Kĺbový traktor - stabilita

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
johny66617
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 21, 2012 9:52 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Kĺbový traktor - stabilita

#1 Nový příspěvek od johny66617 »

Zdravím, chcel by som kúpiť kĺbový traktor a zaujíma ma akú má stabilitu v teréne, pretože by som ho chcel používať aj na vozenie dreva z lesa. Počul som, že so stabilitou to nie je nič moc, tak som zvedavý aké máte skúsenosti. Ďakujem.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 189
Registrován: čtv lis 13, 2008 9:37 am
Bydliště: Lúky

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#2 Nový příspěvek od pejo »

Treba hlavne rozšíriť, lebo malotraktor s úzkym rozchodom kolies sa prevráti aj v kolaji po veľkom traktore. pri zalomení, ako keby sa rozchod zmenšil a priečna stabilita sa zníži. Každopádne by som doplnil na traktor ochranný rám a jazdiť aj v lese len za triezva.
Nissan Patrol K260, traktor Pejo 4x4 vo výstavbe.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#3 Nový příspěvek od milstav1 »

Tk musíš rošířit na max plus otočit na dikách a do kol zavaží a traktor je nepřevratitelnej ale pokud nepoužiješ rozum tak převrátíš cokoliv já měl mt8-132.2 a nikdy sem ji nepřevrátil an v lesi ani jinde

tk14
Příspěvky: 1294
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#4 Nový příspěvek od tk14 »

Milstav má pravdu mám TK 14 a šouplo mě to v lese do stráně,myslel jsem že je hotovo a převrátí se,nepřevrátil,s tou kácivostí to není tak hrozné jak se povídá,kola mám rozšířená na max,disky normál ne otočené,bez závaží,nutné je myslet a ne zapnout klíček a vypnout mozek 8)

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#5 Nový příspěvek od Orešanec »

Maximalny rozchod kol a zavazia v kolesach, znacne obmedzia moznosti prevratenia v terene. Solo traktor bez naradia, alebo ineho bremena v ramenach, v tejto kombinacii, prevrati uz len uplny magor. Ale ak mas v zadu zavesene na ramenach nejake bremeno 300kg v tahu do kopca a s tym sa chces obratit tak velky pozor. Tu, uz to tak zlozite na prevratenie nieje.
Osobne som este neprevratil, ale s plnym nesenym 200l rosicom som mal namale.

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#6 Nový příspěvek od sten »

jojo jetotak ja mam nes čerta 200kg a jelykož je velka paka tak se musim na malý poloměr otačet ane to vzit do plna 45.stupnu.tobych byl naboku.tak davam bacha jinak v pphodě když maš mozek v hlavě.i zetora sem vyděl na boku.když nemysliš tak doplatiš.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#7 Nový příspěvek od milstav1 »

sten píše:jojo jetotak ja mam nes čerta 200kg a jelykož je velka paka tak se musim na malý poloměr otačet ane to vzit do plna 45.stupnu.tobych byl naboku.tak davam bacha jinak v pphodě když maš mozek v hlavě.i zetora sem vyděl na boku.když nemysliš tak doplatiš.
Kdyby jenom zetora ale i casse z dvojmontážkou :'( :'(

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#8 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Když dáš plný rejd,tak na stranu kde máš kola daleko od sebe je traktor náchylnější k převrácení,zatim se mi povedlo jezdit po třech a to jak se zvedly přednim tak zadnim kolem,i na zadní se to dokáže postavit,zatim jen jednou sem to málem převrátil na stranu při jízdě rovně,ale to byl taj¨kový náklon že sem se neudržel na sedačce. Pravda je že všechno jde,takže i převrátit!

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#9 Nový příspěvek od sten »

milstav1 píše:
sten píše:jojo jetotak ja mam nes čerta 200kg a jelykož je velka paka tak se musim na malý poloměr otačet ane to vzit do plna 45.stupnu.tobych byl naboku.tak davam bacha jinak v pphodě když maš mozek v hlavě.i zetora sem vyděl na boku.když nemysliš tak doplatiš.
Kdyby jenom zetora ale i casse z dvojmontážkou :'( :'(
no takto musel být mazec tose stalo tobě nebo někomu jinemu a coho převrhlo rozkoupane nařadí nebo velkej vlek

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#10 Nový příspěvek od milstav1 »

sten píše:
milstav1 píše:
sten píše:jojo jetotak ja mam nes čerta 200kg a jelykož je velka paka tak se musim na malý poloměr otačet ane to vzit do plna 45.stupnu.tobych byl naboku.tak davam bacha jinak v pphodě když maš mozek v hlavě.i zetora sem vyděl na boku.když nemysliš tak doplatiš.
Kdyby jenom zetora ale i casse z dvojmontážkou :'( :'(
no takto musel být mazec tose stalo tobě nebo někomu jinemu a coho převrhlo rozkoupane nařadí nebo velkej vlek
Neboj mě seto nestalo a kolikrát sem rád že se udržím v sedačce viděl sem to na fotkách

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#11 Nový příspěvek od Tom »

Chlapi, když posunu náboje kol úplně na konec poloos a otočím disky, na jaký rozchod kol se dostanu?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#12 Nový příspěvek od milstav1 »

Tom píše:Chlapi, když posunu náboje kol úplně na konec poloos a otočím disky, na jaký rozchod kol se dostanu?
Čoveče rád bych ti to řek ale už si to nepamatuji

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#13 Nový příspěvek od Tom »

No v návodu píšou že rozchod lze plynule měnit do nějakých 1000 mm, ale to je podle mě na neotočených kolech... Zajímalo by mě, jak to je když se kola otočí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#14 Nový příspěvek od milstav1 »

Tom píše:No v návodu píšou že rozchod lze plynule měnit do nějakých 1000 mm, ale to je podle mě na neotočených kolech... Zajímalo by mě, jak to je když se kola otočí.
Kurnik nechci napsat nejaké nesmysle ale mám takoví tušo že to bylo 125 cm ale ruku do ohně zato nedám

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Kĺbový traktor - stabilita

#15 Nový příspěvek od robert xxx »

Ked mas gumy 6/16 tak rozchod na stred je 100 cm. Vysunute a otocene na diskoch.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“