Doporučte prosím malotraktor

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Fifla
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 14, 2012 9:44 am
Bydliště: Hranice

Doporučte prosím malotraktor

#1 Nový příspěvek od Fifla »

Dobrý den,
prohlédl jsem si fórum, ale nenašel jsem odpověď.
Chtěl bych si pořídit malotraktor, ale nevím jaký.

Chtěl bych ho na:
běžné farmářské práce
sekání trávy (cca 1 ha)
pěstování brambor (orání, kultivování, sadba, sklizeň)
shrnování sněhu z cesty
tahání dříví z lesa a následný odvoz
případně i (není podmínkou) štípačku a drtič větví, čelní nakladač.
Líbí se mi TK, ale nevím jestli se hodí (výkon, kardan atd).
Můžete mi prosím poradit.
Děkuji

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Doporučte prosím malotraktor

#2 Nový příspěvek od amatér »

Doporučil bych Kubotu s nějakým tříválcem, třeba B 1200 a větší. Má to vývod na hřídel ve dvou až třech rychlostech, pohon 4x4 a pokud má olej a vodu, tak je to nezmar. Jen pro to nejezdi k takovým mistrům, jako je jistá farma u Jaroměře.

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Doporučte prosím malotraktor

#3 Nový příspěvek od zetornd »

Kolik Kč má stát dle Tvých představ traktor a kolik Kč chceš vydat za jednotlivá příslušenství-nářadí ???

Fifla
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 14, 2012 9:44 am
Bydliště: Hranice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#4 Nový příspěvek od Fifla »

zetornd píše:Kolik Kč má stát dle Tvých představ traktor a kolik Kč chceš vydat za jednotlivá příslušenství-nářadí ???
Do 100 ? (samozřejmě, čím méně, tím lépe), příslušenství jsem ještě nepromýšlel, jelikož to lze dokopit později. Je to reálné (či rozumné)?

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Doporučte prosím malotraktor

#5 Nový příspěvek od amatér »

100 tisícovek už je dostatečná cena na to, abys mohl vybírat. Pokud nejsi úplný antitalent a dokážeš si udělat alespoň základní servis sám, tak se podívej po nějaké té Kubotě bez repase. Ty takzvané repase, které jsou nabízeny, bývají zbytečně drahé. Nejdříve bych se podíval do RVR v Opavě, řada lidí tady na fóru už tam má nějakou zkušenost, tak se časem ozvou a dají Ti vědět.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte prosím malotraktor

#6 Nový příspěvek od Tom »

Proč zakládáš nové téma, když už tady takové jsou? :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Doporučte prosím malotraktor

#7 Nový příspěvek od Fiataro »

možná proto,že nemá tady přes 4760 příspěvků jako ty,ale pouze příspěvky 2.
kubota,yanmar od 15 koníku víš.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte prosím malotraktor

#8 Nový příspěvek od Tom »

V pořádku, jak to tady "utichne", tak je zase pospojuju ;-) Ale když psal, že to tu procházel, tak jsem myslel, že to viděl :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Fifla
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 14, 2012 9:44 am
Bydliště: Hranice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#9 Nový příspěvek od Fifla »

TZ4K14 nedoporučujete? Důvod? (Čistě informativně)

Zručný jsem hodně (kutím, atd...)

Nechtěl jsem dělat duplicitní post, ale nenašel jsem odpověd.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#10 Nový příspěvek od pepa36 »

já osobně Yanmara cca 20hp, nebo když už kloubak tak slavii

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Doporučte prosím malotraktor

#11 Nový příspěvek od martin z »

Musíš vědět co zhruba chceš, tady je TKáčko pro hodně kluků srdeční záležitost. Na dnešní dobu je to podle mě už dost zastaralý stroj a nedá se to asi s moderními malotaktory Kubota, Yanmar atd. bohužel srovnávat. Na druhou stranu je to dříč a není problém na něj cokoliv sehnat a bude i za dvacet let zatímco na japonce kteří stále modernizují to bude problém ale to je jen můj názor.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Doporučte prosím malotraktor

#12 Nový příspěvek od martin z »

V každém případě ti přeju šťastnou ruku a nenaběhni na překupníka. Ať si vybereš cokoli nejlepší je vzít si sebou někoho kdo to má doma.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#13 Nový příspěvek od bt66 »

martin z píše:Musíš vědět co zhruba chceš, tady je TKáčko pro hodně kluků srdeční záležitost. Na dnešní dobu je to podle mě už dost zastaralý stroj a nedá se to asi s moderními malotaktory Kubota, Yanmar atd. bohužel srovnávat. Na druhou stranu je to dříč a není problém na něj cokoliv sehnat a bude i za dvacet let zatímco na japonce kteří stále modernizují to bude problém ale to je jen můj názor.
Ano, náhradné diely na TZ-4k sú neúrekom a pomerne lacno, ale budete ich aj veľmi často potrebovať a na opravu stroja! Mal som za 15 rokov dve Tékačka a furt sa niečo pokazilo, stále trebalo niečo opraviť. Ale už 4 roky mám Mitsubishi MT16, a úprimne hovorím, žiadna oprava!!! Iba údržba. Nemajte obavy, aj japonci vedia vyrábať malotraktor.
Přílohy
Foto-0215.jpg

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Doporučte prosím malotraktor

#14 Nový příspěvek od amatér »

Ptáš se proč Japonce, nebo kloubák. On má každý své, kloubák díky těžkému předku už moc neveme na čelní nakladač a také se s ním špatně oře, protože vrtí zadkem, na kterém je pluh. S nezávislým vývodem pro štěpkovač to také nemají kloubáky, hlavně ty starší, moc vyřešené. Nehledě na to, že v nich dost často tluče vzduchem chlazené srdce, které dělá slušný rámus. Náhradní díly na dvacetiletou Kubotu nejsou zase o tolik dražší, než na kloubáky. Už se to tu také psalo, jaké překvapení nastane při pokusu o nákup náhradního dílu v Prostějově.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#15 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Tak trochu z jiné stránky - zapomenem na cenu :vysmech: ,chceš kloubáka,nebo je to jedno,česká výroba,atd ...,potom ti z toho něco vyleze a potom začneš hledat a osekávat výbavu :jazyk: .
Moje zkušenost: měl sem Mtčko,kloubáka,při sekání chyběl nezávislej vývod a i pár koní by se hodilo,tak se povedla 32 s nezávislym vývodem,a zatim dobrý

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“