Řidičské oprávnění k řízení malotraktorů

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Řidičské oprávnění k řízení malotraktorů

#31 Nový příspěvek od petr laz »

Je to stejne jako kdyz uz nevim kdo psal ze za opravnenim T bez E se nesmi za traktorem tahat vlek, jsou to asi dva roky.
Proc to resite tady jedna pani povidala, mate napsal
Freeman
Tak já za řidičákama na malotraktory udělám čáru. Odpověď přímo z ministerstva dopravy:
tato specifikace řidičských oprávnění se dnes do návrhů již nepíše. Se změnou řady dalších zákonů došlo ke změně i u řidičských skupin a možností jejich použití. Řidičské oprávnění skupiny "B" je dostačující (viz aktuální znění § 80, zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu).

Pokud vás nějakej polda bude buzerovat, tak si tuhle hlášku vytiskněte a vysmějte se mu do ksichtu a řekněte mu že neznalost zákona neomlouvá.

Ja to resim tak ze se dojdu zeptat na prestupkovou u nas. A zatim se nestalo ze by neodpovedeli a take sem kdysi resil oranzovi majak kdyz me buzeroval policajt ze ho nesmim pozivat opet sem sel na prestupkovou tam sem pozadal o ofoceni konkretni kapitoli zakona a tu sem sebou vozil v aute (podotykam ze jsem majak pouzival podle zakona a v tom pripade nemohou policajti nic delat a pokud bude delat nekdo bu bu tak cislo a nahlasit.)
Jen pro zajimavost byvali soused policista kdyz se ho na neco zeptam tak pokud nema jistotu rekne nevim to sem neresil, a ted uz resit nebude protoze je na kriminalce.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Řidičské oprávnění k řízení malotraktorů

#32 Nový příspěvek od thovt »

Skupina T řeší zemědělská vozidla umožňuje řídít vozidla nad 3500kg.

Řidiči s oprávněním skupiny B mohou zapojit za vozidlo vozík s hmotností do 750 kg, těžší přívěs pouze v případě, že součet hmotností vozidla a vozíku dle technických průkazů nepřesáhne 3 500 kg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“