Doklady pro provoz na silnici.

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#16 Nový příspěvek od myshootko »

PULDrapalik píše:A podle čeho se dělá ta kontrola originality?
vraj potrebuju bud technicke osvedcenie alebo zakladny technicky popis aspon. ktovie, ci sa mi to vobec nejak podari spravit.
Foton 254

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#17 Nový příspěvek od naftak »

majo258 píše:ahoj
a ja sa vyserem asi aj na slovensko, to len tupec takuto kokotinu moze vymysliet co taky strojcek v zivote nevidel.
nevybavujem a neriesim, osvetlenie mam, oznacenie tiez, oranzovy obdlznik na vlecke a nech si trhnu nohou, nemam za co si to vybavovat. :zly: :zly: :zly: :cert: :cert: :cert: :tyty: :321: :321: :321:
súhlasim s tebou, zatial to riesim ako aj ty. ale co po 1.1.2013???
tiez sa mi do toho neche natlacit tolko penazi. ked nas potom zastavia "fizli" tak nam daju pokutu ako svet ze uz radsej nesadneme za volant malotraktora na ceste v obci a ked nezaplatime zoberu nam vodicak..
neviem ako si to vysvetlit

to Myshootko: A na kontrolu originality nestaci technicke osvedcenie co vydava aj pan Šalek

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#18 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
kto je tu pre koho< ti kokoti politici pre mna ci ja pre nich? sa zobudme cele slovensko, lebo nas zozeeru a budu sa mat ako svine v zite aj s ciganami a my podochneme hladom. :zly: :zly: :zly: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#19 Nový příspěvek od naftak »

majo258 píše:ahoj
kto je tu pre koho< ti kokoti politici pre mna ci ja pre nich? sa zobudme cele slovensko, lebo nas zozeeru a budu sa mat ako svine v zite aj s ciganami a my podochneme hladom. :zly: :zly: :zly: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:
ja som podobneho nazoru, lenze ta masineria ako som pisal o par prispevkov vyssie je proti nam.
a treba tazit z toho kto este chce robit.
kto nerobi z toho nevytazia nic a to vedia. asi sa treba na vsetko vykaslat, lenze nam dom nikto nepostavi ale nem neda byt ako neprisposobivim spoluobcanom tmavej pleti

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#20 Nový příspěvek od majo258 »

ved to a proti tomu treba protestovat, niesme dojne kravy a hotovo, nech platia ti co na to maju. :zly: :cert: :cert: :cert: :zly: :zly: :kat: :kat: :kat: :puska: :puska: :puska:

Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#21 Nový příspěvek od myshootko »

to Myshootko: A na kontrolu originality nestaci technicke osvedcenie co vydava aj pan Šalek
no keby som mal osvedcenie od pana Salka, tak nemusim robit tu KO. problem je v tom, ze p. Salek uz nema technicke osvedcenia na MT8-150. ma iba na 050 a to mi aj dal k traktoru, ked mi ho doviezli. Ide o to, ze aj ked je v tom osvedceni presne to iste ako v osvedceni pre 150, tak keby ma s tym zastavia cajti, tak mi rovno zhabu vodicak. navyse v tom osvedceni pre 050 je datum predaja september 1992, pricom rok vyroby mojej 150-ky je 1996, takze dalsi problem. preto sa snazim vybavit original osvedcenie, aby som mal pokoj.
Foton 254

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#22 Nový příspěvek od naftak »

majo258 píše:ved to a proti tomu treba protestovat, niesme dojne kravy a hotovo, nech platia ti co na to maju. :zly: :cert: :cert: :cert: :zly: :zly: :kat: :kat: :kat: :puska: :puska: :puska:
ved to je to ze my so tie traktoriky mame (oni tak prepokladaju) si to zaplatime. tí co ich nemaju (tam v Blave alebo cigáni) to neriesia. A to je skupina co udava pravidla.
My traktorik mame tak platme.

ale dokedy to takto vydrzi to netusim, ale stracam chut na vsetko pri tomto sposobe ktory sa tu usadil

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#23 Nový příspěvek od DYK »

Při pročítání fora jsem došel až sem a až se mě to nijak netýká neb nejsem občanem SR čumím jak jeliman a vůbec tomu nerozumím. Nerozumím tomu, jak instituce nemůže provést KO když od toho stroje majitel nemá žádné "papíry" a má-li "papíry" zase nepotřebuje dělat KO. Dotlačím na tu instituci, stk, onen stroj o kterém prohlásím, že je TK.... MT... atp.vypíšu to do formuláryku a na nich je, aby řekli ano, toto je to, co dleklarujete a tady máte KO, nebo ne, toto není v oruginálním stavu (třeba u těch s motorem 20 hp) na toto KO nedostanete. Já se fakt omlouvám, že do toho takto blbě kecám, ale tak jak jsem se to zde dočetl, to musí být neproveditelné nebo je to jinak.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#24 Nový příspěvek od myshootko »

DYK píše:Při pročítání fora jsem došel až sem a až se mě to nijak netýká neb nejsem občanem SR čumím jak jeliman a vůbec tomu nerozumím. Nerozumím tomu, jak instituce nemůže provést KO když od toho stroje majitel nemá žádné "papíry" a má-li "papíry" zase nepotřebuje dělat KO. Dotlačím na tu instituci, stk, onen stroj o kterém prohlásím, že je TK.... MT... atp.vypíšu to do formuláryku a na nich je, aby řekli ano, toto je to, co dleklarujete a tady máte KO, nebo ne, toto není v oruginálním stavu (třeba u těch s motorem 20 hp) na toto KO nedostanete. Já se fakt omlouvám, že do toho takto blbě kecám, ale tak jak jsem se to zde dočetl, to musí být neproveditelné nebo je to jinak.
ty si to prave presne vystihol :) u nas to totiz funguje ako u debilov. presne toto iste som totiz povedal panovi na obvodnom urade dopravy, ze ako mi mozu spravit KO, ked jedine co maju je vyrobny stitok. a on povedal, ze to proste musia urobit a bez toho mi oni nevydaju nove osvedcenie. no a na KO my zase tvrdia, ze to bez osvedcenia nemaju ako urobit, takze je to zacarovany kruh. tu je to proste bananova republika.
Foton 254

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#25 Nový příspěvek od majo258 »

to neni zacarovany kruh, to je jeden debil dolezitejsi jak druhy, by som ich zrusil, krompace a lopaty do ruky a by makali jak barevny, hajzlici. :zly: :cert: :zly: :cert: :zly: :cert:

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#26 Nový příspěvek od pepa36 »

kdo chce technické osvědčení ať mi napíše SZ ale pouze osobní předání

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#27 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Dyku jak z toho de něco vyrazit tak to příde i sem,a v tech osvěčení je stejně nic o motoru adt,takže jaká KO

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#28 Nový příspěvek od robert xxx »

Ahojte, ja mam technicke osvedcenie na MT8 rv.1993. Je to taka seda knizocka A5 format. Su tam len strohe informacie od vyrobcu a jeho peciatka a datum predaja. Ked som stym bol na mestkom urade, tak ma odporucili na STK,TK,KO a z vysledkami ist k nim, oni si vyziadaju od vyrobcu podklady, preveria povod, porovnaju z nameranymi hodnotami a podaju stanovisko. To musim ist 25 km na stanicu a spat. A este asi ak mas hydraulicke riadenie, tak to neprejde. :vztek:
A to pouzivam maximalne 2 km od domu.
Neviem ci este vyrobca vydaval dake ine osvedcenia. :-/

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#29 Nový příspěvek od PULDrapalik »

No právě,mám hydr.řízení,jiný kola,jinej zadní závěs,ve všech kolech závaží a jinou sedačku,a kdo udělal z Tk Mt tak je v hajzlu,nebude mu sedět číslo motoru :-/ a tak na to kašlu,kdyby byl mladší tak máš na výběr 3 řízení,4 druhy kol,atd..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#30 Nový příspěvek od DYK »

Tak jak se píše na první straně v tom textu z min. dopravy nebo od kud, tak na slovensku budou mít probléms dohladáním u českých výrobců na víc když už neexistují. No a na te STK mají zařízení na měření výkonu? Brzdu? Jak budou dokladovatelně prověřovat jednotlivé výkony motorů. Nechci některé zaměstnance STK pomlouvat, ale jsou mezi mima tací, co nepoznají naftový dvoutakt a budou se do krve hádat, že ani neexistuje. Tady to slovenské "sčítaní strojů" by chtělo zachytit a zdokumentovat, jednotlivé příběhy. To by bylo kino. Uřady jsou, jak čtu, taky pěkně vychcaný, ať to napíše STK a mi to vybavíme, ale sami rozhodnout to ne. Takhle to mají na koho svést, když se něco posere. Na druhou stranu je to výhoda co STK pustí, bez ohledu na chyby, to uřad oštemtluje. Při vší úctě, jsem si myslel, že na ty naše kretény nikdo nemá a ono jo, má! Já chápu, že v tom chce mít každý stát pořádek. Jenže by měl respektovat zákony platné v době pořizování těch strojů a toto není snad ani na pořadu dne, ne? Máme- máte daleko závažnější věci k řešení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“