Doporučte prosím malotraktor

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Doporučte prosím malotraktor

#46 Nový příspěvek od martin z »

A kolik toho obděláváš celkem s tímhle strojem?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doporučte prosím malotraktor

#47 Nový příspěvek od DYK »

bt66 píše:
DYK píše:Domysli klapku a budeš mít hlízy jak si to nastavíš.
Na cca. 4-5 árov čo potrebujem dobre je to aj tak.
Asi jo. Není třeba ani řešit množství použité sadby. Jen tu zem ti závidím. To je jak popel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte prosím malotraktor

#48 Nový příspěvek od Tom »

TV rozhodně nezatracuju :nene: To, že je robustnější jsem napsal, to je velká výhoda. Než jsem koupil TK, tak jsem nad TV taky uvažoval, dá se říct, že to byl favorit. Ale co se mi nelíbilo, tak byl opačně se otáčející kardan, nedosupnost ND, pouze trojstupňová převodovka, nemožnost řadit za jízdy a malá světlá výška. Taky se mi moc nelíbil kolmý sloupek řízení, ale to je detail. Ale už na první pohle je lépe propracovaný než TK, to se musí nechat ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#49 Nový příspěvek od bt66 »

martin z píše:A kolik toho obděláváš celkem s tímhle strojem?
Nemám veľa pozemkov, vinica 10 á, záhrada 20 á, orná pôda 25 á, a lúka čo iba kosím (je to vlastne cesta s ovocnými stromami vedľa vinohradu) tiež cca. 10 á. A sem-tam pomáham aj bratovi v jeho vinohrade a záhrade kde sa Zetor nezmestí.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Doporučte prosím malotraktor

#50 Nový příspěvek od martin z »

to není zas tak málo, to najezdíš mnohem víc než já. My máme jenom 3-4 ary na zahradě něco kolem domu a do lesa na dřevo, jsem jen tak zvědav kolik tak kdo s malotraktorem nadělá práce.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Doporučte prosím malotraktor

#51 Nový příspěvek od creative »

Dnes bych už TK, klasika jednoválec, bez hydrauliky, nezávislého kardanu, apod. už nechtěl. Když už tak Vinea , apod.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Doporučte prosím malotraktor

#52 Nový příspěvek od martin z »

To je ale jiná cenová kategorie

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#53 Nový příspěvek od milstav1 »

Tak sem prolouskal toto vlákno a dověděl sem se hodn zajímavého ale musím dodat že málokdo z vás co tu haníte tk či MT ste ho měli od nova já sem měl MT od nova kupovali sme ho v roce 91 a dodnes jezdí bez poruch sice už u druhého majitele jinak pak sem si pořidil slávii a stou už to bylo horší nelibylo semi řazení a musel sem dělat převodovku tak sem ho poslal do světa

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#54 Nový příspěvek od bt66 »

milstav1 píše:Tak sem prolouskal toto vlákno a dověděl sem se hodn zajímavého ale musím dodat že málokdo z vás co tu haníte tk či MT ste ho měli od nova já sem měl MT od nova kupovali sme ho v roce 91 a dodnes jezdí bez poruch sice už u druhého majitele jinak pak sem si pořidil slávii a stou už to bylo horší nelibylo semi řazení a musel sem dělat převodovku tak sem ho poslal do světa
No prepáčte, ale ja naozaj nehaním ani TK ani MT, LEBO KAŹDÝ SA ZDRAVÝ TAKÝM KLOBÚKOM AKÝ MÁ. Aj som tu už písal že pred japoncom som mal za 15 rokov aj 2ks TK, a keby som nemal peniaze na Mitsubishi tak aj ja dodnes mám TK14. A ten motor 1-valec mi vyslovene vyhovoval svojou jednoduchosťou a nenáročnosťou. Skôr mi vadili také detaily ako klbové riadenie a kardanový vývod, a ľahký zadok, lebo kvôli týmto "maličkostiam" sa ten traktor nebol možný v plnej miere využívať. O častých, skoro "pravidelných" opravách už ani nehovrím. Dnes kvôli týmto veciam už ten klasický TK, MT nechcel, ale ani žiadny iný "kloubák" hocijakej značky. Ten Mitsubishi s riadenými prednými kolesami je oveľa modernejší traktor so všetkými potrebnými traktorovými vlastnosťami, a naozaj je o 30-40 rokov pred TK napriek tomu že bol vyrobený v tom čase (asi od roku 1988 do roku 1995) kedy ešte s plným prúdom vyrábali aj TK. A či sa to páči alebo nie majiteľom TK, MT, podľa svojich skúsenosti hovorím,: je to tak!
Naposledy upravil(a) bt66 dne ned pro 23, 2012 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Doporučte prosím malotraktor

#55 Nový příspěvek od creative »

milstav1 píše:Tak sem prolouskal toto vlákno a dověděl sem se hodn zajímavého ale musím dodat že málokdo z vás co tu haníte tk či MT ste ho měli od nova já sem měl MT od nova kupovali sme ho v roce 91 a dodnes jezdí bez poruch sice už u druhého majitele jinak pak sem si pořidil slávii a stou už to bylo horší nelibylo semi řazení a musel sem dělat převodovku tak sem ho poslal do světa
Já jsem psal názor, že bych už TK nechtěl. Taky jsem měl Tk od nova, kupoval jsem ho 28.12.1991, dodnes mám doklad na 70 tisíc Kč.
Ale byla to TZK14 F- jednoválec a to už je dnes pro mě slabota, když vemu, že potřebuju mulčovač, orání jednoválcem je taky na prd. V poli obecně potřebuješ jet rychleji, aby to zaklápělo a řezalo. O lese ani nemluvím, dřevo v kopcích jsem vyvážel po půlkách a pak znovu nakládat do plna. Vinea to dá.

Fifla
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 14, 2012 9:44 am
Bydliště: Hranice

Re: Doporučte prosím malotraktor

#56 Nový příspěvek od Fifla »

Kluci a co říkáte na malotraktor Farmář od Wisconsinu?

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doporučte prosím malotraktor

#57 Nový příspěvek od pepa36 »

to stejné jako slavia 824 nebo 826 nic se na tom nezměnilo

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Doporučte prosím malotraktor

#58 Nový příspěvek od tk14 »

jen motor,ten je lombardiny

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#59 Nový příspěvek od bt66 »

Fifla píše:Kluci a co říkáte na malotraktor Farmář od Wisconsinu?
Ak Ti vyhovuje kľbový malotraktor, tak do toho! Je to určite dobrý traktor s dobrým motorom. Pravda, ja takého Farmára ešte som nevidel ale jeho predchodcovia ako Slavia 824 alebo 826 boli dobré traktory. Neporovnateľne lepšie ako rada TK alebo MT.
Aj ja som mal niekedy kľbový malotraktor, ale nikdy viac taký traktor nechcem. Odporúčal by som nejaký iný traktor s riadenými prednými kolesami ako napr. Cabrio, alebo nejaký japonský malotraktor.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doporučte prosím malotraktor

#60 Nový příspěvek od pol »

len si kúp japonca a nigdy to nedáš na papiere tak že sa môžeš vozit len po dvore

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“