Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#1 Nový příspěvek od PepaPepino »

Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?
Připadně jakym navijakem osait? Za každou skušenost a radu budu moc rad.
Nejvíc se mi pači Rada:mt8 050 s boudou. Ale to nema servo že? 150-Ano? Mos se v nich neviznam :-)
:smich: :prace:
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#2 Nový příspěvek od Orešanec »

Asi radsej by som doporucil Vegu (ma kabinu), alebo este lepsie Excelent (zatial vyrabaju bez kabiny)- ak ti neprekaza cena. Pripadne skusit zohnat jazdenu Vegu. MT8-050 a150si pozri na forach niekto je s tym spokojny, niekto to lame na 1/2. Daju sa tu o tom najst clanky.
Skus napriklad pozriet tu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=48

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#3 Nový příspěvek od PepaPepino »

Orešanec píše:Asi radsej by som doporucil Vegu (ma kabinu), alebo este lepsie Excelent (zatial vyrabaju bez kabiny)- ak ti neprekaza cena. Pripadne skusit zohnat jazdenu Vegu. MT8-050 a150si pozri na forach niekto je s tym spokojny, niekto to lame na 1/2. Daju sa tu o tom najst clanky.
Skus napriklad pozriet tu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=48
no cena. stači starši novy ne za něj je pěknej lakatoš :-)))))
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#4 Nový příspěvek od milstav1 »

No já nevím do lesa se spíše hodí cabrio jak bouda přece jenom jezdíš aj pod nišíma stromama a kabona někdy překáží a ta mt 150 neni až tak špatná ale já osobně bych volil traktor podle terénu a hustoty lesa asi kolubák propleteš se všady a nebo pokud to máš na kšeft a traktor se ti vrátí tak koupit čínana a pak ho pustit po 2 až 3 letech do světa

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#5 Nový příspěvek od PepaPepino »

milstav1 píše:No já nevím do lesa se spíše hodí cabrio jak bouda přece jenom jezdíš aj pod nišíma stromama a kabona někdy překáží a ta mt 150 neni až tak špatná ale já osobně bych volil traktor podle terénu a hustoty lesa asi kolubák propleteš se všady a nebo pokud to máš na kšeft a traktor se ti vrátí tak koupit čínana a pak ho pustit po 2 až 3 letech do světa

no to je těžky jednou je to tak podruhy zas tak. jj na kšeft. Klouba se mi moc nechce. tak ono se stejne vzdycky uděla na každou stranu co došahne lano mala linka Tak se s tim ani nějak moc mezi stromama motat nebudu. Zas potom když je takle bez boudy. Brrrrrrr. Aspon ta chvilka sucha a trošku toho tepla :-)
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#6 Nový příspěvek od Tom »

Staré MT8čky v lese ano, nástavba dobrá, ale musí se s tím zacházet slušně, a pouze probírky. Jinak se to láme - měli jsme to. Jiný přilbližovací traktor v té době nebyl, tak tahal všechno. Zvládl hodně, ale jak se přetížil, tak se rozpůlil. Dobrá je i kolesna (doufám, že víš o co jde), manévrovatelnost v lese horší, ale zase se hmotnost přibližovaného dřeva rozloží a je to OK. Kolesnu máme ještě doma, takže není problém ji kdyžtak nafotit a poměřit. A když kabinu, tak bych byl jednoznačně pro starší MTčko, protože není problém vysadit dveře a jezdit bez nich, nehledě na to, že dveře u nových jsou bezrámové a může se ti stát, že se s něma v nejnevhodnější chvíli "rozloučíš".
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#7 Nový příspěvek od PULDrapalik »

050 raději 150-už má píst na řízení má cca jednou takový poloměr zatáčení oproti kloubu, nezávislý vývod a přepínání 540 ot a 1000 ot na vývodu.motory nejčastěji Slávie 2 nebo 4 hrnek dost málo 3 hrnek. Hlevně dávat bacha na vůly na trubce která dělá podélný výkyv,dá se zjistit když dáš něco do šavlý a zvedneš to

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#8 Nový příspěvek od PepaPepino »

Tom píše:Staré MT8čky v lese ano, nástavba dobrá, ale musí se s tím zacházet slušně, a pouze probírky. Jinak se to láme - měli jsme to. Jiný přilbližovací traktor v té době nebyl, tak tahal všechno. Zvládl hodně, ale jak se přetížil, tak se rozpůlil. Dobrá je i kolesna (doufám, že víš o co jde), manévrovatelnost v lese horší, ale zase se hmotnost přibližovaného dřeva rozloží a je to OK. Kolesnu máme ještě doma, takže není problém ji kdyžtak nafotit a poměřit. A když kabinu, tak bych byl jednoznačně pro starší MTčko, protože není problém vysadit dveře a jezdit bez nich, nehledě na to, že dveře u nových jsou bezrámové a může se ti stát, že se s něma v nejnevhodnější chvíli "rozloučíš".

sdílím tvůj ná 8) zor. Jasně že vim co je kolesna.
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#9 Nový příspěvek od PepaPepino »

PULDrapalik píše:050 raději 150-už má píst na řízení má cca jednou takový poloměr zatáčení oproti kloubu, nezávislý vývod a přepínání 540 ot a 1000 ot na vývodu.motory nejčastěji Slávie 2 nebo 4 hrnek dost málo 3 hrnek. Hlevně dávat bacha na vůly na trubce která dělá podélný výkyv,dá se zjistit když dáš něco do šavlý a zvedneš to
Taky bych volil 150. který motor bys doporučoval? Většinou v inzeratech vidavam 2hrnce.
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#10 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Nejlépe 3 hrnky ale těch je fakt málo. ten 4 vál už je hodně dlouhej na předek tím pádem blbý nájezdový úhel,ten 2 hrnek při minimální údržbě taky udělá svoje

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#11 Nový příspěvek od PepaPepino »

PULDrapalik píše:Nejlépe 3 hrnky ale těch je fakt málo. ten 4 vál už je hodně dlouhej na předek tím pádem blbý nájezdový úhel,ten 2 hrnek při minimální údržbě taky udělá svoje
Hp? Jak to ma topení do boudy. Teda jestli ho to má.
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#12 Nový příspěvek od Vinco »

Loni jsem jezdil s MT8 132, bylo to super kloubák projel všude. Přejezdy bez kabiny ale nic moc, hlavně když přišel podzim. Letos jsem ho vyměnil za Belaruse 320. V letošním mokrém létě paráda v kabině sucho a teplo i v zimě.
Přílohy
260820101014.jpg
12072011539.jpg

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#13 Nový příspěvek od Franta.cz »

PepaPepino píše:Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?
Připadně jakym navijakem osait? Za každou skušenost a radu budu moc rad.
Nejvíc se mi pači Rada:mt8 050 s boudou. Ale to nema servo že? 150-Ano? Mos se v nich neviznam :-)
:smich: :prace:
Železný kůň a 6945 s tříbodovým navijákem.

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#14 Nový příspěvek od PepaPepino »

Vinco píše:Loni jsem jezdil s MT8 132, bylo to super kloubák projel všude. Přejezdy bez kabiny ale nic moc, hlavně když přišel podzim. Letos jsem ho vyměnil za Belaruse 320. V letošním mokrém létě paráda v kabině sucho a teplo i v zimě.

Jaký jsi měl navijak? Jasny kabínu to chce. Sedit tam jak na kozlíku :smich:
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#15 Nový příspěvek od Vinco »

PepaPepino píše:
Vinco píše:Loni jsem jezdil s MT8 132, bylo to super kloubák projel všude. Přejezdy bez kabiny ale nic moc, hlavně když přišel podzim. Letos jsem ho vyměnil za Belaruse 320. V letošním mokrém létě paráda v kabině sucho a teplo i v zimě.

Jaký jsi měl navijak? Jasny kabínu to chce. Sedit tam jak na kozlíku :smich:
Naviják je vlastní výroba na Mt byl rozdělený na dva díly. Více je na http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=30

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“