 Nový příspěvek od hobr »

Vím, že se to nebude části "osazenstva" líbit, ale jezdím po dědině s Vari, potom MT8 050 a Yanmarem - vlečka samoděl, elektrika nefunkční. Mám vzadu ten trojúhelník, co musí být. Povinné ručení jen na MT. Kolikrát musím jet aj po silnici (2 třídy). Za ty roky se mi nestalo, že by mě zastavili PaChové. Netvrdím, že se to nemůže stát, ale co si kdo vezme na starým dědkovi... :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: doklady pro provoz na silnici

#693 Nový příspěvek od Franta.cz »

Klidně si tak jezdi pokud nezpůsobíš nehodu mě je to jedno :-/ .
Na tu poslední větu Ti něco odcituju
29. 12. 2023
Šedesát let se dařilo unikat dopravní policii Britovi, který kdysi nesložil řidičské zkoušky a přesto usedal za volant. Teď jej strážci zákona přistihli in flagranti.
Ucho pověstného džbánu se podle serveru BBC utrhlo tento týden na dálnici M55 u severoanglického města Prestonu v hrabství Lancashire. Hlídka zastavila delikventa v jeho stříbrném citroënu, a když si jej náležitě prověřila, nestačila se divit.

Zjistila, že muž v 60. letech minulého století propadl u zkoušky v autoškole a od té doby žádný další test neabsolvoval. Přistižený se policistům prokázal pouze prozatímním oprávněním, které tehdy obdržel na omezenou dobu a jehož platnost už dávno vypršela.
V Británii totiž mohou návštěvníci autoškoly bez úspěšného závěrečného testu řídit auto, ale jen v doprovodu kvalifikovaného spolujezdce a s podmínkou, že vozidlo je viditelně označené symbolem pro začínající řidiče.

„Řidič tohoto vozidla byl na cestě s propadlým prozatímním oprávněním. Byl obviněn a vozidlo bylo zabaveno,“ potvrdila dopravní policie, která na sociálních sítích a zveřejnila i snímek auta.

Policisté případ nahlásili soudci, před nímž se samozvaný řidič bude zodpovídat z několika přestupků.
A to je furt sranda proti tomu co se stane když způsobíš nehodu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15805
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: doklady pro provoz na silnici

#694 Nový příspěvek od oco13 »

Franto vieš ako to dopadne - rozsudok bude - vzhladom k veku priestupcu sa od potrestania upúšťa , na SVK pri veku nad 80 každý jeden rozsudok

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: doklady pro provoz na silnici

#695 Nový příspěvek od duchodce »

No jezdívali jsme taky bez problémů , poliši pokud jsme se nemotali na "dvojce" moc mimo ves a ve špičce kolem třetí hodiny, tak nás neviděli. Pak se objevil mladý a perspektivní polišsoused... a aby ho lidi "nekamenovali" tak to řešil to tak že vystoupil z auta a kasíroval jeho kolega - já nic já muzikant - asi dvěma lidem tady sebrali řidičák.....
Takže se lidé bojí i když už tady snad neůřaduje...Teď se tam objevila zmínka o tom když způsobíš nehodu ,ano a kromě toho že přijdeš o řidičák ale poškozený z tebe sedře kůži... Ano je to riziko s kterým každý musí počítat a zvážit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: doklady pro provoz na silnici

#696 Nový příspěvek od palobobo »

Na SK sa moze vari pohybovat bez papierov staci tusim PZP je to tam dajako popisane ze.vzidlo zriadidlami a tak dajako. Tk 14 musi mat riadne znacky daju sa stale vybavit.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“