Doporučte prosím malotraktor

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Doporučte prosím malotraktor

#16 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,ešče by tu byla jedna otázka a proč zrovna malotraktor,máš malů bránku do dvora?Co třeba takovů štyřicítku,popřípadě neco výš a do sta tisíc sa také v pohodě vlězeš,dokonca aj s nejaků tů mašinků za to.Nevím,nemám až taký přehlěd o tých malých hebloch alě možná bude na dospělé traktory aj věčí výběr staršího nářadí a cenově by mohlo vychodiť +- na stéjno a s věčíma záběrama.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#17 Nový příspěvek od pepa36 »

nevím z kterých hranich jsi ale jestli na moravě tak se stav mužeš si vyzkoušet nějaké japonce a pak si jit zkusit Tkčo a uvidíš rozdíl sám 8)

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#18 Nový příspěvek od bt66 »

pepa36 píše:nevím z kterých hranich jsi ale jestli na moravě tak se stav mužeš si vyzkoušet nějaké japonce a pak si jit zkusit Tkčo a uvidíš rozdíl sám 8)
Rozdiel je teda veľký, až obrovský. V prospech japonca. :)

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#19 Nový příspěvek od bawor »

taky záleží na tom zda potřebuješ legálně jezdit po silnici u TK a MT v pohodě, ale u japonce je to problém sice lze vyběhat náké povolení ale není to zadarmo a musí se to obnovovat. Je fakt že TK i MT kloubáky jsou celkem zastaralý a nemaj takovej rozsah převodů jako japonec to už spíš MT8 050 ale to je za víc peněz

Fifla
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 14, 2012 9:44 am
Bydliště: Hranice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#20 Nový příspěvek od Fifla »

Ano, jsem z Hranic na Moravě.
Já právě nevím, TK to je klasika. Mám třeba obavu, aby se něco na japoncovi nepokazilo a pak bych se třeba nedoplatil nebo netuším jaká je cena zařízení. Velký traktor nechci, malotraktor je malotraktor :-)
Ale ta Kubota se mi líbí, na bazos.cz jsem našel někoho ze Svitav co to prodává.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Doporučte prosím malotraktor

#21 Nový příspěvek od amatér »

Mrkni se do té Opavy, je jich tam asi nejvíc a dá se i jednat o ceně. http://www.rvr-agro.cz/malotraktory/kubota

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#22 Nový příspěvek od bt66 »

Fifla píše:Ano, jsem z Hranic na Moravě.
Já právě nevím, TK to je klasika. Mám třeba obavu, aby se něco na japoncovi nepokazilo a pak bych se třeba nedoplatil nebo netuším jaká je cena zařízení. Velký traktor nechci, malotraktor je malotraktor :-)
Ale ta Kubota se mi líbí, na bazos.cz jsem našel někoho ze Svitav co to prodává.
Nazdar, kľudne si kúp aj Kubotu, ale aspoň s výkonom 14k. Tam tá Kubota 1600 je pekná, ale neviem či tá fotka skutočná, či je zhotovené o traktore čo ponúka na predaj, lebo predajca píše že sú tam zadné kolesá iba 8-16!. Mali by tam byť 20"-ové alebo 22"-ové kolesá (viem na 100%), tie menšie 16 palcové kolesá majú byť na Kubote 1400.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte prosím malotraktor

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Fifla píše:Ano, jsem z Hranic na Moravě.
Já právě nevím, TK to je klasika. Mám třeba obavu, aby se něco na japoncovi nepokazilo a pak bych se třeba nedoplatil nebo netuším jaká je cena zařízení. Velký traktor nechci, malotraktor je malotraktor :-)
Ale ta Kubota se mi líbí, na bazos.cz jsem našel někoho ze Svitav co to prodává.
Zrovna TK tiez nieje lacne... vid taka hruska s tanierom do difiku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Doporučte prosím malotraktor

#24 Nový příspěvek od j.kubec »

Japonce ti můžu jen doporučit!!!! Za 5 let žádná oprava 8) . Mám Yanmara 1401D 3vál a můžu směle konkurovat tk, spíše jsem na tom líp. Jediná nevýhoda je maximální přepravní rychlost 15km/h. Pro představu jsem s ním dělal 40 - 60 kubíků dřeva ročně na topení. :prace:

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#25 Nový příspěvek od bt66 »

j.kubec píše:Japonce ti můžu jen doporučit!!!! Za 5 let žádná oprava 8) . Mám Yanmara 1401D 3vál a můžu směle konkurovat tk, spíše jsem na tom líp. Jediná nevýhoda je maximální přepravní rychlost 15km/h. Pro představu jsem s ním dělal 40 - 60 kubíků dřeva ročně na topení. :prace:
8) :pivo:

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#26 Nový příspěvek od pepa36 »

neznál lepé udělaný traktor než Yanmar, i kubota není tak robusní navíc u kuboty chybí posilovače řízení co se týka těch starších modelu i u grandele 32 který má 32hp, mají převodovku a pak plno kardanu které se různě lámou. Už dnes jsou v americe udělané nové převody na přestavbu pro zvýšení rychlosti kolem 25 až 30 km na poslední převod je to ale zatím jen pro kubotu a Yanmar a myslím že na jiné stroje to ani nebude

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#27 Nový příspěvek od bt66 »

pepa36 píše:neznál lepé udělaný traktor než Yanmar, i kubota není tak robusní navíc u kuboty chybí posilovače řízení co se týka těch starších modelu i u grandele 32 který má 32hp, mají převodovku a pak plno kardanu které se různě lámou. Už dnes jsou v americe udělané nové převody na přestavbu pro zvýšení rychlosti kolem 25 až 30 km na poslední převod je to ale zatím jen pro kubotu a Yanmar a myslím že na jiné stroje to ani nebude
Podľa mňa najrobustnejšie sú traktorky Hinomoto.
Ja som nadmerne spokojny so svojim Mitsubishi MT16D, jeden sused má Kubotu 1400 a tiež spokojný, druhý sused má Yanmara 1401D a taktiež spokojný s traktorom. V dedine okrem tých sú ešte aj ďalšie japonce (2x Hinomoto, 2x Yanmar, 2x Mitsubishi, 1x Iseki) a doteraz nikoho som nepočul že by sa sťažoval na poruchovosť svojho traktora. Takže asi všetky japonské traktory sú dobrí. A servo podľa mňa na tie malé stroje ani nepotrebné lebo majú aj bez serva ľahké riadenie, ja nikdy som nebol v takej situácií že servo bolo by potrebné.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#28 Nový příspěvek od pepa36 »

hinomoto je problém že skončilo výrobu v roce 1988 takže nejsou díly, spíše je to jen to co okopírovaly od kuboty a yanmaru, je to hodně takové přeplácané

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#29 Nový příspěvek od bt66 »

pepa36 píše:hinomoto je problém že skončilo výrobu v roce 1988 takže nejsou díly, spíše je to jen to co okopírovaly od kuboty a yanmaru, je to hodně takové přeplácané
No to nemusí byť pravda, pozri ten link!

http://www.agriaffaires.co.uk/used/gard ... -n189.html

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#30 Nový příspěvek od pepa36 »

myslíš že je to tak :D , ono je hodně keců kolem roku výroby a výkonů traktorů, nejlepší jak jeden prodejce že yanmar F145 rok výroby 2007

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“