Doporučte prosím malotraktor

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#61 Nový příspěvek od bt66 »

pol píše:len si kúp japonca a nigdy to nedáš na papiere tak že sa môžeš vozit len po dvore
Ja už mám japonca (avatar), papiere a EČ nepotrebujem. Traktor mám na prácu, nie na vozenie, na to mám auto. Ale lepšie japonec bez papierov ako TZ-4K s papiermi.
Ale ak budem potrebovať papiere tak traktor prihlásim v Maďarsku a doveziem ho. Alebo ani ho nedoveziem a nechám na maďarských značkách. Tak by bolo ešte lepšie lebo v Maďarsku STK na malotraktory platí na 5 rokov!

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#62 Nový příspěvek od pol »

no ja chodím aj po seste aby som mohol s traktorom pracovať a mám vinice a nie ryžu tak že mám mt8 a raz v lete sem dám fotky ako vipadajú vinice po mt8 a ako po šikmookom ktoré tam chodía len kutať takže japončík na ryžu a na vozenie

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#63 Nový příspěvek od milstav1 »

pol píše:no ja chodím aj po seste aby som mohol s traktorom pracovať a mám vinice a nie ryžu tak že mám mt8 a raz v lete sem dám fotky ako vipadajú vinice po mt8 a ako po šikmookom ktoré tam chodía len kutať takže japončík na ryžu a na vozenie
Kluci co se hádáta každej traktor má něco dosebe ale mt8 má hodně navrch co se tyče váhy tudíš projede a vyjede a utáhne mnohem více navíc věčina japoncu má v předu malá kolečka tudíš jako by by bez předku taky když sem kupoval traktor tak sem byl odskoušet kubotu a nakonec sem byl hodně sklamán tudíš sem volil cabrio

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#64 Nový příspěvek od bt66 »

No pre mňa ten japonec sa vyhovuje viac ako hocijaký kĺbák, podľa mňa MT8 má výhodu voči môjho Mitsubishi iba vo váhe. Ale aj môj traktor už má hmotnosť 850kg. Ale Cabrio bral by som aj ja lebo to nie je kĺbák.

creative
Příspěvky: 2824
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Doporučte prosím malotraktor

#65 Nový příspěvek od creative »

bt66 píše:
pol píše:len si kúp japonca a nigdy to nedáš na papiere tak že sa môžeš vozit len po dvore
Ja už mám japonca (avatar), papiere a EČ nepotrebujem. Traktor mám na prácu, nie na vozenie, na to mám auto. Ale lepšie japonec bez papierov ako TZ-4K s papiermi.
Ale ak budem potrebovať papiere tak traktor prihlásim v Maďarsku a doveziem ho. Alebo ani ho nedoveziem a nechám na maďarských značkách. Tak by bolo ešte lepšie lebo v Maďarsku STK na malotraktory platí na 5 rokov!
Od většiny TK a MT papíry už taky nejsou. Akorát ti je někdo okopčí.To samo si můžeš domluvit s majitelem nějakého japonca nebo prodejce japonců.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#66 Nový příspěvek od pol »

na tk amt ti šálek pošle duplikát tech. osvedčenia za 5 dní ,na japonca si chod pýtať od predajcu

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Doporučte prosím malotraktor

#67 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Já teda nemůžu srovnávat s japoncem, ale před TK jsem míval domaděl takovou tu českou klasiku (zadní náprava V3S motor oktávka) a můžu říct že jsou chvíle kdy na něj rád vzpomínám, obzvláště když dělám s TK něco u čeho je potřeba jet rovně a dokonce jsem i věděl kdy maže!
Když jsem poprvé oral a podíval se za sebe tak mě málem jeblo, myslím že brambory letos raději udělám s frézou abych nebyl celé vsi k smíchu, ale třeba se to někdy naučím i s TK. No a s tím duplikátem to asi taky nebude žádná sláva, díval se na to známej policajt a řekl mi, že s takovým kusem okopírovaného čehosi s údajama dopsanýma tužkou si můžu tak akorát vytřít pr..... ale třeba mě chtěl jen naštvat.
Abych jen nepomlouval, při tahání vlečky se zase díky váze na předku tolik nestaví na zadní. Myslím že každej stroj bude mít svoje pro i proti.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#68 Nový příspěvek od milstav1 »

ZELENÁČ " Neboj i s TK se dá naučit ale chce to praxi jinak opravdu kloubák se chová jinak jak klasická přední naprava já sem měl taky takovej domaděl ale potom sem měl mt8 a to se nedalo vubec srovnat pokud je dobře postavená nebo nejlepe ( origo vlečka ) tak dobře zatíží zadek a nemá konkurenci vyškrabe se všude a hroznym terenem mám vyskoušeno

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Doporučte prosím malotraktor

#69 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Kluci co se hádáta každej traktor má něco dosebe ale mt8 má hodně navrch co se tyče váhy tudíš projede a vyjede a utáhne mnohem více navíc věčina japoncu má v předu malá kolečka tudíš jako by by bez předku taky když sem kupoval traktor tak sem byl odskoušet kubotu a nakonec sem byl hodně sklamán tudíš sem volil cabrio
Bol som v brne videl som nove kuboty aj iné japonske traktoriky s tými maličkými prednými kolesami.To je to prvé čo sa mi nepáčilo .Totalne nevhodné pre moje podmienky.Uzučke mal som pocit ak sa oppriem o kuboti z kabinou plecom tak ju prevratim.Fakt treba vyskušat.Vaha robi svoje aj pri Cabriu ktoré som nakoniec vybral.Ale určite ma cabrio alebo Vinea neporovnateľne lepšiu trakciu na poli aj v lese.Stači mala jama a si s tým malým koliečkom v predu v prdeli.Tak isto aj Cabrio ma svoje omedzenia.Ale tie pneu v predu to sa neda proste zrovnávať + uzavierky k tomu.Tý japonci mi pripadajú tak na zahradu dobrý a na také malé polička tam asi ano.Ale inak ma ničim neoslovili.Mam tie šitoké gumy ako milstav.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#70 Nový příspěvek od pol »

Zelenáč ten tvoj policajt je asi blbec alebo videl iný duplikat,ja mám tiež od Šálka a je to presne to isté ako originál bol som s tým už aj na ok tk emisnej a voči dokladu nemal nikto žiadne namietky ani na okresnom úrade odbore dopravy.S tým oraním,je pravda že sa musíč učit aby si oral rovno ale ide to zaklad dobrý a dobre nastavený plih a podmienky.Mám tu niegde aj orbu nafotenú a s dvojakom framatom ,bolo poriadne sucho a boli ludia čo neverili že som to oral s mt8.Vedla mna potom oral japonec 3valec vodnák a už bola aj vlaha ale to nebola ani podmietka a stalo mu to ako karty,takže záleží na vela veciach,traktor,obsluha ,naradie,podmienky a potom či to robíš len z povinosti alebo v tom hladáš aj trochu záluby či radosti.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#71 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Ja oriem TKčkom chodim orať aj chlapikovy čo ma japonca ale neberte to tak že ponižujem iny traktor ten chlapik proste nevie orať alebo ma na h....o pluh :ano:

Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#72 Nový příspěvek od Romantk »

ZELENÁČ píše:Já teda nemůžu srovnávat s japoncem, ale před TK jsem míval domaděl takovou tu českou klasiku (zadní náprava V3S motor oktávka) a můžu říct že jsou chvíle kdy na něj rád vzpomínám, obzvláště když dělám s TK něco u čeho je potřeba jet rovně a dokonce jsem i věděl kdy maže!
Když jsem poprvé oral a podíval se za sebe tak mě málem jeblo, myslím že brambory letos raději udělám s frézou abych nebyl celé vsi k smíchu, ale třeba se to někdy naučím i s TK. No a s tím duplikátem to asi taky nebude žádná sláva, díval se na to známej policajt a řekl mi, že s takovým kusem okopírovaného čehosi s údajama dopsanýma tužkou si můžu tak akorát vytřít pr..... ale třeba mě chtěl jen naštvat.
Abych jen nepomlouval, při tahání vlečky se zase díky váze na předku tolik nestaví na zadní. Myslím že každej stroj bude mít svoje pro i proti.
I s TK se dá jezdit rovně bez problemu zvládne to i muj kluk- http://www.youtube.com/watch?v=an4bb13g ... el&list=UL

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#73 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Romantk maš pekne rovne pole 8) u nas su len kopce a svahy

Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#74 Nový příspěvek od Romantk »

PRAKTIK píše:Romantk maš pekne rovne pole 8) u nas su len kopce a svahy
Tak to jo na to se kloubak nehodí převrátit to jde hned

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#75 Nový příspěvek od bt66 »

Zdravím.
Vinicu mám aj ja, a po jesenných prácach vyzerá ten vinohrad ako na fotke dole. Ďalej sú tam aj fotky aj o orbe záhrady, mám pluh PNJ 2-20, ale vyskúšal som ho aj s tretím pluhovým telesom, a paráda! Pravda, pôda bola vtedy na orbu veľmi dobrá.
Takže k výbere malotraktoru každému prajem veľa štastia. Nech si každý kúpi taký malotraktor aký chce alebo potrebuje, alebo podľa peňaženky. Ja s tým mojim japoncom Mitsubishi MT16 som nadmerne spokojný, z mojej strany návrat k TK alebo ku inému kľbáku už pravdepodobne nikdy nebude.
Přílohy
Foto-0247.jpg
Foto-0255.jpg
Foto-0257.jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“