Doporučte prosím malotraktor

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Doporučte prosím malotraktor

#76 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

milstav1 píše:ZELENÁČ " Neboj i s TK se dá naučit ale chce to praxi jinak opravdu kloubák se chová jinak jak klasická přední naprava já sem měl taky takovej domaděl ale potom sem měl mt8 a to se nedalo vubec srovnat pokud je dobře postavená nebo nejlepe ( origo vlečka ) tak dobře zatíží zadek a nemá konkurenci vyškrabe se všude a hroznym terenem mám vyskoušeno
No já doufám že se do toho trochu dostanu, jinak bych byl asi pěkně nakrklej!
Je mi jasný že je trošku moc faktorů které dokážou ovlivnit výsledek práce. Teď dělám na hydraulickém řízení, tak se to snad taky trochu zlepší protože to původní už mělo nejlepší léta za sebou a pěkně rovné pole se taky určitě oře líp než moje zahrada na které se matka příroda trochu vyřádila.
Jedna z věcí za které musím TK zase pochválit je spotřeba, ze začátku jsem ho skoro podezíral že tu naftu za jízdy vyrábí.
Nerad bych vypadal jako jedinej kterej tady pomlouvá svůj vlastí stroj, ale v rámci toho "doporučování malotraktoru" musím říct, že čtyřicet let staré ojeté TK je v podstatě takový trochu lepší základ na domaděl, protože ze začátku na něm bude práce a předělávek víc než dost, ale to nejspíš u většiny ojetin.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Doporučte prosím malotraktor

#77 Nový příspěvek od mastnacek »

kazdej den projizdim bazos na cenove prijatelny tk. Ale nedavo tady nekdo psal prave o tom jak ma problem udrzet rovnej radek. Na japonciky jsem kukal uz driv. Momentalne mam i osobak japancika subaru forester 2g. Poctivy auto,takze verim ze i ty svoje trakturky delaj poradne. Drahy dily dela dovoz a mala rozsirenost u nas. Kazdej bysme rad stroj co prezije jeste nase vnuky. Takze kterej japancik je tomu nejbliz?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte prosím malotraktor

#78 Nový příspěvek od Tom »

Přečti si už zaběhnuté diskuse tohoto typu v japonských malotraktorech. Zatímco zhodnotit české malotraktory není až tak složité, u japonců je to o hodně horší. Dávej si pozor na to, abys koupil stroj, který se DOVÁŽEL DO EVROPY (nejlépe do Německa - pak jdou v pohodě sehnat díly). A hlavně si vyber některý ze strojů, kde ta značka pořád existuje. Takže zapomeň na Hinomoto atd. Vše je napsáno v japoncích. Podle mě je špička mezi japonci Yanmar, pokud bych byl donucený jít do japonce, šel bych touhle cestou. V těch "japonských vláknech" je několik témat, kde se ty malotraktory různě porovnávají, takže to vidím na večerního lahváče (vzhlem k množství informací možná i víc ;-) ) a pak studovat a studovat :chytry:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Doporučte prosím malotraktor

#79 Nový příspěvek od bt66 »

mastnacek píše:kazdej den projizdim bazos na cenove prijatelny tk. Ale nedavo tady nekdo psal prave o tom jak ma problem udrzet rovnej radek. Na japonciky jsem kukal uz driv. Momentalne mam i osobak japancika subaru forester 2g. Poctivy auto,takze verim ze i ty svoje trakturky delaj poradne. Drahy dily dela dovoz a mala rozsirenost u nas. Kazdej bysme rad stroj co prezije jeste nase vnuky. Takze kterej japancik je tomu nejbliz?
Zdravím!
Zo strany opravy a náhradných dielov najvýhodnejšia kúpa bude asi Kubota! Teda aspoň na SK. Lebo v Zemianskych Kostolanoch má firma Šupa obchodné zastúpenie pre Kubotu. (www.kubota.sk).
Ja od októbra 2008, teda už 6 rokov mám Mitsubishi MT16, a prvá oprava bola potrebná teraz v lete 2014, bolo potrebné pretesniť vodné čerpadlo. Ináč za 6 rokov nebola potrebná žiadna iná oprava, iba som robil pravidelnú údržbu, t.j. výmena oleja, filtrov, atď.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“